Přejít na obsah

www/ftp server pres router


Návštěvník Firestone

Doporučené příspěvky

Návštěvník Firestone

Ahojte...muzete mne nekdo poradit, jestli lze pouzivat www/ftp server i kdyz jedu nove pres router?

Driv jsem byl napojeny primo na kabel. modem a vse slo v pohode. Ted jsem pripojil dalsi PC pres router a uz se na svuj server nemuzu z venku dostat :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud umi router presmerovani portu do vnitrni site, tak si presmeruj port 80 na tvuj PC a nemel by s tim byt zadny problem. Ale ftp ti takhle nepujde udelat, je to ponekud komplikovany prenosovy protokol ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Cartmann

uvedu pčíklad jak to mám já

DMZ nastaveno na ip 192.168.1.2 (moje pc , abych byl aktiv na torrenty atd)

porty 80,8080,21, nasměrovány na ip 192.168.1.3 (je to dvoukilo kde mi běží ftp a www server , a když někdo napíše z netu moji veřejnou IP 89.102.XXX.XXX , tak se dostane na to dvoukilo jako na server , at už www nebo ftp)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Firestone
uvedu pčíklad jak to mám já

DMZ nastaveno na ip 192.168.1.2 (moje pc , abych byl aktiv na torrenty atd)

porty 80,8080,21, nasměrovány na ip 192.168.1.3 (je to dvoukilo kde mi běží ftp a www server , a když někdo napíše z netu moji veřejnou IP 89.102.XXX.XXX , tak se dostane na to dvoukilo jako na server , at už www nebo ftp)

 

Jeeeeee... diky moc za radu ohledne DMZ! To zabralo na 100% a uz mne jede jak www, tak ftp server hezky pres sluzbu no-ip :wink:

Pokousel jsem se to rozjet pres nastaveni routeru "Static Routing", ale to bude k necemu jinemu... kazdopadne jeste jednou dekuji moc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Firestone
Pokud umi router presmerovani portu do vnitrni site, tak si presmeruj port 80 na tvuj PC a nemel by s tim byt zadny problem. Ale ftp ti takhle nepujde udelat, je to ponekud komplikovany prenosovy protokol ...

 

Vyresilo to DMZ. Juchuuu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale fuj DMZ, stačí si přesměrovat portíky, povolit ve firewallu a valí to v pohodě (já to tak krásně provozuji). Musíte si uvědomit, že většina klientů se připojuje pasivně na ftp, takže je nutné povolit a přesměrovat nejenom port tcp 21 pro samotné ftp, ale vyhradit i pár portů pro datové přenosy (a samozřejmě je správně nastavit v ftp serveru).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Firestone
Ale fuj DMZ, stačí si přesměrovat portíky, povolit ve firewallu a valí to v pohodě (já to tak krásně provozuji). Musíte si uvědomit, že většina klientů se připojuje pasivně na ftp, takže je nutné povolit a přesměrovat nejenom port tcp 21 pro samotné ftp, ale vyhradit i pár portů pro datové přenosy (a samozřejmě je správně nastavit v ftp serveru).

 

A proc fuj? Nadavas na to, protoze to dela moc velkou diru do systemu? Nebo te k tomu vede jiny duvod...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale fuj DMZ, stačí si přesměrovat portíky, povolit ve firewallu a valí to v pohodě (já to tak krásně provozuji). Musíte si uvědomit, že většina klientů se připojuje pasivně na ftp, takže je nutné povolit a přesměrovat nejenom port tcp 21 pro samotné ftp, ale vyhradit i pár portů pro datové přenosy (a samozřejmě je správně nastavit v ftp serveru).

 

A proc fuj? Nadavas na to, protoze to dela moc velkou diru do systemu? Nebo te k tomu vede jiny duvod...?

 

Záleží, co to je za stroj (jestli neplní ještě jinou funkci), ale zdá se mi zbytečné ho hned frkat do DMZ. Samozřejmě, DMZ je platné řešení. Ano, důvodem mého fuj bylo (jak si uvedl) "moc velká díra do systému". Příště budu výrazově plošší :wink: (nebo ploší :?: )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Firestone
Ale fuj DMZ, stačí si přesměrovat portíky, povolit ve firewallu a valí to v pohodě (já to tak krásně provozuji). Musíte si uvědomit, že většina klientů se připojuje pasivně na ftp, takže je nutné povolit a přesměrovat nejenom port tcp 21 pro samotné ftp, ale vyhradit i pár portů pro datové přenosy (a samozřejmě je správně nastavit v ftp serveru).

 

A proc fuj? Nadavas na to, protoze to dela moc velkou diru do systemu? Nebo te k tomu vede jiny duvod...?

 

Záleží, co to je za stroj (jestli neplní ještě jinou funkci), ale zdá se mi zbytečné ho hned frkat do DMZ. Samozřejmě, DMZ je platné řešení. Ano, důvodem mého fuj bylo (jak si uvedl) "moc velká díra do systému". Příště budu výrazově plošší :wink: (nebo ploší :?: )

 

No je to muj stroj na kazdodenni praci, ale casto vyuzivam sluzeb www/ftp serveru, takze to neni zadny server.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Udelat DMZ je uplne to krajni reseni, ktery nedoporucuju na PC bez kvalitniho FW!

 

Jinak staci pouze nasmerovat na routeru porty 80 (WWW), 20-21 (FTP) a nejaky rozsah pro PASIVNI FTP (ja osobne pouzivam porty 20200-20400, ty se pak musi nastavit na ftp serveru u nastaveni prikazu PASV) na dany pocitac. Samosebou pak mam este propusteny rozsahy na P2P.

  • 300 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komfort
  • TC 7200, VTV Pro Box, 2xCA
  • Neratovice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...