Přejít na obsah

"výpadky připojení"


Návštěvník robinek

Doporučené příspěvky

Návštěvník robinek

schválně to píši do úvozovek, protože to podle mě má možná spíš souvislost s HW než se službou samotnou. situace je taková, že jedem ve firmě na síti v tomto uspořádání: modem > ethernet router > pc + wifi router > 2 pc + 2 wifi.ů občas se stane, s delšími časovými intervaly, že nám nejede net. přesto když mrknu na status info do obou routerů i modemu, vše se zdá být ok, vše hlásí status online, přitom to nejede. tento problém odstraním tím, že postupně restartuju modem, router i wifi router a pak vše zase pár týdnů jede jak má. a teď mi poraďte, jak nastavit routery, aby tuhle situaci zvládli sami preventovat, neb jsem v práci jediný, kdo je schopný restarty provést a ne vždy jsem k mání. kdybych odjel na dovolenou na 14 dnů a 14 dnů byla firma bez netu, tak to je katastrofa. s čím to může souviset? díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff

Levnejší routery (cca pod 4000 kč) a wifi routery obecně se docela dost často hryžou, vetšinou bez zjevných příčin. Obyčejné AP nebo wifi router se dokáže zahryznout i tím že se k němu někdo chce připojit, a to že to obvykle funguje neznamená, že zrovna v jednu chvíli se tomu routeru nebude chtít a hryzne se. Obvykle jediná cesta jak tomu předejít je restartovat takovéhle tuháčky pravidelně. Pokud kolegové neumí vytáhnout router ze zásuvky tak jim to všechno zapoj do jedný prodlužovačky s vypínačem a když se to hryzne tak to velice jednoduše vypnou a zapnou a je to.

Ale z mých zkušeností vím, že se lidi dají docela dobře vychovat, a pak restartují sami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník robinek

no tak takovejhle restart snad zvládnou, to je fakt. stejně tak je fakt, že to nejsou žádný hitech routery, klasický edimaxy nejnižší řada. sem měl podezření, že za to nějak může upc (karneval) třeba tím, že si přehodý dyn.ip a router se s tím pak nevypořádá. no možná to bude oboje, v lepších rodinách se to třeba nestává. každopádně díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...