Přejít na obsah

Síť a internet


Návštěvník KarlikPokorny

Doporučené příspěvky

Všichni řeší problém připojení dvou počítačů k I-netu. Já jsem si problém zkomplikoval malinko více. Mám doma v síti čtyři PC (PIV-2000, PII-400, P-150, P-120), propojené pomocí pětiportového switche Edimax na 100Mhz ve WIN98SE. Toto propojení bych rád zachoval a do pátého portu připojil 486ku na níž by byl pověšený kabel od I-netu. Má vize je taková, že by 486 byla stále zapnutá a připojená k I-netu a rozhazovala přístup dle potřeby. Lze tuto vizi zrealizovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemel by byt problem. 486 se bude chovat napriklad jako Router s NAT (bez problemu na netu sezenes disketovy distribuce Linuxu ktery toto umi (a jeste umi shaping)). Pokud mas vic penez nak si kup misto switche 5 portovej swith+router+NAT (ale je to za nejakou tu tisicovku).

 

Takze 486, pasivni chladic, 2 sitovky, nejakej disk, pameti (mel by byt dostatek aby se disk mohl sleepnout a nemusel hucet). Co se tyka spravne distribuce linuxu a nastaveni, to uz ti musi poradit nekdo jinej, ja se v tom nevyznam.

 

Nik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek

Tusim ze mi nekdo vic znalej problematiky rikal, ze se daj sehnat i linuxovy distribuce na router, jedouci pouze z diskety (resp. nabootujou a jedou v RAM) je to jeste tissi a odpadne cast nakladu.

Tady by se melo dat neco najit, ale stejne bych asi otravoval nekoho, kdo je v linuxu zbehlej.

http://www.linuxlinks.cz/distribuce_os/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, jde to bez problemu .. jen budes mit doma dalsi pixlu, ktera bude zrat proud .. doporucuju za par stovek hw router s hubem ... je maly, ma malou spotrebu a ma interni fw ... myslim ze se za chvilku zaplati jen na uspore proudu .. navic jej lze pres www rozhrani naprosto elegantne nakonfigurovat pro emulaci serveru a prichozi pakety dle portu presmerovat na pocitace ve vnitrni siti. Mam US Robotics Broadband router a slape naprosto bez problemu .. standard 1 port WAN, 4 LAN .. nove modely maji i wifi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...