Přejít na obsah

Vhodny router pro domacnost


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Ma ten Asus i Firewall? Jo a nekde jsem se docetl, ze s nejakou novou verzi firmware umi neco jako bandwith shaping, pridelovani sirky pasma podle IP adres. To by me dost zajimalo.

 

Ano, zakladni firewall tam je, a upraveny firmware ma opravdu i BW shaping, router je stabilni, bezi mi nonstop bez potreby restartu, vse funguje jak ma...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník

Taky dotaz:

Máte někdo s Karnevalem vyzkoušený router Barricade SMC7004VBR, a když, tak s jakými výsledky?

S ADSL mně běžel skoro rok bez problémů, kromě situace, kdy došlo k výpadku elektřiny - nějak se potom nedomluvil s ADSL modemem, který startoval podstatně pomaleji, a musel se ručně resetovat - ale to asi nebude jeho opravdová chyba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky dotaz:

Máte někdo s Karnevalem vyzkoušený router Barricade SMC7004VBR, a když, tak s jakými výsledky?

S ADSL mně běžel skoro rok bez problémů, kromě situace, kdy došlo k výpadku elektřiny - nějak se potom nedomluvil s ADSL modemem, který startoval podstatně pomaleji, a musel se ručně resetovat - ale to asi nebude jeho opravdová chyba.

 

Naopak nekompatibilita při nastavování tebou, nezaručena :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Mam taky toho Edimaxe BR-6104K, moc toho hosik neumi, ale vyviji se pro nej alternativni firmware viz www.amilda.org, pro toho, kdo to chce vyzkouset. Zatim to umi sotva to, co originalni, ale chysta se napriklad QoS.

Pro toho, kdo by mel zajem, tady mam testovaci verzi prave se zminenym QoS, kterou jsem vyzebral na nejakem foru, nicmene nefunguje na ni pridelovani dynamicke IP adresy a DHCP je taky nejaky posahany, tak jsem ani poradne nezkousel, jak to QoS funguje. Ale myslim si, ze Linuxu znalym nadsencum otevira Amilda nove moznosti. Ale to neni muj pripad ;-)

A pro ty ostatni - az se vychytaji mouchy, muzeme se tesit na to, ze se nas Eda nauci jeste nejake nove kousky.

 

Jinak samozrejme Asus wl-500g deluxe ci Linksys wrt-54gl je pro ty, co chteji wifi, jednoznacne nejlepsi volbou s celou skalou sikovnych alternativnich firmwaru. QoS umi temer vsechny, pridelovani sirky pasma podel IP adres napriklad Oleg pro Asuse, nebo dd-wrt ve verzi na vyzadani (a za prospeni na vyvoj) pro oba. A dalsi, ktere asi ani neznam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dj.kure

Já používam OvisLink IP-3047 a jsem naprosto spokojený. Sice se už párkrát škubnul (přesně 2x) za rok, ale to jsem vyřešil UPSkou protože v naší síti dost kolísá napětí a tomu routeru to očividně nesvědčí (jako všem zařízením)

 

Ještě mám dotaz, nevíte jestli neexistuje nějakej alternativní firmware pro tento Router ?

 

Díky 8)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník

Nedávno jsme koupili router SMC a chodí jak z praku na první zapojení.

Nedoporučuji experimentovat s Edimaxem !!

Edimax BR6104K jsem vyhodil, nechodil jako broadband ani druhý (vyměněný dodavetelem) kus, chodil jen jako switch, nesnáší se s modemem Motorola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

PC + notebook 802.11g MSI RG54GS2 je All-In-One zařízení, které navazuje na uspěšný model RG54GS. Integruje v sobě router pro sdílení Internetu, Access Point, 4-portový Switch a PrintServer s USB portem. Zařízení je vhodné pro cenově přístupné sdílení Internetu s kombinovanou ochranou Firewallem a síťovým managementem. MSI RG54GS2 operuje dle novějšího protokolu 802.11g

http://www.msicomputer.cz/clanek.php?id=8873

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno jsme koupili router SMC a chodí jak z praku na první zapojení.

Nedoporučuji experimentovat s Edimaxem !!

Edimax BR6104K jsem vyhodil, nechodil jako broadband ani druhý (vyměněný dodavetelem) kus, chodil jen jako switch, nesnáší se s modemem Motorola.

 

hmm, zajimavy je, ze u mne to bylo presne naopak - vymena SMC za Edimax ... a to ne proto, ze by SMC nechodil, ale mel problemy pri stahovani z torrentu

  • Kabel 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • modem Cisco, box VTV
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...