Přejít na obsah

Kam zmizelo Nastavení TCP/IP na muj.karneval.cz?


Návštěvník JTR.

Doporučené příspěvky

Návštěvník JTR.

Mám pevnou IP a na stránkách http://muj.karneval.cz/internet/tcpip.php se dala nastavit MAC adresa síťovky, která má IP přiřazenu. Teď to tam není, viz http://home.karneval.cz/01030317/tcpip.jpg , jak to mám tedy nastavit pro jiný komp? Volat karneval nebo už se přešlo na režim UPC, kde se tušim IP zadává na pevno v net. settings?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JTR.
Nepřešel jsi již na tarif od UPC? Máš zaplacenou pevnou IP? Já jsem přešel na nový tarif od UPC a zároveň jsem zrušil pevnou IP co jsem měl k tarifu TURBO 5M a teké mi to zmizelo, přičítám to zrušení té pevné IP.

Tarif mam 5M, rok jsem nic neměnil, pevnou IP mám a funguje (akorát teďpotřebuju připojit jinej comp a není to kde změnit, klonování MAC nelze) i jí platím (dle posledního vyúčtování).

 

Zkusil sem tedy IP zadat na jinym kompu napevno a funguje to, což by znamenalo, že se přeslo na režim UPC, kdy se MAC nekontroluje. To by mě teda dost naštvalo, protože v pravidlech UPC je sice, že použití jiné než vlastní IP znamená okamžité odpojení signálu, nicméně to nevylučuje že si IP někdo vypůjčí a přijde se na to jen když se připojím já. Navíc by to znamenalo nastavování GW,DNS, což by byl krok zpět do doby pravěké kdy měl karneval ip 10.*.*.* atp. Svojí IP beru skoro jako třeba své telefonní číslo, je to prostě moje :)....tak doufám že ověřování MAC zůstane a je to jen dočasná "chyba". Odborný názor na toto téma vítán, dík :D .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakou výhodu máš z pevný IP ? Mně jakožto běžnýmu uživateli víc vyhovuje dynamická a to hlavně kvůli RapidShare apod... Ne že bych tam stahoval nonstop něco, ale jednou za čas, když je toho víc, tak aspoň nemusim čekat, pevnou IP adresu nevim, jak bych využil... :)

Tak například:

1) Ty dostaneš plovoucí adresu, se kterou uděláš tady na fóru průšvih. Dejme tomu, že po týdnu dostaneš přidělenou novou IP a já po tobě dostanu tu tvou. Jelikož si ale průserář, tak ti tady na fóru dali BAN na IP a já už se tam bohužel nedostanu.

 

2) Potřebuji se připojovat z domova na pracovní stanici v zaměstnání. Jelikož tam jsou velmi důležitá a citlivá data, firewall je nastaven tak, aby nepropustil žádný cizí PC, takže je tam povolen přístup pouze pro mou pevnou IP a ne pro několik ve tvaru xxx.xxx.xxx.1 - xxx.xxx.xxx.255. Tedy pokud nechci každý týden přenastavovat firewall.

 

3) Můj případ - pevná IP mi zbyla, jelikož jsem potřeboval v minulosti být aktiv a to šlo jen s tenkrát veřejnou pevnou IP. Karneval přiděloval pouze neveřejné pevné IP a to bylo na nic. Z tohoto důvodu jsem jí také s přechodem na tarif UPC zrušil.

  • 1000 Mb/s
  • -
  • -
  • Vodafone StationDOCSIS 3.1
  • Severočech
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JTR.
Jakou výhodu máš z pevný IP ? Mně jakožto běžnýmu uživateli víc vyhovuje dynamická a to hlavně kvůli RapidShare apod... Ne že bych tam stahoval nonstop něco, ale jednou za čas, když je toho víc, tak aspoň nemusim čekat, pevnou IP adresu nevim, jak bych využil... :)

 

Souhlasím s Ritchym, pevnou IP mám kvůli vzdálený ploše, FTP, hrám (zakládám server) atd. ... volat každýmu "hele tak když budeš něco uploadovat tak zrovna DNES mám IP x.x.x.x" by nebylo to pravé :D . Navíc mam 1 pevnou a 2 nepevny takže o výhody nepřijdu...ten rapidshare je dobrej příklad, dá se zařídit aby server přiřadil po každé přihlášení do sítě jinou IP ale nebudu radši prozrazovat jak :).

 

S přechodem na veřejný IP v karnevalu je sice o důvod míň jí platit, ale pro mě je důležitá právě ta statická a navíc doufám že až přejdu na novej tarif tak mi zůstane stejná. Už jednou mi jí měnili kvůli restrukturalizaci sítě a docela mě to naštavalo :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JTR.

Vyřešeno, problém byl u karnevalu, volal jsem tam a odpověď "vidim že pevnou IP platíte ale nemáme jí tu", za půl hoďky volali a vše ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...