-
Z Modemu 1Gb/s jde někdy 100Mb/s proč?
Dobře, díky, zítra tam zavolám a zažádám si o nový, jen že mi ten starý před týdnem vyměnili za tento, a dělá to na něm také stejně jako na tom starém Modemu, což je docela zvláštní, ale asi to možné je, náhody se dějí, dám vědět jestli to nový Modem vyřešil, popřípadě jestli Vodafone nenajde chybu ještě někde jinde...
-
Z Modemu 1Gb/s jde někdy 100Mb/s proč?
Dobře, díky, vyzkouším to, kdyžtak se ozvu... 👍 Tak jsem to vyzkoušel a ejhle mi to hned spadlo opět na těch 100Mb/s, tak jsem to vyzkoušel jak ste psal, a na Modemu v nastavení mi to ukazovalo 100Mb/s a v počítači i na Playstationu jsem naměřil to samé, ale tentokrát mi nepomohlo odpojit a zapojit kabel do počítače, ale pomohlo až když jsem odpojil celý Switch, pak mi to opět naběhlo všude na 1Gb/s - teda na PC protože PS4 asi nemá síťovou kartu na 1Gb/s... takže si myslíte že to teda dělá Modem? Protože když mám počítač napřímo z Modemu do PC tak je jedno jestli kabel odpojím a zapojím na PC nebo v Modemu, naběhne to ihned, tady jsem musel odpojit kabel přívod z Modemu do Switche, jinak mi to nenaběhlo... myslíte tedy že mám zažádat o nový Modem? Nemůže tohle být nějaká vlastnost těhle Modemů že to takhle zlobí? Díky za odpověď. Foto: Modem nastavení opět 1Gb/s
-
Z Modemu 1Gb/s jde někdy 100Mb/s proč?
Ok to klidně zkusit můžu hned, jen pořád nerozumím jak poznám podle kontrolek na které straně je chyba. Jakože do switche by šlo 1Gb/s a do počítače jen 100Mb/s takhle to myslíte?
-
Z Modemu 1Gb/s jde někdy 100Mb/s proč?
Co je prosím VS? A jak myslíte že poznám na jaké straně to je? Switch teda používám již na jiném portu a tam mám napojené 2 televize a Playstation, tak z něj klidně můžu počítač napojit, jen nevím jak to přesně myslíte.
-
Z Modemu 1Gb/s jde někdy 100Mb/s proč?
Bohužel ne, ten port na 1Gb/s mám nastavený už zhruba tak 5 dní a udělalo mi to již vícerokrát, včera večer jak jsem posílal screenshoty mi opět šlo do počítače pod 100Mb/s, ale jak jsem psal, nedělá mi to jen na počítači, ale i na ostatních zařízeních - ne tedy úplně tak často na tom počítači se to děje nejčastěji tak z 80%, a třeba kabely jsem mezi sebou zkoušel prohazovat i v portech a výsledek je pořád ten samý, děje se to pořád, už jsem z toho fakt blázen co se tady děje ... ? 🙂
-
Z Modemu 1Gb/s jde někdy 100Mb/s proč?
Jestli myslíte nastavení ve správce zařízení tak to jsem udělal již dříve, mám nastaveno natvrdo na 1Gb/s, to jsem se právě už dočetl v jiné diskuzi. Ale díky za radu.
-
Z Modemu 1Gb/s jde někdy 100Mb/s proč?
No ten Modem co sem tak viděl v tom nastavení má datum použití už někdy v roce 2022, ale nevím jestli to znamená že ho před námi někdo používal nebo byl jen zaktivovaný, ale nám řekli že nám posílají nový Modem, to samé bylo u toho předešlého, tam byl také datum myslím někdy rok 2023. A jinak díky za typ, teď se mi to stalo znova u počítače, tak jsem tentokrát zkusil vytáhnout kabel z počítače a hned zacvaknout zpět a opět se to rozjelo na 1Gb/s - dříve jsem to vycvakával jen z Modemu, kde by tedy mohla být chyba? Síťová karta že by v počítači blbla? Ale zase proč to někdy udělá i na ostatních zařízeních které mám připojené na Modemu? Nejčastěji to tedy dělá na počítači to je pravda... nevím jestli mám znova volat na Vodafone a řešit to s nimi, ale technik co tu byl minulý týden mi řekl že tohle slyší a vidí poprvé... Posílám foto screenshotů kde mám jen 87Mb/s a po vytažení a zacvaknutí kabelu to ihned naměří 910Mb/s což je úplně super hodnota. Jen prostě nevím jestli hledat chybu u Vodafonu nebo u mě, jelikož většinu zařízení mám nové. Díky za odpovědi.
-
Z Modemu 1Gb/s jde někdy 100Mb/s proč?
Takže tím myslíte udělat nový konektor RJ45? Nejčastěji se mi to děje na počítači těch 100Mb/s a zkoušel jsem jak kabel Cat 6 tak Cat 7 a dělá mi to právě na obou, konektory tam jsou originálně zalité... kleště mám tak problém udělat nový konektor není, jen jestli je možné že by to takhle dělali 2 kabely... ? A ty vytáhnuté kontakty myslíte ve zdířce v Modemu a v počítači? Psal jsem právě že nám před týdnem vyměnili Modem za nový, a dělá to na všech 4 LAN portech ať počítač zapojím kamkoliv... a vždy mi právě pomůže jen vycvaknout a zacvaknout kabel z Modemu a zpět a hned naběhne třeba na celý den 1Gb/s... takže myslíte že by to mohli dělat zdířky v Modemu? Díky za odpovědi.
-
Marek začal sledovat Z Modemu 1Gb/s jde někdy 100Mb/s proč?
-
Z Modemu 1Gb/s jde někdy 100Mb/s proč?
Dobrý den, zajímalo by mě prosím, proč mi někdy z ničeho nic jde z Modemu 1Gb/s někdy jen 100Mb/s ? Máme zapojené všechny 4 LAN porty (1 port - počítač, 2 port - router, 3 port- router, 4 port - switch) a stane se mi to vždy ale pouze na jednom z nich, nikdy že by šlo do všech zařízení 100Mb/s, ale pouze jen třeba na routeru nebo na počítači... co to může dělat? Vidím to právě v nastavení svého Modemu kde vidím všechny 4 LAN porty a tam jde vidět do kterého zařízení jde kolik... pokud se to děje zrovna na počítači tak to lze i změřit pomocí speedtestů které mi opravdu ukážou jen třeba 95Mb/s... počítač mi je schopen vzít 2.5Gb/s, switch a routery jsou na tom podobně a jsou ještě k tomu nové, počítač je rok starý, všechny síťové kabely jsem natahoval nové a jsou Cat 6, když to vidím v tom nastavení tak mi pomůže vycvaknout a zacvaknout z Modemu ten kontrétní kabel na kterém to právě je a hned tam jde 1Gb/s... čím to prosím může být? Máte někdo nějakou zkušenost? A ještě doplním že máme vyměněný nový Modem týden starý (na tom předešlém 1Gb/s Modemu to dělalo také...). A ještě bych se prosím zeptal, má jít ze všech 4 LAN portů v jednu chvíli 1Gb/s, nebo se to nějak dělí? Beru to tak že jsou všechny napojené zařízení v klidu, tak mě zajímá jestli se to i přesto dělí :4 nebo má jít prostě ze všech to 1Gb/s ? Díky za odpovědi a rady.
Marek
Nováček
-
Registrace
-
Přítomen