Přejít na obsah

Wifi router ASUS WL-520GC řešení problému se síťováním a UPC


Návštěvník Lister

Doporučené příspěvky

Návštěvník Lister

Zdravím,

 

zrovna dneska jsem se u známého potýkal s problémem jak to sesíťovat, aby jel internet přes wifi i na noťáku. Nikde jsem tady neviděl inteligentní řešení a tak jsem se rozhodl, že Vám napíšu jak na to.

 

HOW TO:

Problematika je jednoduchá, pokud nejste úplný blbec, pc se Vám podaří alespoň sesíťovat a podaří se vám vhodně nastavit dhcp.

 

Dále se dostanete ke kroku zprovoznění internetu. Problém s UPC převaděčem (pro blbé: blikajíci krabička, co má vzadu vražený koaxial) je ten, že si hlídá mac adresu pc. Většina routerů toto umí obejít klonováním, ale v tomto případě je to zbytečná komplikace.

 

Převaděč stačí vytáhnout ze zásuvky, přepojit utp kabel do routeru a převaděč zapojit. Sám si nastaví výchozí mac adresu a už převaděč pustí do internetu.

 

POZOR:

Když budete pak převaděč připojovat zase do pc (kdyby bylo potřeba), tak vám internet nepojede, je nutné jej znovu vytáhnout ze zásuvky a zapojit (s utp v pc), aby si zase přepsal mac adresu výchozí.

 

 

Je to všechno jen parodie na ochranu, nebo se to dá nazvat "kurvítko".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tebou popisovaný "převaděč" je kabelový modem. Máš-li jednu IP adresu tak si modem pamatuje 1 MAC (proč by měl více, DHCP od UPC ti další IP nedá, tz že si pamatuje tolik MAC, kolik máš zaplacených IP)

Tebou popsaným způsobem mám zapojenou síť cca 3 roky a nějak nemám důvod přepínat na síť s routerem a bez něj, vše funguje k maximální spokojenosti. :wink:

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...