Přejít na obsah

UPC Wi-Free


Návštěvník thelostdoll

Doporučené příspěvky

Návštěvník thelostdoll

Zdravím,

 

zajímalo by mě jestli je nutnost při používání wi-free mít nainstalovaný certifikát, popř. jak jej správně nainstalovat. Dělal jsem to podle návodu na http://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/stavajici-zakaznik/wifree/, ale v bodě, kde se zadává název certifikátu mám ještě možnost změnit nějaké "použití pověření". Je tu možnost VPN a aplikace a druhá Wi-Fi. Jistě, jedná se o free wifi od UPC, takže tzn. že mám automaticky nastavit pověření na wi-fi? Nebo je to úplně jedno a můžu tam nechat VPN a aplikace? Jde mi jen o to, abych to měl správně nastavené a fungovalo to.

 

Děkuji za radu

 

.edit

Tady je něco více o tom nastavení použití pověření https://support.google.com/nexus/answer/2844832?hl=cs

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník symbian

Ahoj,

 

klidně tam nemusíš žádný certifikát nastavovat.

 

Když pak android nebude ověřovat certifikát, tak ti někdo může podstrčit fake Wi-Free a získat hash tvého hesla, etc..

 

Pro obyčejný svět si vystačíš i bez toho, aniž bys ho tam specifikoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník thelostdoll

Problém je ten, že se mi to bez toho certifikátu nechce na wifi připojit a hlásí to nějakou chybu. Holt android 6.0 má v sobě nějaké novinky ohledně zabezpečení a je to nějak spojené i s tímto..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Na Wi-Free, která je u tebe, to musí připojit stejně jako na jakoukoliv jinou Wi-Free (modem neví, že je to zrovna tvůj mobil u tebe doma). Problém je spíš v tom, že ses doma připojoval mobilem na normální WiFi a pak má mobil snahu toto připojení preferovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman
Na Wi-Free, která je u tebe, to musí připojit stejně jako na jakoukoliv jinou Wi-Free (modem neví, že je to zrovna tvůj mobil u tebe doma). Problém je spíš v tom, že ses doma připojoval mobilem na normální WiFi a pak má mobil snahu toto připojení preferovat.

 

 

Že ty se vždycky musíš hádat ;) jsem si to nastavoval 2x na mobilu a doma se to napoprvé prostě nechce připojit - musím se připojit na cizí wifree ;) nevím čím to je, neřešil jsem to, ale vím o tom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

To není žádný hádání, protože Wi-Free je celostátní síť, takže se jednou přihlásíš a pak můžeš běhat kdekoliv v ČR a všude to bude fungovat stejně, teda i u tebe doma. Je to jedna síť a žádný cizí nebo svoje. Prostě UPC Wi-Free. A navíc ta Wi-Free opravdu neví, že je to zrovna tvůj mobil u tebe doma. A pokud to nejde, tak hledej chybu u sebe. S tím, že nejpravděpodobnější je, co jsem psal, tj. že má telefon v paměti uloženou tvoji normální síť a tu preferuje vůči Wi-Free.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

YABAKA: Co prostě nechápeš na tom, že mi to doma nejde poprvé připojit? Si myslíš že si budu vymýšlet takovou blbost? ;) a nejsem jedinej, i sousedovi to šlo až na cizí wifině ;) je možné že se to děje jen s wp8.1 či w10m.

 

S preferencí to nemá totálně nic společného, prostě se odmítne po zadání jména a hesla připojit, vypíše to chybu připojení. Po připojení na cizí wifině se na tu domácí wifree připojím už normálně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Kdyby to čistě náhodou bylo tak, že tvoje údaje k Wi-Free budou na tvým domácím modemorouteru blokovaný (což by byla dost haluz, ale dneska je možný všechno), tak by ses tam pak ale neměl připojit nikdy. Třeba to někdo z technickýho objasní, až půjde náhodou okolo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...