Přejít na obsah

Asus WL-520GC - problem s pripojenim


Návštěvník Xuraj

Doporučené příspěvky

Návštěvník Xuraj

Dobry den,

kamaradky zakoupili tento wifi router k porizenemu internetu od UPC. Snazili se to zapojit, ja s nimi, ale neslo to. Technik od UPC odmitl zapojeni routeru pri instalaci netu.

 

Kdyz zapojim kablem z modelu (nejaka motorola) do tohoto routeru, modem restartuji, jak mi vsichni rekli, tak spolu nejak nespolupracuji, pry ma router zjistovat vse automaticky, zadny ip adresa, dns servery a podobne se nemusi nastavovat. Wifi sit lze na routeru bezproblemu nastavit, akorat se nespoji s modemem. Router je novy. Na telefoni podpore mi rekni, ze chyba musi byt v tom routeru. Proto se na vas obracim s prosbou o nejakou radu, nejaky trik jak to zapojit, nebo pokud tento router nejak nespolupracuje s modemem, tak jaky router poridit. Zitra jdu s routerem do prodejny, kde my jeho funkcnost otestuji.

 

Diky za kazdou radu a omlouvam se, jestli jsem neco spatne popsal. Nejsem zadny programator. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Pakliže nemáte na modemu zapojené další zařízení, například skrze USB rozhraní, ale pouze Vámi zakoupený router, neměla by být chyba u "Motorolky" (kdyby ano, mohl by být vyčerpán maximální počet CPE zařízení na modem), nýbrž někde v nastavení routeru, případně jeho nesprávné HW činnosti.

 

Zkontrolujte, zda máte na routeru u nastavení WAN nadefinováno automatické přiřazení IP adresy pomocí DHCP serveru a pakliže ano, zkontrolujte někde ve statusu, jestli dostal přidělené všechny IP adresy, tedy i DNS serverů, atd.

 

Možná by také nebylo od věci napsat, o jaký router - model se jedná!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Xuraj

Název routeru jsem napsal do nadpisu, tak jeste jednou: Asus WL-520GC

 

Jinak router od modemu nedostava vubec nic, je tam stav disconnected. Ale zkusim to jeste jednou a peclive nastavim vse, jak pisete.

 

Díky za odpoved.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Teď jsem si teprv všiml, pak se tedy mnohokrát omlouvám. Zkuste, uvidíte. Můžete také případně ověřit aktivitu připojení mezi modemem a routerem indikací přenosu u síťové karty, aby nebyl úplně hluchý, ale to máte předpokládám ohlídáno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Xuraj

Ne, proste se to nedokaze spojit. At restartuju modem, i router. Na foru jsem nasel, ze vice lidi melo takovy problem.

 

Nema nekdo zkusenosti se zapojenim modemu od UPC do nejakeho routeru, popr. ktery funguje??

 

Na technicke podpore mi rekli, ze nemaji zkusenost se zapojovanim routeru, tudit ani zadny nedoporuci, takze to je od nich hezky, proto se mozna technik pri zapojeni internetu nesnazil router nastavit, ani ho nezapl. Nastavil na pocitac a utekl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník svatymuz

Co se tyce EDIMAXu vubec, tak s nimi jsem nikdy nemel problem. ASUS jsem nikdy nezkousel.

...

K tomu vasemu problemu. Bude to znit ohrane, ale zkuste vyzkouset router na jinem PC. Nebo at ho odzkousi na prodejne. Anebo viz google :)

 

měl jsem stejný problém
.... musíte zjistit nejdříve MAC na kterou to fungovalo .....tzn. připojit kabel k počítači tak jak to dříve fungovalo a a pomocí příkazu v příkazové řádce zjistit fyzickou adresu... start -> spustit -> (zde napíšete "cmd" bez uvozovek a stisknete enter -> nyní napíšete příkaz "ipconfig/all" opět bez uvozovek a nyní a nyní si poznačíme fyzickou adresu v případě že máte kabel z modemu v síťové kartě tak je to "Adapter sitě Ethernet Připojení k síti" v případě že máte modem připojený USB kabelem jako já tak se podívamé do Ovládací panely -> Síťová připojení zjistíte které připojení je to s internetem (já měl Připojení k místní síti 5)..nyní pustíme zase příkazovou řádku a napíšeme příkaz "ipconfig/all" , najdeme příslušný adapter a poznačíme si fyzickou adresu.

poté v prohlížeči napíšete do řádku kde se zadává adresa 192.168.1.1 a po výzvě na přihlášení zadáte jmeno a heslo ( defaultně od výrobce by mělo být heslo i jméno admin ) zde klikneme na odkaz Quick setup nasatavíme příslušné časové pásmo v dalším kroku vybereme možnost Cable Modem or other connection type that gets IP automatically a na další stránce vyplníme tabulku takto
Host Name: "ponecháme prázdné"
MAC Address: "fyzická adresa , kterou jste si našli v příkazové řádce"
Host Server: chello.upc.cz (v případě že by to nefungovalo smažte tento řádek..ale mě to funguje)

na dálší stránce nastavte ip adresy na automaticky a DNS server taky na automaticky a na další straně nastavíte název sítě a zabezpečení...poté dáte finish počkáte až naskočí uvodní stránka která se objevila po přihlášení...poté už jenom restartujete kabelový modem tak že ho vypojíte alespoň na 30 sekund z proudu .
na nooteboku dejte hledat wi-fi sítě v dosahu a připojte se .. tradá a internet by měl fungovat

P.S. nevím jestli je vám to ještě k něčemu dobré ale aspoň pro další uživatele kteří budou mít stejný nebo podobný problém to doufám pomůže

 

Zkratka a strucne jde vazani modemu na MAC adresu sitove karty, cili ja pouzivam u EDIMAXu cloning MAC adresy a jede to bez potizi v pripade ASUSu to zrejme klonovat nelze, cili to musite udelat pres postup vyse. Nejdrive prpojit modem na sitovku zjisit mac a pak ten mac zadat po pripojeni do nastaveni routeru.

Upraveno uživatelem svatymuz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník malina

tenhle wifi router je klasika, spolehlivy - potiz rozhodne neni v typu routeru, ze by byl nejak nekompatibilni a pod...

 

samozrejme muze byt vadny kus

 

jinak zkontrolovat, jestli je v poradku kabel do wan - sviti kontrolka wan?

pripadne zkusit naklonovat MAC adresu z PC na wan rozhrani routeru (restart modemu UPC by mel pomoct, ale pro jistotu)

tenhle router jsem nekolikrat instaloval k motorolam od UPC a potize nedela...

 

(edit preklep modem -> router)

Upraveno uživatelem malina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Xuraj

Diky za prispevky.

 

Kabel je zapojen spravne, kontrolka sviti. Zitra to necham otestovat v servisu, protoze jestli to neni vadny kus, tak vazne nevim v cem je chyba, vyzkousel jsem vse..diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...