Přejít na obsah

UPC na Slovensku uvádza internet s rýchlosťou 1 Gbit/s


Návštěvník Marek

Doporučené příspěvky

Este nejaky rok potrva, kym bude treba rozvod nad 1000 MHz, takze sa nic nedeje (v sucasnosti je DOCSIS 3.1 kanal v oblasti 770-830 MHz v sirke 64 MHz). Jasne, ze existuju aj trojportove rozbocovace, dokonca take, ktore su nesymetricke (t.j. jeden port je 3,5 dB a zvysne dva su 7 dB, co je ekvivalent dvoch dvojportovych za sebou, sam taky pouzivam.. ale je pravda, ze som ho nekupil na SK).

Plati jednoducha matematika (ti, co studovali elektrotechniku a nieco si pamataju z VF obvodov ci teorie pola to vedia) - dvojportovy pasivny rozbocovac ma 3,5 dB, trojportovy 5,5 dB, stvorportovy 7 dB (to su idealne hodnoty, v skutocnosti su o nejake desatiny viac a zavisi to aj od frekvencie.. na vyssich frekvenciach je vacsi utlm (kablu aj rozbocovaca), to provider kompenzuje vacsim zosilnenim po trase na vyssich kanaloch/frekvenciach).

Technik je zaujimavy z toho hladiska, ze ma (alebo by mal mat) so sebou analyzator do 1 GHz (idealne aj s podporou DOCSIS 3.1, aby nevidel OFDMA kanal ako sum).. ale suhlasim, v tejto blaznivej dobe by som tiez nikoho nepustal domov, kym by naozaj nebolo treba.

Cisco bolo neznicitelne - pokial nevypadol prud (alebo sa nepokazil/nezhorel napajaci adapter), islo mesiace ci aj roky bez zavahania, Compal az taky blbovzdorny nie je.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde hlavně o to, že VF má jako předávací rozhraní účastnickou zásuvku. A ta tam není jen tak z dlouhé chvíle, ale plní svůj účel. Pokud ji někdo nahrazuje nějakým rozbočovačem a vrtá se v rozvodech před ní, tak je to zcela jistě špatně. Až tímto neodborným fušeráctvím zlikviduje zpětný kanál dalším lidem v okolí, tak se nesmí divit, když nastane inzultace...

Rozbočovač na 3 směry je třeba Toner XGFS-3BD31.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

Tyto amatérské matlaniny by se měly postavit mimo zákon

Zlatáku pozor pozor aby ses nedostal k soudu, já tam mám taky rozbočovač tak se tam asi potkáme🤣🤣🤣 tedy za zásuvkou ale chápu to že i to je na zastřelení🤣

Upraveno uživatelem Honza333
  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je místo zásuvky pouze rozbočovač, tak se ještě na TV výstup většinou dává filtr zpětného směru, jinak potom hrozí že modem bude rušit tv vysílání. Tyhle rozbočovače v poslední době montoval UPC, protože mají větší frekvenční rozsah až do 1200 MHz. Takže jsou připravené na budoucnost.

Jinak dávat ještě navíc na rozvod koncovou zásuvku do každé místnosti je podle mě zbytečnost, třeba ta uvedená zásuvkami útlum 4,5 dB a přitom tam v podstatě vůbec nemusí být, já mám doma za zásuvkou od hlavního rozbočovače natahané koaxiální kabely a ty jdou rovnou do televizorů, nebo setoboxů, bez nějakého dalšího mezičlánku který akorát zbytečně zeslabuje signál.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ Zlaťák Pak je vše v pořádku, on si za to také zodpovídá.

@ Honza333 Tvoje potřeba trolit je skutečně obdivuhodná, ale věz, že koncová rozhraní chrání i tebe. Až ti nějaký moula ze sousedství zlikviduje net jenom proto, že si někde nakoupil rozbočovače, nastrkal je na kabel jak mu šly pod ruku a měl dojem, že tomu všemu rozumí, tak rychle změníš názor co je a co není správné :P

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Adolfe tvoje názory někoho dávat mimo zákon, no to je perla, tak mu tady porad jak to má zapojit, to snad na to tady je, a né tohle. Ten dotyčnej třeba neví tak mu poradíme, doporučíme a dáme do toho třeba taky svoje zkušenosti. Proto si tady snad píšem.

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fórum není proto, aby se někomu radilo jak zasahovat do majetku VF. A až po předávacího rozhraní to je majetek VF, takže tam nemá nikdo neoprávněný co pohledávat a i postavení mimo zákon má svoje opodstatnění (byť to z mé strany bylo napsáno jako nadsázka, proto také emotikon na konci, což snad každý normálně uvažující člověk pochopil - a že ty ne, není můj problém).

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajimave je, ze kdyz jsem koupil byt a koaxial UPC byl tazeny po podlaze, kolem jadra az nekam do obyvaku - nacavakany temi kovovymi sponami, misty koaxial deformovany az na placku. Volal jsem na UPC, jak to vyresit a bylo mi pred deseti lety sdeleno, ze to mam resit jak chci a to jsrm je upozornoval ze urcite chci vyuzivat jejich sluzby po upravach bytu k uzivani. 

Upraveno uživatelem Tube
  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já ti řeknu svoje zkušenosti : asi před rokem tady měnili kabely že si někdo stěžoval na výpadky tak to natáhli všem nový, technik co to dělal fajnovej kluk, kecáme a on mi řekl co je za zásuvkou je tvůj problém to mě nezajímá a řekl mi že bych měl mít taky pořádný kabely a rozbočovač tak jsem mu dal na pívo a on mi udělal nový kabely a nalisoval koncovky a řekl at dám pořádnej rozbočovač, na mojí otázku jakej šáhnul do bedny a dal mi ho. Když jsem se ptal když budu mít kabely a rozbočovat blbej co to udělá tak mi odpověděl že můžu mít slabej signál, výpadky ale jejich zařízení že nemůžu nic udělat

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...