Přejít na obsah

Fiber Power 50 Ostrava Zábřeh


Návštěvník aivos

Doporučené příspěvky

Návštěvník aivos

Tak denska mi zapojili Fiber Power 50

Mám nainstalovaný optimizer

cele to mame v byte pres wifi - specifikace n kde je propustnost 300mb/s -> usuzuju ze 50mega by to melo stacit...

 

a 26.11.2009 v 20:47 jsem nameril toto

 

634622069.png

 

Pres 40mbps jsem se teda nedostal ani nahodou...

 

 

mate stejne zkusenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus jeste stahovani z FTP

 

http://mirror.karneval.cz/pub/opensuse/11.1/iso/

 

vybrat nejaky vetsi soubor cca 600MB, a spustit stahovani.

Pripadne spustit stahovani 3x ISO souboru soucasne.

 

A urcite to nejdriv testuj jen s pripojenym PC pres kabel, pokud OK tak potom pres wifi "n"

 

:wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník UPC-021

Takové měřiče nejsou moc přesné. Občas tam jsou dost výchylky směrem dolů. Sám nejsem připojen přes UPC ale jinak, rychlost mám danou, a přesto někdy měřiče ukazují rychlost dost kolísavou.

Něco "spapá" taky režie přenosu.

Někde jsem četl vysvětlení, že to je jak s melounem. Když si koupíme 5 kg melounu, tak taky tam není 5 kg dužiny, ale třeba 1 kg ukousne slupka. A u internetu to je podobné, když se na linkové vrstvě nastaví limit třeba 50 Mbit/s tak ta "slupka z melounu" bude cca 6 Mbit/s a výsledná rychlost přenosu souborů bude cca 44 Mbit/s - tedy to co nám ukáže Windows

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty český testovací servery někdy neukážou ani 50 Mb/s pro download, dokonce sem si všimnul i problémů s 10 Mb/s uploadem, to hlavně odpoledne... muselo to bejt testovacím serverem, protože na/z uloz.to to jelo plnou rychlostí...

jinak jak sem psal do novýho topiku, na měření rychlostí je lepší používat speciální programy a to hned ze dvou důvodů...

 

- počítají kompletní přenos, ne jenom přenos testovacího souboru

- prohlížeče a různý ftp klienty ukazujou nesmysly... třeba firefox, ten má odchylku u 100 Mb/s kolem 5 Mb/s, explorer začíná na hodně vysokejch rychlostech a postupně klesá, ftp klient filezilla někdy ukazuje rozkolísaný rychlosti až nesmyslně vysoký, někdy naopak nižší, který v závislosti na množství přenesenejch dat pomalinku zvyšuje, aby to aspoň trochu odpovídalo...

 

co se týká tý slupky, s tou upc počítá... konečná rychlost pro zákazníka by správně měla odpovídat a bejt měřitelná (něco jako pytlík vyloupanejch oříšků :))

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník UPC-021

Můj poskytovatel s tím zase nepočítá a tak mám o nějaký Mbit méně než mám ve smlouvě. Prý to tak je běžné. Že UPC to má jinak jsem už vytušil dle různých měření rychlosti co tu lidi píšou.

Jo ty různé stahovací programy neukazují moc přesně - vždy je myslím lepší když to častěji rychle kolísá třeba o 1 Mbit nahoru a dolů než když to se ukazatel rychlosti mění co 5 sekund - první varianta by měla být přesnější.

Nejpřesnější je ale něco stahovat, vzít si stopky a rychlost pak vypočítat :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...