Přejít na obsah

Domácí síť - wifi router


Návštěvník Zdendas

Doporučené příspěvky

Návštěvník Zdendas

Čau, každý se tu ptá jaký router je nejlepší, ale já mám ještě pár otázeček..nejsem co se týče sítí v tom moc odborník..

Mám modem od UPC a chtěl bych vytvořit síť pro jeden stolní PC a 2 notebooky.. Jaký router bude nejlepší? Kolik tak bývá dosah u wifi? Chci to v panelovým bytě a chci se zeptat jestli i ob dva pokoje budu mít pořád 5Mbit připojení..? A pokud je v notebooku pouze wifi karta, tak k ni potřebuji ještě koupit anténu?

Na jaký paramerty koukat při výběru wifi routeru a jaký parametry se vůbec sledují u wifi karet atd..?

Kdyby byl někdo tak ochoten mě do toho tak trošku zasvětit, budu vděčný..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Petr Langer

Nejsympatičtější je mě wifi router Asus WL-500gP kvůli bohaté výbavě, jinak s integrovanou anténkou na mém wifi routeru, má známej přes 2 zdi a 20 m signál 80% takže v rámci bytu si myslím že ze ztráty signálu nemusíš mít vůbec obavy a na wifi kartě mít přídavnou anténu nemusíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bender

Souhlasím s kolegou, Asus 500g je dobrá volba, má vynikající poměr cena/výkon, měl jsem zkušebně doma internet v paneláku přes wifi a se signálem nebyl v rámci celého bytu vůbec žádněj problém (i přes 3 zdi).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Efendy

ASUS wl520gc naprostá spokojenost,příjem po celém byte,snadná instalace a nastavení ,pokud máš v NTB wifi další antenu není třeba,připojení bude stále 5Mb ale budou se o něj dělit všechny PC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam doma 2xPC propojen s routerem pres LAN a jeden notas pres wifi.Router mam ve skrini a wifi signal tak kolem 70-80% .Notas tak 10-15m od routeru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Používám MSI

http://sitove-prvky.alza.cz/msi-rg60se-wifi-router-4port-switch-firewall-802-11b-g-11-108mbps-1xwan-odpojitelna-antena-d75920.htm

Mám ho teprve pár dnů ale zatím jede na 100%

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Mne ten ASUS WL500gP na Chello nefunguje, nastavovali ho už traja a nik s ním nevedel pohnúť. Vraj tam treba alternatívny firmware. Všetko ostatné funguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...