Přejít na obsah

správa DNS


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Rád bych se zeptal těch, kteří si spravují svoji doménu sami.

V naší firmě bylo zaběhlou praxí, že primární DNS běžel na našem stroji a jako sekundární, autoritativní DNS nám zabezpečoval poskytovatel internetu. Pak jsme přešli pod Karneval, a ten nám tuto službu obmítá poskytnout. Prý jedině pod podmínkou, že nám budou spravovat doménu včetně obou DNS a když změníme registrátora. Trochu nás to zaskočilo, zaprvé jsme na něco takového nebyli upozorněni - i když, nevím, u podpisu smlouvy jsem nebyl. A za druhé má Karneval v ceníku položku: vední primárního nebo sekundárního serveru - zřízení za 420kc a vedení za 100kc. Trochu mě tam mate to slovo nebo - protože v případě spravování celé domény vedou DNSka obě u nich. A především, pokud bude správcem mé domény Karneval, tak proč bych si sakra měl u něj zřizovat primární nebo sekundární DNS? To přece pod správu domény automaticky patří, takže mě vůbec tahle položka připadá zbytečná... Řešil tady někdo s Karnevalem podobný problém?? Nepřipadá vám to taky nelogické? Nehledě na to, že u ceníku žádná taková podmínka uvedena není. A navíc totéž platí hned o další položce: Změna nastavení reverzního záznamu, který nám taky odmítli poskytnout.

Zajímalo by mě, jak to řeší ostatní, kteří mají poskytovatele Karneval a spravují si sami doménu. Jestli s tím někdo máte nějakou zkušenost, moc rád se poučím. Klidně mě vyvedte z omylu a vysvětlete mi, že jsem nechápavej ignorant, jen at tomu přijdu na kloub.

Díky moc. map.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...