Přejít na obsah

Programovací IR kód pro dalkove ovládání HANDAN ?


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Ano, samozřejmě mám na mysli ovládání osmého kolíku na scart kabelu. Ten signál na něm přijímač vysílá na 100%, v tom nemáš pravdu, jak jinak by se asi přepnul obraz TV na signál STB než vynucením přes onen kolík č.8?

 

Jestli máš na ovladači k TV tlačítko pro volbu AV vstupů, tak pro přepínání mezi TV a STB můžeš používat toto tlačítko.

Dle specifikací mohou být na pinu č. 8 scart konektoru tři stavy: 0-4 V - nic ; 6-8 V AV v módu 16:9 ; 10-12 V AV v módu 4:3

 

V tom je výhoda scartek a dle mě to mají všechny přístroje s nimi, jen ne všichni výrobci jsou tak chytří aby nezapoměli na DO tuto funkci vynucení či prerušení onoho signálu umístit.

Pokud máš na TV více jak jeden Scart konektor, tak stejně ovládaný bývá pouze jeden. Docházelo by totiž ke kolizím a TV by nevěděl kam má přepnout - co teď vlastně chceš.

 

VCR scart na STB nemá vyveden na pin č. 8 spínací napětí a zároveň nelze u něj regulavat hlasitost zvuku.

 

 

Jinak mám doma TV Sony a u ní si dokonce mohu k normální předvolbě přiřadit konkrétní AV vstup (celkem má 4 AV), to také považuji za naprosto normální možnost a divím se, že i ostatní výrobci tuto možnost nepoužívají :lol:

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TV i se dvěma SCARTy má ovládány přepnutí (přes pin 8 ) oba. Vyzkoušeno u TV Panasonic. Nezkoušel jsem zapnout obě připojené zařízení, tak nevím který AV vstup by TV preferovala, ale u obou vstupů je automatické přepnutí funkční.

 

Co se týká výstupu VCR na STB: zatím jsem to nezkoušel, ale pravděpodobně by se na SCARTu mělo objevit spínací napětí při zapnutí časovače, který má nastavení parametr "video" (aby se automaticky mohlo zapnout nahrávání u připojeného rekordéru)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Weiny

To Standa:

Budeš se divit, ale má Loewe Xelos má scartky 3 a všechny mají spínací napětí. Kolize nastavá když mám zaplý satelit a zapnu i DVD, obraz se promíchá a musím na DO k satelitu pomocí tlačítka AV zrušit obraz z něj, aby TV dostávala signál jen z DVD. Pořád nikdo nechcete pochopit že Loewe nemá tlačítko AV, pouze je v menu možnost spínací napětí ve všechy scartech povolit či zakázat. Pak jej ovládají již dotyčné přístroje a pokud toto tlačítko AV na sobě stejně jako STB nemají, musím tyto přístroje buď vypnout (což je například při nahrávání z STB problém) anebo vlézt do menu TV, toto napětí zakázat a pak potupně při zapnutí kteréhokoli ze tří přístrojů připojených do scart pomocí DO k TV zvolit jednu z těchto scartek, což je šílené. Spínací napětí je malý zázrak, jenže v té spleti spotřebičů a televizorů je mnohdy problém jej bez kolizí používat.

To mě právě od začátku vadilo při nástupu digitálního vysílání, že do mých tří plně obsazených scartek budu muset ještě dostat STB s DVB-C, a už je to tady, ať dělám co dělám není to ono a dokud nebudu mít TV či STB s tlač. AV budu s tím bojovat.

Teď to řeším tak, že mám STB zapojen do AV2 ve videu, přicházím o RGB, ale funkci AV na STB jsem nahradil tím že zapnu video a ono přeruší obraz STB, zase mi to ale asi koliduje s vysíláním 16:9, jak si stěžuji v diskusi vedle :cry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník pinguin
takze ten kod asi neexistuje a my co nemame uciaci sa do, mame smolu a namiesto jedneho musime pouzivat dva?

 

prej je ten ovladac s grundigem kompatibilni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Nevíte někdo jaký má STB HANDAN CV-5000 CINX, který Karneval dodává pro příjem digitálního vysílání, programovací kód pro dálkové ovládání?

 

Mám LCD TV LG a chtěl bych si na jejím ovladači nastavit kód i pro STB, abych nemusel používat dva ovladače.

 

Zrovna jsem se dočetl, že žáden kód není, ale doporučil bych pořídit si dálkový ovládač, který lze naučit originálním...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...