Přejít na obsah

Současné nahrávání více pořadů?


Návštěvník Milan L.

Doporučené příspěvky

Návštěvník Milan L.

Dobrý den. Jsem úplný nováček v digitální TV. Měl bych na zkušenější dvě otázky:

 

1.)Nevím jestli jsem to dobře pochopil, ale v návodu k DVR je, že lze současně nahrávat několik programů. Patrně špatně chápu že ve stejný čas - to mohu asi jen na počítači , při pokusu nastavit nahrávku se mi zobrazí upozornění "Překrytí časovače". Jdou tedy nahrávat pouze pořady které se časově nepřekrývají?

 

2.) Mám k tomuto STB připojeno video jako průběžné a teprve za ním TV. Teď jsem ovšem dostal jako překvapivý dar DVD-HDD rekordér, ale protože mám přes 1500 VHS nahrávek, nechci VHS video vyřadit. Mohu darovaný DVD-HDD vřadit do zapojení např. průběžným připojením za video? Vím že kvalita nahrávek nebude vysoká, ale to není ani teď - mohu TV s videem připojit pouze přes Scart pro VCR, i když vyřadím video a připojím přímo TV na Scart pro TV, jde sice RGB výstup ale bez zvuku, takže Scart výstup TV na STB vůbec nepoužívám.

Hlavně nechci urážet odmítnutím daru od blízké osoby (a kdyby zůstal v krabici, neuniklo by to pozornosti).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mill

1, STB Handan CV-6000 DVR ma dva tunery,, externe se propojuji kratkym koaxem

nahravat se da vic poradu soucase, ale s urcitymi omezenimi

 

a, nahravat 4 porady z jednoho multiplexu a v digitalu potom jednu z techto stanic zaroven sledovat

b, nahravat 3 porady z jednoho muxu a soucasne sledovat libovolnou stanici ze stejneho muxu

c, nahravat 1 nebo 2 porady z jednoho muxu a sledovat pritom libovolnou stanici z jakehokoliv muxu

d, nahravat 2 + 2 porady z 2 ruznych muxu a sledovat soucasne jedenu z nahravanych stanic

e, nahravat 2 + 1 z 2 ruznych muxu a sledovat stejnou stanici na muxu kde nahravas 2 veci nebo libovolnou v muxu kde nahravas jen jeden porad

f, nahravat 1 + 1 a sledovat libovolnou stanici v obou muxech

 

2, nevim jestli jsem pochopil jak si to myslel s tim zapojenim STB

pokud uz nechces na video nahravat a mas v TV 3x SCART tak bych pripojil Koax do DVD, pak do STB a z nej do TV a kazdou vec potom pres SCART do TV

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1, STB Handan CV-6000 DVR ma dva tunery,, externe se propojuji kratkym koaxem

nahravat se da vic poradu soucase, ale s urcitymi omezenimi

 

a, nahravat 4 porady z jednoho multiplexu a v digitalu potom jednu z techto stanic zaroven sledovat

b, nahravat 3 porady z jednoho muxu a soucasne sledovat libovolnou stanici ze stejneho muxu

Sledovat můžeš libovolný program

 

e, nahravat 2 + 1 z 2 ruznych muxu a sledovat stejnou stanici na muxu kde nahravas 2 veci nebo libovolnou v muxu kde nahravas jen jeden porad

f, nahravat 1 + 1 a sledovat libovolnou stanici v obou muxech

 

Sledovat můžeš libovolný program, který je v těchto dvou muxech

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milan L.

No, je to složitější. Na TV, videorekordéru i DVD-rekordéru mám po 2 Scartech. Myslel jsem, jestli by to nešlo průběžně - z STB VCR Scartu do vstupu videa, z výstupu videa do vstupu DVD a z výstupu DVD do TV.(Nebo změnit pořadí DVD-VCR, samozřejmě) Kabel RF by byl připojen stejným způsobem, aby každé zařízení ještě mohlo jet z analogu. Scart výstup pro TV z STB nepoužívám, obraz sice jde v RGB ale v TV nejde zvuk a po půlhodině práce ho nerozchodil ani technik. Vycházím z toho, že video i DVD mají anténní i scart zásuvky průchozí i když jsou zařízení vypnutá. Jinak vím, že ke každéTV musí být samostatný STB, právě proto se ptám - nevím jestli pro STB nebude další průchozí DVD rekordér brán jako další TV.

 

Jinak je to zvláštní, ale když se pokusím naprogramovat kterékoliv dva pořady na současné nahrávání ve stejnou dobu (libovolné stanice) zobrazí se informace o chybě s hlášením "Překrytí časovače". Jiné chyby (kromě obvyklého občasného kostičkování a výpadku barev) se neobjevují.

Na VHS pásce samozřejmě současné nahrávání dvou nahrávek ve stejnou dobu není možné, ale domníval jsem se že na zařízení s HDD toto lze. Anebo někde dělám chybu v nastavení timeru, ale zaboha nemohu přijít na to jakou.

Jinak samozřejmě moc děkuju za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mipo

Podle mých dosavadních zkušeností, překrytí časovače se ukáže při pokusu o dvojí načasování jednoho pořadu (t.j. stejný čas a stejný kanál). K tomu může dojít programováním z EPG, protože to již několik dní nefunguje správně. Řešením je programovat ručním vkládáním času a kanálu podle rozpisu programů v tisku, nebo na internetu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak to bude asi ono. S tím zapojením STB+VCR+DVD+TV to asi budu muset vyzkoušet. Snad nic nezkazím. Leda by mi vynadali na UPC že jim něco ruším.

Každopádně děkuju všem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...