Přejít na obsah

Wifi help


Návštěvník robert

Doporučené příspěvky

Vazeni znalci. Mam problem, kterej povazuji za zivotne dulezitej. Mam notebook a PC. Jak uz tu bylo psano, chtel jsem pripojit na net obe, ale notebook pomoci wifi. Mam AP Ovislink WL-1120. Z modemu (MotorolaSB5100E) mi jde do PC net USBckem. Sitova snura je pak zapojena do APcka. No a ted... AP a notebook se vidi. Tam je vse bez problemu, ale NEMOHU se z toho notebooku dostat na internet. Tohle APcko mi bylo doporuceno s tim, ze to, co po nem chci bude bez problůemu zvladat.....No a ted kdyz jsem volal lidem, kde jsem to koupil zas rikali, ze to nepujde, protoze je to jen pruchozi a pod... Ja osobne wifi nerozumim VUBEC, ale mam ted dost hořké pocity. Proto vas prosim o pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, no nejsem si jisty, ale pokud chces dostat net do AP tak to budes v PC muset premostit (tak se to aspon dela se 2 sitovkama pokud maji byt pruchozi) a nebo pouzit v PC proxy.

No ale kdyz se tak koukam na ten tvuj AP tak v popisku je 2x 10/100Mbit port z ceho usuzuji ze tam mas dva ethernetovy port (jako na sitovce) pokud jo, tak se vykasli na pripojeni modemu pres usb, pichni modem do AP pres LAN. A PC pripoj do AP taky pres LAN. Jeste me tak napada - jestli ty dva porty jsou pruchozi (tedy AP se tvari jako HUB) tak by to melo byt OK (pokud ne tak mas problem).

 

Dale doporucuji precist dred o pripojeni notebooku k internetu, je tam neco o bezpecnosti WiFi, at se z tebe nestane nechteny internet provider pro blizke okoli :)

 

Nik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dle mych zkusenosti s WL-1120 se domnivam, ze by to fungovat melo. napada me, ze problem by mohl byt v tom, ze WL-1120 neumi NAT, takze je mozne pouzit pouze ty dve IP adresy od Karnevalu, pripadne jestli si nezapomel restartovat modem (vytahnutim ze zdi) - kvuli MAC adresam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...