Přejít na obsah

Chyby v obraze DVBLink na Synology


Návštěvník sibka

Doporučené příspěvky

Návštěvník sibka

Dobrý den,

 

nainstalovala jsem na Synology DS213j balíček DVBLink s TVSource, oboje v posední verzi 4.6.0 build 9212. Mám připojený Hauppauge WinTV-NOVA-T-Stick a do něj přiveden kabel se signálem UPC Digi MINI. Bohužel se mi obraz velice seká a kostičkuje, seká se i zvuk. Účastnickou zásuvku mi dělal technik od UPC, kabel z ní do tuneru mám koupený z obchodu.

Pročetla jsem spoustu informací na fóru DVBLogicu, ale radu nenašla. Nechala jsem si zobrazit okno s informacemi o kanálu a narazila tam na jednu věc. Neustále mi narůstá hodnota u "discontinuity count". Nevíte, kde by mohl být problém?

 

Děkuji za rady.

 

Jitka

 

DVBLink.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník David2

Mam podobnou sestavu a podobne problemy. Kdyz Synology prestartuju, je to OK a postupem casu se to zhorsuje. Ale vubec tomu nerozumim. Myslel jsem, ze je problem v signal, ale neni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sibka
Mam podobnou sestavu a podobne problemy. Kdyz Synology prestartuju, je to OK a postupem casu se to zhorsuje. Ale vubec tomu nerozumim. Myslel jsem, ze je problem v signal, ale neni.

 

Taky jsem nejdříve myslela, že je špatný signál nebo chyba v kabeláži. Měla jsem to totiž předtím natažené od venkovní antény, ale když jsem to právě zkusila i přes UPC Digi MINI, tak to je stejné, stejně špatné :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podíval bych se na vytížení Synology serveru, povypínal všechny ostatní balíčky (pokud nějaké další běží...)

Pak v DVBLink serveru vypnout úplně logování, aby to nezatěžovalo server...

Pak zkontrolovat nastavení dvblinku, že "priorita služby" je na "vysoký" a v "advanced settings" já mám toto:

dvblink-settings.png

Vzhledem k tomu, že DS2xxj je vždy nejnižší model, je možné, že to prostě v kombinaci s tímto tunerem nějak "nestíhá" jeho procesor.

 

Pro srovnání: (16 Discontinuity count je hned na začátku, než se stream naladí)

dvblink-signal.png

Ale mám jak jiný model DS, tak i tuneru, takže to srovnání moc není :(

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Komplet
  • Bílá krabice
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Předesílám, že nemám žádné zkušenosti se systémy NAS. Uvedený typ je osazen procesorem s frekvencí 1,2 GHz, navíc uvádíš, že množství diskontinuit neustále narůstá se všemi pozorovatelnými důsledky.

Mám podobnou zkušenost (z dávné minulosti), kdy procesor Pentium 4 s 1,2 MHz prostě nestíhal zobrazovat programy s vyšším datovým tokem (HD programy) - docházelo k nárůstu diskontinuit a přetékání obrazového buferu. Do jisté míry se problém podařilo potlačit výběrem vhodnějšího (novějšího) kodeku, ale skutečně jen do jisté míry...

Můj názor - NAS není počítač, pro obsluhu tv tuneru má jednak relativně pomalý procesor, který vyhovuje pro běžné funkce NAS serveru, avšak ve spojení s ostatními komponentami a kodeky prostě nestíhá...

Možná se mýlím a někdo můj názor vyvrátí, ale já bych uvažoval o zcela jiném řešení - tuner instalovat na běžný počítač a pro jeho obsluhu použít jiný software.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sibka
Podíval bych se na vytížení Synology serveru, povypínal všechny ostatní balíčky (pokud nějaké další běží...)

Pak v DVBLink serveru vypnout úplně logování, aby to nezatěžovalo server...

Pak zkontrolovat nastavení dvblinku, že "priorita služby" je na "vysoký" a v "advanced settings" já mám toto:

Vzhledem k tomu, že DS2xxj je vždy nejnižší model, je možné, že to prostě v kombinaci s tímto tunerem nějak "nestíhá" jeho procesor.

 

Pro srovnání: (16 Discontinuity count je hned na začátku, než se stream naladí)

Ale mám jak jiný model DS, tak i tuneru, takže to srovnání moc není :(

 

Hrozně mě mate to, že jsem to měl už kdysi nainstalované a šlapalo to. Teď jsem to chtěla teda rozjet naostro a vykazuje to chyby. Obávám se, jestli se to nepokazilo nějakou aktualizací DSM. Uvažuji už delší dobu o koupi DS214play, ale tam jeste není podpora DVBLinku.

 

Mohu se zeptat, jaký máte typ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sibka

A ještě k tomu vytížení serveru. Spustila jsem si na tabletu přehrávání videa ze Synology, na ntb přehrávání TV z DVBLinku a ještě jsem přes DS Photo prohlížela fotky ze Synology na mobilu. Zatížení CPU ani ne 40%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...