Přejít na obsah

Ping 13ms


Návštěvník dominikx

Doporučené příspěvky

Návštěvník dominikx

Zdravím 

Nemal by byť ten ping predsa o nečo menší  napr.  do 5 ms.  predsa jedna sa opticke pripojenie !   nebo koaxial ?  neviem 

Vždy som pripojeni pomocou kabla Cat6 .

pri merani som odpojil všetky zariadenia pripojene na wifi , nechal som bežať len jednu stranku kde som meral rychlost 

Snímka.JPG

Snímkay.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Ping 13ms
Návštěvník dominikx

"  optika končí někde poblíž tvého domu a dále pokračuje koaxiál až do tvého bytu. "  

 

to važne ?

prečo teda upc povedalo že je opticky kabel privodeny zapojeny až do bytu  v zasuvke ?   neco jako  FTTH ? nechapem

jak to teda je ?  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 6 minutami, dominikx napsal:

prečo teda upc povedalo že je opticky kabel privodeny zapojeny až do bytu  v zasuvke ?   neco jako  FTTH ? nechapem

Tak tos bud asi nejak spatne poslouchal, nebo jsi mluvil s klasickym obchodnikem, ktery nema ani poneti, o cem mluvi, tj. placa nesmysly.

Opet ukazka toho, ze se clovek nemuze nikdy spolehat na jine a vzdycky si - bohuzel - musi informace sehnat sam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

A co presne se ti nezda na odpovedi od tomuse?
Vzdyt to tam mas jasne napsane.

UPC je kabelovka, tzn. co konkretne te vedlo k tomu, ze sis myslel, ze ti do zasuvky v byte povedou televizi koaxem a jeste extra Internet optikou?
Plus, mas ten COMPAL pripojeny do zasuvky optikou nebo koaxem? Pokud by az do zasuvky vedla optika, proc by tam zbytecne davali jeste dalsi takovyhle mezikus?

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dragokazov
před 1 hodinou, Evzen napsal:

co konkretne te vedlo k tomu, ze sis myslel, ze ti do zasuvky

Možná to bude tím, že UPC obecně o parametrech služeb vědomně a účelově lže..

Ohledně modemu si jsem naprosto jistý,  že běžný zákazník nejenom netuší jak optické vlákno vypadá, ale ani čím by mělo být zakončeno..

upc.png

Upraveno uživatelem Dragokazov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník TSY

Zpět k té odezvě, na kterou se autor ptal a nikdo mu konkrétně neodpověděl. Pod 5ms s UPC připojením, které je realizované přes koax (jak už bylo popsáno výše - modulace/demodulace), pod 5ms odezvy nedosáhnete. Tento typ připojení by měl mít typicky odezvu mezi 5-8ms.

To, že tam máš vyšší ping - 13ms bude v první řadě tím, že to testuješ sice s UPC serverem, ale v Brně, který je od tebe cca 240 km daleko, taková vzdálenost už může přidat pár ms navíc, zatímco ty jsi v Plzni, (pokud je popisek profilu aktuální). Na servery, které máš k sobě pod 50km, by jsi měl dosáhnout něco mezi 5-8ms.

Jinak taky záleží, jestli jsi připojený přímo do modemu, který je v bridge modu, nebo jestli máš na cestě ještě nějaký vlastní router, který by ti tu odezvu mohl navyšovat.

Já jsem z Prahy a na servery v Praze mám v průměru ping 7ms ( min. 5-6, max. 8 ).

Otestuj to se serverem v Plzni, na SpeedTestu jsou sice jen 2, ale to by mohlo stačit, 1 z nich je PilsFree, tak ten bude celkem schopný, si myslím.

8280971999.png

Praha - Dial Telecom, a.s. (<50 km)

Když testuji jiná města po ČR, tak už mám odezvu také mírně vyšší.

8280979598.png

Brno - UPC (= cca 200 km)

8280985592.png

Plzen - PilsFree, z.s (= cca 100 km)

8280988835.png

Ostrava - Warnet.cz s.r.o. (= cca 250 km)

Do Ostravy mám např. taky už 13ms. Jinak ale nezáleží jen na vzdušné vzdálenosti, ale jak se ve skutečnosti k tomu serveru připojuješ (= kudy vede trať), může být delší, než vzdušná vzdálenost, pak také kolik je tam skoků k cíli, atd...

Dragokazov: Proč by to měla být lež? Pokud se nepletu, tak každé kabelové připojení je de-fakto optické, záleží jen, kde ta optika končí 😄 . Šťastlivců, kteří mají optiku až do domu - FTTH, zas tak moc není.

Upraveno uživatelem TSY
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...