Přejít na obsah

PCI televizni karta a set top box


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník omicron
Chtel bych se zeptat, jestli jde pripojit set top box od Karnevalu k PCI televizni karte (WinFast TV2000 XP Expert). Dekuji :)

 

Asi jde o nejake nedorozumeni, nebo nerozumim Tve otazce.

STB od Karnevalu je normalni DVB-C prijimac (s CONAX podminenym pristupem a CI rozhranim pro dalsi dekodery), obdobne vybaveny jako jsou STB pro DVB-T nebo DVB-S, ma pruchozi antenni vtup, takze je mozne za nim pripojit dalsi TV zarizeni s VF tunerem (TV prijimac, TV karta), at uz pro analogovy prijem, nebo dalsi DVB-C prijimac (STB).

Disponuje 2 SCART rozhranimi, z nichz jeden je s RGB, urceny pro TV, druhy ma jen CVBS (klasicke komponenti video), urceny napr pro VHS nebo HDD rekorder.

Takze, nejsem si jist, jak jsi myslel tu svou otazku o "...pripojeni set top box od Karnevalu k PCI televizni karte ..."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me se jedna o to, jestli pujde STB od Karnevalu pripojit k televizni karte, i kdyz nemam na karte konektor SCART. V krabici u televizni karty jsem dostal kablik, kterej ma 3 Cinch (zluty, cerveny a bily) a S-Video. Muze mi prosim nekdo, kdo ma doma set top box od Karnevalu napsat, jestli ma krome SCART konektoru i 3x Cinch. Jinak bych si pak koupil redukci 3x Cinch na SCART. Dekuji :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Buď to píchneš do vstupu televize, nebo do té tvé PC karty. Nebo ten signál z výstupu setboxu rozdělíš na dvě zařízení to je celkem jedno.

 

Ale pořád zustane ta základní nevýhoda, že budeš na počítači nahrávat jen to co v setboxu zrovna navolíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zkusil zapojit STB od Karnevalu do televizni karty (Winfast TV2000 XP Expert) pres kabel 3Cinch-SCART a byl jsem zklaman. Kvalita obrazu byla vynikajici, ale v horni casti obrazu byl cerny pruh. Zkousel jsem i prepnuti obrazu do 4:3-celoplosne i 4:3-na stred.

V Chipu (3/06) jsem cetl, ze na nekterych televiznich kartach muzou byt videt cerne okraje a na moji televizni karte cerny horni okraj videt jde:( Pisou, ze je to kvuli rozliseni 1024x768 a 1280x1024 (muj pripad na 19" LCD), ktera nejsou ve stejnem pomeru jako 720x576.

Na normal televizi bylo vse v poradku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stejně se potýkáš se zásadní nevýhodou, že do počítače ženeš analogový signál, při případném převodu do mpeg-4 by to jednak bylo výpočetně náročné a taky by utrpěla kvalita... proto si počkám, až karneval nabídne dvb-c pci karty, kde budu samozřejme taky moc volit programy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...