Přejít na obsah

DVI - HDMI kabely


Návštěvník MrMarkus

Doporučené příspěvky

Návštěvník MrMarkus

Potřeboval jsem propojit laptop s LCD televizí. Laptop má VGA a DVI konektory, rozlišení zasílám 720p (1280x720), mám to hlavně na přehrávání 720p videí. Televize (LCD panel 1366x768, 720p běží na menším prostoru - pixel mapping 1:1) má mimo jiné vstupy VGA a HDMI. Nejprve jsem zkusil VGA kabel, obraz vypadal slušně, ale perfektní nebyl, bylo znát že je tam moc DA/AD převodů. Proto jsem se rozhodl zkusit DVI-HDMI kabel. Viděl jsem spoustu kabelů v cenovém rozpětí 500-1000 Kč a to mi přišlo u něčeho o čem vím jen málo zbytečné. Pak jsem na CZC narazil na neznačkový kabel za 140Kč, neodolal jsem a koupil ho. Funguje výborně, nedějou se žádné negativní jevy. Konektory jsou "žluté", ale moc nevěřím že by byly pozlacené a ani u digitálu nevidím důvod. Nevíte proč jsou značkové DVI-HDMI kabely o tolik dražší a zda přinesou něco navíc?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Luger

Lepší materiál a stínění (teoreticky). Jinak tenhle konkrétní kabel seká jedna nejmenovaná značka jako "neznačku" - asi už je!"zlatý" kabely neuživí :)

 

Teda předpokládám že jde o 43376 (konkrétně značka Wiretek, pokud máš něco ze staších zásob tak bych se kvalitě divil...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

hele já si koupil kabel copartner HDMI 1.3 specifikace a délky 10m za asi 480Kč. Mám od kamoše pučenej kabel panasonic 5m v ceně 2500kč...zkoušel jsem jak magor pořád dokola přepojovat tyhle dva kabely a nenarazil jsem na jeden jedinej rozdíl. Naprosto stejná kvalita obrazu..takže ten copartner asi žádnej shit nebude =)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...