Přejít na obsah

[TZ] Naši zákazníci si kvůli přechodu na DVB-T2 nemusí kupovat novou televizi


tomus

Doporučené příspěvky

Kromě rychlého internetu šíří UPC přes svou síť také digitální televizi. Její výhoda je, že doručí kvalitní vysílání vašich oblíbených programů nyní i za rok, kdy bude televizní vysílání v České republice přecházet na nový formát pozemního vysílání, takzvané DVB-T2. Ten mnoho současných televizí neumí přijímat. „Když budete mít digitální televizi od UPC, nemusíte si dělat starosti. I do vašeho přístroje přes naši síť dovedeme všechny programy, navíc v HD kvalitě,“ říká Karel Smrž, ředitel externí a interní komunikace UPC.

Celý článek zde: http://cfoworld.cz/rozhovory/marketingovy-sef-upc-nasi-zakaznici-si-kvuli-prechodu-na-dvb-t2-nemusi-kupovat-novou-televizi-4932

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na UPC: Naši zákazníci si kvůli přechodu na DVB-T2 nemusí kupovat novou televizi

Ty kokos, to je PR jak vyšité. O tom, jak to bude konkrétně s DVB-T / DVB-T2 po technologické stránce ani čárka... Takže jsme se nic nedozvěděli.

No nic, např u TV Start se držím současného poznatku, kdy lze ladit jak v DVB-T, tak v DVB-C, jen se po naladění liší několika málo programy. Pokud DVB-T zaříznou, DVB-C snad zůstane beze změny. Už se mě na to docela dost lidí se základní TV Start ptalo (např. důchodci v rozšířené rodině).

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, vlastně mi z toho vychází, že pokud máte digitální televizi od UPC (od nabídky Klasik výše), žádné změny se vás netýkají.

PS: V TV Start žádná DVB-C není. To, že v síti něco běží nekódovaně je věc jiná, ale kdyby se zítra rozhodlo to UPC zakódovat, pak nikdo nemůže říci ani popel.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem nějak nepochopil, jak to s tím útěkem myslíš.

TV Start je k UPC internetu prakticky zdarma. Resp. v balíčku za pár korun ale nedá se z balíčku odstranit. Máme ji ať chceme nebo nechceme, využíváme nebo nevyužíváme. Změna technologie vysílání TV (pokud ji UPC udělá) nebude mít žádný vliv na to, abych ukončil smlouvu s internetem. Současně však zatím neuvažuji, že bych od UPC pořizoval nějaké placené TV balíčky typu Klasik a výš s těmi jejich bedýnkami pro příjem, nahrávání a zpětné shlédnutí. Nepotřebuji to a nechci za to platit.

Mě stále zajímá jen jedna věc - jestli si budu muset pořídit nějaký univerzální DVB-T2 settopbox (a je pak zcela jedno, jestli ho využiju pro příjem ze vzduchu nebo pro TV Start), nebo mi bude UPC nutit nějakou podobnou krabici pro sledování základu, nebo jestli budu schopen TV základ sledovat na stávající TV bez nějakých vícenákladů. Jinými slovy mám starší LCD TV (sleduji na ní TV STart), která pochopitelně umí jen DVB-T a DVB-C a rád bych s ní vydržel, než sama zahyne, protože má stále docela slušný obraz.

No a tohle z článku nikde nevypadlo a nedozvěděl jsem se to ani na technické podpoře. Proto píšu, že jsou to jen PR kecy, jak je UPC superdobré a rychle se k nám přidejte , které mě v mém věku nezajímají.

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
Před hodinou, sodekcz napsal:

nějaké placené TV balíčky typu Klasik a výš s těmi jejich bedýnkami pro příjem, nahrávání a zpětné shlédnutí

Jen pro jistotu - vis, ze pro prijem tech "vyssich" balicku nepotrebujes zadnou bedynku od UPC, ale staci si poridit CA modul s kartou UPC, ten pak zastrcit do svoji stavajici televize a hotovo?

Z nejakeho nepochopitelneho duvodu tuhle moznost ceske UPC pred zakazniky skryva a vsude hlasite vytrubuje jen moznosti s externimi bedynkami (jejichz problemy pri praktickem provozu prevazi ty vytrubovane radobyvyhody).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V kuchyni mám malou starou "baňatou" televizi, která umí pouze analog. Mám na ni přivedený signál od UPC a kupodivu, základní programy šíří i v tom analogu. Až přestanou, tak TV přesunu k odpadkovému koši (a paní se bude plně věnovat vaření, k čemuž kuchyň slouží 😀 ). Takže ti, co mají základní nabídku k inetu, tedy obyčejný digitál (DVB-T1), tak jim samozřejmě nadále zůstane (určitě se nebude v kabelu šířit T2).

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fa UPC asi málo zdůrazňuje, že se přechod na DVB-T2 netýká jejich klientů a není tedy potřeba ani řešit televizory nebo set-top-boxy s T2 tunery, protože v kabelu i nadále zůstane stávající signál v normě DVB-T (a pochopitelně DVB-C). Možná nějaká informace, např. spolu s vyúčtováním, by v tomto směru neškodila.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 6. 2019 v 10:50 AM, Evzen napsal:

Jen pro jistotu - vis, ze pro prijem tech "vyssich" balicku nepotrebujes zadnou bedynku od UPC, ale staci si poridit CA modul s kartou UPC, ten pak zastrcit do svoji stavajici televize a hotovo?

Z nejakeho nepochopitelneho duvodu tuhle moznost ceske UPC pred zakazniky skryva a vsude hlasite vytrubuje jen moznosti s externimi bedynkami (jejichz problemy pri praktickem provozu prevazi ty vytrubovane radobyvyhody).

Díky, vím, zatím nechci ty vyšší balíčky.

 

Ivo, Adolf - to jsou věřené informace, že DVB-T zůstane? Nějaký zdroj? Mně to nechtěli potvrdit.

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...