Přejít na obsah

UPC na Slovensku uvádza internet s rýchlosťou 1 Gbit/s


Návštěvník Marek

Doporučené příspěvky

  • po měsících...
Návštěvník kayman
On 5/12/2020 at 4:13 PM, quadra2030 said:

Ak chces mat v sucasnosti kvalitny modem/router (nie Compal s Intel Puma 6), zial gigabit je jedina cesta, pretoze novy Arris je dostupny iba pre gigabit program (a to nie iba v SK, ale aj v AT, CH, PL).. ano, z dobreho servera to ide 900+ Mbit (po ethernete) bez problemov, ale take servery spocitas na prstoch oboch ruk.

Ina situacia je v DE, kde je uz tak vytazena siet (a zakaznici prechadzaju s vymenou starsich modemov na rychlejsie datove programy), ze Vodafone dava automaticky novym zakaznikom (alebo pri zmene programu) iba nove DOCSIS 3.1 routery (Vodafone Station), co je tiez Arris s rovnakym chipsetom, iba v inej krabici a inym fw 🙂 hlavne jarna akcia CableMax (gigabit za 39,90 EUR/mesiac, pripadne 500 Mbit v oblastiach, kde este nemaju nasadeny DOCSIS 3.1 s garanciou prechodu na gigabit s rovnakou cenou) nalakala vela existujucich zakaznikov na vymenu starsieho modemu/routera..

Uplne by mi stacil 500/50 ci 250/50 program s kvalitnym modemom/routerom.

Mne teraz ponúkajú (pri sťažovaní sa na výpadky v poslednej dobe vraj aj kvôli môjmu ciscu) nový modem na prenájom, ktorý to vyrieši nejako. Arris sa dá dať už nielen ku 1gbitu ale aj pre 600mbit. Teraz mám 500ku, reálne ide okolo 330 kvôli tomu ciscu. Oplatí sa dať si teda 600ku a priplatiť a nemať compal? 🙂  Platím za starší program s 500mbit cca toľko čo teraz UPC ponúka za 300ku program (vrátene TV a telefónu, ktorý však už prakticky nepoužívame, vlastne ani TV kde idú občas detské programy a ja Šport1/2 s F1). Takže mi to vychádza  6€ viac..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ten modem Cisco který máš, víc jak těch 330 Mbit nemůže utáhnout, technologicky to prostě nejde, protože používá pouze 8 spojených kanálů a z toho větší rychlost nedostaneš, takže buď to si musíš vzít ten nový Arris, nebo případně Compal, na kterém já osobně nevidím nic špatného.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten Compal mám + 500 net , chodí to bez problémů, při stahování to jede lajnu 60mb myslím přes wifi- ac a skoro to nekolísá, opravdu nemůžu nic špatnýho na to říct, jediný když to zapneš tak to trvá dost dlouho než to najede ale celkově dobrý

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak nie je vytazeny uzol (vela stahujucich aktivnych uzivatelov na DOCSIS 3.0 kanaloch, kedze je to zdielane medium), tak Compal je dostacujuci.. mas Cisco, takze si IPv4, Compal prepnes do bridge modu a ides dalej bez problemov (a aspon mas 24 download kanalov a 5-6 upload kanalov podla lokality v BA), cena ostane a v UPC SK sa potesia, ze o jeden stary kram na sieti menej.

Poviem uprimne, za skoro dva roky pouzivania Arrisu (DOCSIS 3.1) som si uzil vselico (vdaka tomu platim "specialnu" cenu na 600 program, po vyse roku gigabitu).. Compal (DOCSIS 3.0) je v poslednych verziach fw v bridge mode velmi stabilny..

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kayman

Viem, že Cisco viac nedá, teroeticky vie 440, ale nečakal som, že dá viac než 300 a ono to bežne ide 330 :). V UPC ma presviedčali, že nepôjde viac ako 100.

Ja to budem mať v bridge móde, to čo tu mám porobené a ponastavované s mikrotikmi doma mi takýto router nespraví ani náhodou. Nemá šancu pokryť wifi signálom aj záhradu a dom.

 

IPv4 som si vypýtal už dávno, ešte som mal Ubee keď jeden firmware update zrušil bridge mód, potom prišlo dslite tak som požiadal o vypnutie a zohnal cisco :). Ďakujem, tak skúsim ten compal a uvidíme či sa dačo zmení. Nemyslím, že je to tu vyťažené, samé rodinné domy a zo susedov okolo sú všetci káblom zo stĺpu telekomu pripojený DSLkom z nejakých príčin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pred prechodom na Arris som mal Technicolor 7200 v bridge mode.. a z nejakeho dovodu mi vtedy natiahli gigabitovy profil do modemu o den skor, ako prisiel technik s Arrisom 😀 vtedy som videl, ze Technicolor (tiez 8x4) dokazal po polnoci ci nad ranom (ked bola malo vytazena siet) 400-420 Mbit download..

S Compalom len ziskas, rozlozis stahovanie na viac kanalov (min. 16) a lepsie vyuzijes kapacitu siete.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...