Přejít na obsah

Router ASUS RX3041- je vhodný?


Návštěvník Kema

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kema

Dobrý den.

 

Nastal čas kdy jsem nucen zakoupit pro domácí síť router a jelikož jsem šetřílek, tak jsem se rozhodl pro laciný ASUS RX3041. Této značce docela důvěřuji a tak mám pocit že i tento laciný model by mohl bohatě stačit.

Ještě před nákupem se chci ale ujistit, jestli náhodou s tímto modelem nejsou na síti Karnevalu nějaké problémy.

Mám Turbo 1M a tím pádem i jednu dynamickou IP. K routru připojím dva stolní PC a občas i notebook.

Ještě jeden dotaz. Na stránkách ASUSu jsem si stáhl docela podrobný manuál v angličtině. Možná v krabici s routerem je i CD s českým návodem v PDF (to si jen myslím). Pokud ano, mohl by mi ho někdo přeposlat?

 

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neodpovím ti na tvůj dotaz, ale třeba ti to nakonec trochu pomůže. Mám zkušenost s "údajě problémovým" Edimaxem BR-6104K, firmware 3.25; modem černá Motorola. Běží mi už půl roku v kuse, naprostá spokojenost. Umí clonování MAC adresy (to je nakonec nutnost, že :)), dynamické IP adresy, virtual server pro zachování veřejné IP, atd. Vše je dneska standard. Co neumí je šéfování trafficu. Otázkou je, jestli to umí zmíněný Asus a jestli to potřebuješ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník Kema

Zdá se, že tento ASUS RX 3041 je bezproblémový. Mám na něm připojeny 3 počítače a zatím po několika hodinách provozu žádný problém nenastal.

Fungoval hned po připojení. Jen jsem nastavil WAN na Dynamic IP a LAN na DHCP a už to jelo.

Akorát nevím jestli je v pořádku blikání diody STATUS. Ta poblikává v pravidelnám intervalu (asi po sekundě).

Bylo by možné nějak sledovat provoz na síti nějakým softem?

Tento router to asi neumí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
  • po měsících...
  • po měsících...

Dekuji za rychlou odezvu ale ted jsem to hledal a nikde jsem nic nenasel.Ted pred asi 3 hodinami jsem ho kupoval tak jesli by mi nekdo pomohl prosim.Jak se ma dat jmeno tak tam mam napsat Admin ne?A do hesla jsem zkousel vsechno mozne a nic.Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...