Přejít na obsah

Domácí síť ze dvou PC - jak na to?


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Chtěl bych připojit synův PC k modemu, aby mohl taky používat internet. Na obou PC je shodný system - XP, můj PC je připojen k modemu přes USB. Druhý PC připojím kroucenou dvoulinkou do síťové karty, ale tady už mé znalosti končí, poraďte, jak na to. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek
Kroucena dvojlinka rozhodne nestaci :D Je poreba klasicky UTP kabel nekrizeny !! Jedna se o 4 pary vodicu pro rychlost 100MB/s

Tak za prve, kroucena dvojlinka se rika prave UTP kabelu, to jestli on sam je krizeny (cross,twist) nebo ne je vec druha.

A za druhe - jedna se o rychlost 100Mb/s, uz se ty jednotky naucte rozlisovat ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problem je prave v tom, ze UTP kabel mate podle vasich slov "krizeny", coz nedela modemu dobre, respektive to s krizenym nefuinguje, potrebujete tedy nekrizene UTP (cat 5). Pak dve rozdilne neverjne ci verejne IP adresy, ktere vam poskytl (poskytne) Karneval (standartne od TURBO 1000 a vis mate dve neverejne IP adresy) vse osatni (GW,DNS) nechate stejne, podle papiru od Karnevalu. Nu a jede te. :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Koukam,ze mate pripojen modem do prveho pc pres USB coz je divne,ja ho mam k pc pres sitovku???A delal mi to technik od karnevalu,kdyz jsem byl v praci, doma byla jen zena.Nezajimal jsem se proc to tak je,ale koukam ,ze mam asi neco blbe co???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Primárně technik spojí modem s počítačem pomocí síťového UTP kabelu, avšak můžete použit i USB. Žádné markatní rozdíly v tom nejsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...