Přejít na obsah

Sekání Mediaboxu při ranních aktualizacích


Návštěvník BryTom

Doporučené příspěvky

Návštěvník BryTom

Dobrý den všem,

předem se omlouvám, pokud bylo téma zde už řešeno. Nepovedlo se mi najít.

Můj tatík vlastní mediabox HD (internet i TV také od UPC) a každé ráno probíhá aktualizace o délce cca 3 minuty.

Už od začátku (cca 3 roky) má problém, že se nepravidelně aktualizace sekne přibližně ve 2/3 (jak jde vidět na obrázku) Pokaždé pod písmenkem "a". Toto se stáva v intervalech 2x týdně až 1 měsíčně. Problém byl pokaždé řešen velesložitou metodou Vypnout/Zapnout 🙂. To někdy pomohlo hned a někdy to pomohlo po několika hodinách. Někdy se to vyřešilo samo 🙂. (dodávám že UPC nehlásílo v dané lokalitě žádnou závadu). Samozřejmě TV i internet normálně funguje.

Protože je to dost otravné, byl jsem požádán o pomoc (já  se stím potýkám teprve podruhé a už šílím). Pří zběžné kontrole kabeláže, nastavení a existenci nějaké vyšší síly v domě co by mohla záměrně škodit, jsem nezjistil nic špatného.

Proto se teď ptám: neví někdo prosím co stím? Je to běžný problém? (UPC někde podobný problém řešilo, takže možná ano. Řešení: vypnout/zapnout, popřípadě zavolat technika, jupí😁)

Předem děkuju za to že jste si to celé přečetli a zvlášť speciální děkuju pro ty, co se mi pokusí poradit.

S pozdravem a přáním pěkného dne Tom 

57034714_987613164768796_4337313349961252864_n.thumb.jpg.7473d5dadbdf435fc0447ec78e808a34.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můj setobox kontroluje aktualizace každý den ve dvě hodiny ráno, po pár minutách se sám opět vypne, někdy se ale stane, že se nevypne a zůstane v jakémsi zaseklém stavu, při kterém pak nereaguje na povely ovladače a výstup na obrazovku není aktivní. Pomůže jedině ho násilně vypnout dlouhým podržením vypínacího tlačítka na ovladači. Poté lze setobox normálně zapnout a ten bez problémů vždy naběhne.

Mate nastaveno vypinani STB do ECO rezimu, nebo rychly start ?
Ja mam ECO, tedy pomaly start.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A bohužel Dělá to stále i u toho nového testovacího softwaru, teď jsem se snažil asi dva týdny v tom vypozorovat nějaký systém, ale vypadá to že žádný není, prostě setobox se po kontrole aktualizace jednou vypne a podruhé zase ne.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...