Přejít na obsah

nemůžu se dostat na ftp.upc.cz


Slamb

Doporučené příspěvky

Přišel jsem na zajímavou věc. Poměrně dlouhou dobu jsem měl přidělenu IP adresu 78.45.88.xxx, do cca konce září 2008 jsem se na server ftp://ftp.upc.cz/pub/testrychlosti/ dostal zcela bez problémů, potom už ale ne. Tuto situaci jsem přičítal rekonstrukci sítě UPC a snad i úpravě tohoto serveru na nové rychlosti internetu.

Opět jsem se na uvedený server dostal až letos počátkem května, když mně byla změněna IP adresa na 89.176.184.xxx. V polovině května mně byla znovu změněna IP adresa, opět na 78.45.88.xxx, což mělo znovu za následek nedostupnost serveru ftp://ftp.upc.cz/pub/testrychlosti/. Po cca dvou dnech, když mně přidělili IP adresu 89.176.184.xxx, stránka normálně fungovala a dnes po změně na IP 78.45.88.xxx je opět nepřístupná.

Pro mne z toho plyne jediný závěr, z IP adres 78.45.88.xxx je stránka ftp://ftp.upc.cz/pub/testrychlosti/ z neznámých důvodů nepřístupná (nebo blokovaná?).

tohle už mě napadlo taky, někdo s ip adresiu 78.45 to tu psal, tak sem si to odvodil podle toho... já mám taky 78.45.58... je to ale divný, proč by to mělo bejt blokovaný... :?

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník gew
tohle už mě napadlo taky, někdo s ip adresiu 78.45 to tu psal, tak sem si to odvodil podle toho... já mám taky 78.45.58... je to ale divný, proč by to mělo bejt blokovaný... :?

duvod me napada okamzite. puvodni pool upc adres byl 89.atd. pouze pro tyto adresy byl povoleny pristup na ftp, aby ho nezatezovali ti, kteri nejsou klienty upc. postupem casu upc pridalo dalsi adresy, ale uz neopravilo nastaveni sveho ftp serveru. tohle bych zkusil nadhodit pri dalsi komunikaci s upc, byt vami. ja mam treba adresu 213.atd. a ftp mi bez problemu funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle už mě napadlo taky, někdo s ip adresiu 78.45 to tu psal, tak sem si to odvodil podle toho... já mám taky 78.45.58... je to ale divný, proč by to mělo bejt blokovaný... :?

duvod me napada okamzite. puvodni pool upc adres byl 89.atd. pouze pro tyto adresy byl povoleny pristup na ftp, aby ho nezatezovali ti, kteri nejsou klienty upc. postupem casu upc pridalo dalsi adresy, ale uz neopravilo nastaveni sveho ftp serveru. tohle bych zkusil nadhodit pri dalsi komunikaci s upc, byt vami. ja mam treba adresu 213.atd. a ftp mi bez problemu funguje.

tak sem jim to napsal / popsal a uvidíme...

 

ve 23:03 mi přišla zatim tahle odpověď:

Dovolujeme si Vám oznámit, že Váš požadavek byl předán na konpetentní odělení k prověření.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník piposek

Tak nečekej, že nějaká další odpověď dojde... Pokud ti poslali tohle, byl Tvůj dotaz podle jejich internich statistik zodpovězen a tím to pro ně skončilo. Tedy mi přišlo, že předávají na kompetentní oddělení třikrát a tím to skončilo... Pokaždé s jinou chybou, asi v průběhu dvou let...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dzioush

no mě to poslali pokazde kdyz jsem mnel trochu slozitejsi dotaz co asi v tabulkach obycejne pracovnice v KC nenasli a za dva dny mne dosla odpoved z kompetentniho oddeleni .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník St@nley

Mě tahle odpověď chodí vždycky, podle mě je to automatická odpověď a do 14ti dnů přijde skutečná, "od živého člověka" :)

 

BUď mi píšou, že předávají na patřičné oddělení, a nebo že do 14ti dnů mi odpovědí, Vždy je to stejné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

konečně mi přišla nějaká odpověď...

 

Tímto si dovolujem reagovat na Váš mail ohledně služby UPC Internet.

 

Byla provedena kontrola UPC FTP serveru a nebyl nalezna závada. IP adresy 78…. Jsou z našeho rosahu a také v pořádku .

Nejsou nijak blokovany pro UPC FTP server.

 

Pokud Vámi popisované potíže přetrvávají kontaktujte nás,prosím, v době trvaní přímo od počítače, abychom mohli celou situaci společně prověřit.

 

tak zase bude pokec... :?

pro jistotu sem zkusil znova a pořád stejnej výsledek... pro porovnání sem vyzkoušel i ftp.mozilla.org a tam se dostanu úplně v klidu... :( nějaký další nápady někdo? :)

ltfzpiv6sc2sir1qm72e.png

 

chjo... už i ten net vypadá, že frčí, jak by měl, je 5 odpoledne, hnusně, všichni doma a rychlosti držej, jenom to zaje***ý FTP teď budu řešit... :(

489954475.pngspeed.io.png

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen tak mimochodem... odpojil sem router a dostal sem jinou IP adresu - 86.x.x.x místo mojí původní 78.x.x.x a FTP mi najednou jede jak vítr z hor... tak sem schválně zapojil router zpátky a naklonoval do něj MAC adresu síťovky, ke který sem dostal onu IP adresu 86.x.x.x... co se stalo? FTP jelo dál i s routerem... prostě něco tam s těma ip adresama musí bejt, to neni možný...

 

taky je zajímavý, že co sem tak šachoval s MAC adresama, dostal sem i nějakou 94.x.x.x a s tou FTP taky jede...

 

přikládám pohled na to, čeho sem se takovou dobu nemoh dočkat... :lol:

kmbenfi5v92gu2j41zfe.png

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

napsal sem včera večer a už mi odpověděli... :roll:

 

reagujeme na Váš kontakt ze dne 6.6.2009 ohledně služby UPC Internet.

 

V současné době není možné z technických důvodů, dohledat příčinu této situace. Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení.

 

no nic... nechal sem si ip 86.49.38.46, na ní mi jede netisko stejně a jako bonus i upc ftp, kdo by chtěl v boji za rozjetí ftp na ip adresách 78.45. pokračovat, může... je mi jasný, že chyba tam bude a jenom oni ji neviděj, ale jak jim mám říct, kde ji mají :roll:

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...