Přejít na obsah

Modem Compal a Wireless Bridge DD-WRT


Návštěvník Felix

Doporučené příspěvky

Návštěvník Felix

Zdravím! Jsem teď nově u UPC a dostal jsem k lince modem Compal. Doufal jsem, že svůj starý dual band router posunu a udělám z něj wireless bridge, abych mohl připojit NAS jinde, než kde je vývod kabelu. Ten router je Netgear s DD-WRT. Bohužel se nic, co je připojené přes LAN do toho bridge, nedostane na internet. V domácí sítí je to v pohodě, ale na internet se nedostanu. Máte s takovou konfigurací (problémem) někdo zkušenosti?

 

Dotatečné info: když ten DD WRT router přehodím na jinou wifi síť připojenou na linku mého minulého providera (kde na primárním routeru běží také DD-WRT), tak všechno funguje jak má.

 

Můžu pingnout všechny počítače v síti, ale nemůžu pingnout gateway (to je ten Compal)

 

Pokud pingnu cokoliv mimo síť (internet, DNS...), tak mě ten wireless bridge pošle na gateway (next hop: 192.168.0.1) a následně ohlásí "destination net unreachable"

 

DHCP funguje, ten NAS vidím v Compalu mezi připojenýma zařízeníma (i když má MAC adresu toho bridge, to je nejspíš normální, takhle se to chová i v případě, když jsou oba routery DD WRT)

 

 

Budu rád za jakoukoliv radu, už jsem na tom strávil tři noci... Díky moc, Felix

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Návštěvník zombie

To dd-wrt bude tedy jako wireless klient? Podle toho, co pisete, tak mam pocit, ze ho mate jako routed client a compal nevi, kam data ze subnetu pod dd-wrt vratit. Na dd-wrt musite budto delat preklad (nat), nebo z nej udelat bridge (po kabelu to jde bez problemu, pokud je bezdratovy klient, tak muze fungovat wds bridge, ale vetsinou to mezi ruznyma znackama nefunguje). Posledni moznost je static route, pokud na compalu lze nastavit. Ja ho mam v bridge oproti openwrt, tak nevim zda compal staticke routes ma, tak by to nastavit slo i s routovanym klientem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...