Přejít na obsah

Konfigurace emailového klienta


petrmet

Doporučené příspěvky

Marně hledám na stránkách UPC podrobný návod, jak konfigurovat emailového klienta. Na PC používám Windows Live Mail už léta, chtěl jsem podle údajů nakonfigurovat na NTB klienta Thunderbird, ale chtělo to po mě při default nastavení nějaký certifikát a heslo, asi protože je tam zabezpečené spojení SSL. Kde najdu podrobný návod, co kde jak nastavit ? Díky za odkaz nebo návod.

Ještě doplním, že mám na mysli odesílání emailů, stahování mi funguje.

Upraveno uživatelem petrmet
  • Internet 300
  • -
  • TV Start
  • Wifi Modem Compal
  • Praha 10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale já emailovou schránku nemám, nebo o ní nevím. Jestli si dobře vzpomínám (je to více než 9 let), tak když mi technik zapojoval internet, tak jsem se ho ptal. On se mě zeptal, zda už někde schránku mám a když jsem mu řekl, že ano, tak mi řekl, že další nepotřebuji, že mám pouze nastavit odesílání přes smtp.upcmail.cz, port 25 a bude mi to fungovat. Znovu jsem pročítal doklady, které mi tu nechal, ve smlouvě není nic o emailu a v zakázkovém listu je pouze, že dodal modem, aktivace, internet funkční. Tak kde se dozvím údaje o své schránce u UPC ? Při veškeré komunikaci i v Moje UPC mám uvedenou adresu u jiného poskytovatele.

  • Internet 300
  • -
  • TV Start
  • Wifi Modem Compal
  • Praha 10
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

SMTP servery dneska funguji v zasade tak, ze

  • bud poznaji sveho uzivatele podle IP adresy, ze ktere prichazi - pak povoli odeslani emailu bez prihlaseni
  • nebo, pokud uzivatel prichazi z ciziho rozsahu IP adres, vyzaduji prihlaseni

No a na techto dvou zakladnich jednoduchych principech to vsechno stoji.

Verejne emailove sluzby jako GMail, Seznam, apod. tim padem nemaji zadne svoje uzivatele (protoze poskytuji sluzbu vsem, plus nejsou Internet providery, tj. neexistuje zadny jejich rozsah IP adres), tzn. vyzaduji prihlaseni vzdycky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...