Přejít na obsah

telefonování přes internet


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Zdarec. Chtěl bych se zeptat, jestli-je možný telefonovat přes internet z PC připojené na internet přes ROUTER? Jaká by měla být minimální rychlost připojení, aby vše fungovalo OK? :lol: Diky moc :!:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tedy, co se týče telefonování přes Internet, používám SKYPE. Jedná se o jednoduchý program, a lze ho použít i k chatu, podobně jako ICQ. Dále lze tímto programem posílat soubory (rychlostí kolem 30 kb/s). Lze zakoupit telefonní přístroj a používat jej jako telefonní linku, bez zapnutí PC a dále lze zakoupit "kredit" a volat do zahraničí za místní poplatky (např. Mexiko za 2 Kč/min). To vše a ještě více na:

www.skype.com

 

popřípadě na neoficiálních stránkách tohoto programu:

www.skype.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde nějak přes kabelovku (nebo obecně přes internet) udělat jakoby telefonický hovor na veřejné PSTN číslo, ale místo lidského hlasu simulovat klasický modem pro dial-up?

 

Kvůli zaměstnání jsem totiž nucen občas použít telefon k tomu, abych se modemem připojil do sítě zákazníka a jiná možnost vzdáleného přístupu než tím modemem bohužel není. A právě kvůli tomu "občas" si musím doma držet pevnou linku (přes mobil je to přece jen pomalý), ikdyž mám doma kabelovku a internet.

 

Možná je to celé blbost (nebo spíš technologické diletanství :wink: ), ale technicky bych si něco takového představit uměl. Jakýsi virtuální sw modem napojený na program IP telefonie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Supr :D díky za info. Myslis si, ze by byl problém, kdybch byl připojený přes router? Jo, jsete dotaz - je nejake omezeni co se tyka rychlosti připojení, aby přenos zvuku fungoval :?: Díky :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Bentley1

Tady ve foru je doporučovaný Skype.. po instalaci ale já slyším ale mě slyšet není...patrně bude chyba v nastavení ....Pomůže někdo?

mám neveřejnou IP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek
Tady ve foru je doporučovaný Skype.. po instalaci ale já slyším ale mě slyšet není...patrně bude chyba v nastavení ....Pomůže někdo?

mám neveřejnou IP.

 

S netem to na 95% nema absolutne zadnou spojitost - zkontroluj nastaveni mikrofonu, i kdyz jestli se nepletu tak skype si to ovlada sam a nevadi mu ani kdyz je v ovladani hlasitosti na mikrofonu mute - zesili si ho sam. Nebo bych tipoval problem v "hardwaru", takze vyzkouset mikrofon na zaznamu zvuku - mohla odejit vlozka, utrhnout se kontakty nebo se obcas strka do spatny zdirky ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník gorge_No1
Tady ve foru je doporučovaný Skype.. po instalaci ale já slyším ale mě slyšet není...patrně bude chyba v nastavení ....Pomůže někdo?

mám neveřejnou IP.

 

podrobnosti jsi přečti tady. Ale tou neveřejnou IP to nebude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...