Přejít na obsah

Problém VoIP


Návštěvník jivo

Doporučené příspěvky

Návštěvník jivo

Mám velké problémy na domácím UPC FP60 tedy 60Mbit download a 6Mbit uploadu při VoIP (Odorik a Fayn). Když volám, velice často druhou stranu neslyším, ona mě ano.

Jsem sice zapojen jen přes wifi\g síť, ale i tak všechny měřáky včetně www.rychlost.cz ukazují dobrou stabilitu 75-90%, rychlost 21-18/6-5 Mbit ping kolem 15-30ms

Mám CSipSimle a na fast i slow nastaven PCMA6 8kHz/ ILBC 8kHz (G729 se ztratilo, ačkoliv mám kodeky naistalované). Jako zařízení EVO 3D s AOKP 4.2.2 a Anryl Kernelem. Telefonem to nebude, na pražské 3G síti od Vodafone bez problémů. Naopak u TMO to byla hrůza, podobná jako zde na UPC. Přitom 3G Vodafonu má většinou kolem 4MB up\down, tedy nižší hodnoty. Než to začnu řešit u UPC, kteří budou problém házet na mého mikrotika 493, je na tom někdo podobně?

Nebo jak zjistit, kde je problém. Log mikortika o žádných problémech neví, log jejich modemu také uzkazuje dobrý signál 8x down kolem 8dBmV a 43 db a 3x up 41dBmV.

řeším to ještě zde: Odorik fórum

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...