Přejít na obsah

starý odkoupený modem EPC3208 a internet300+


Návštěvník Drejkys

Doporučené příspěvky

12V stačí, ale opravdu kvalitní, ne žádný z jiného zařízení, ale koupený značkový Univerzál(stal tenkrát cca 300kc ale 15V skoro jako celý modem;-)) . Jak jsem psal výše já to tak provozuji již víc než 5 let a žádný problém při stahování s odpojovaninim či restarty nemám a 300/20 běží stabilně bez problémů. Když vezmu že ho mám už cca 9let tak je to jeden z nejstarších kusů hw co doma mám a stále dobře slouží... 

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Cisco epc3208, Ca modul
  • Praha 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kayman

Cisco má menej kanálov čo by ani nevadilo pri tej rýchlosti (teoretická je vyššia, ale tá sa ťažko dosahuje v reále :D), ale vie ich vraj mať len za sebou. V bytovke kde je viac UPC modemov sa ľahko stane, že bude dosť voľných kanálov, ale nebudú za sebou, tak ich Cisco použije menej = pomalšia rýchlosť.

Ja ho mám inak na 500/30 a 500ku samozrejme nedosahuje, no beží nad 300 stále pri teste speedmetrom v sieti UPC. Skôr ho dokáže starý a pomalý Mikrotik za ním spomaliť keď som skúšal niektoré nastavenia :).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník filipcik

Za mne taky mohu potvrdit, že Cisco 3208 v bridge bez problémů stačí na 300/20. Za celou dobu co ho mám, tak nevypadnul ani jednou (předtím jsem měl TC7200 a ten se při velkém vytížení někdy restartoval, ale zas nebyl v bridge modu). To Cisco jsem zkoušel potrápit cca 10 torrentama a bez problémů. Kup od někoho z bazaru jiný (cena kolem 300Kč) a Compal bych s velkým díkem vrátil.

Jsem s tím Ciscem tak spokojenej, že jsem si jeden koupil do zásoby. Mno jsou to zařízení z roku kolem 2012, tak už sem tam nějaký padne. Ale spolu s CA moduly je to teď dle mého názoru bohužel to nejpoužitelnější co se na UPC službách dá rozjet. 😕

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Drejkys

Do 24-hodin by mi měli aktivovat zpět moje Cisco, potom vyzkouším a když bude padat tak pořídím z bazaru jiný starší kus. Nový modem bych si klidně i odkoupil, ale až bude v nabídce něco spolehlivého.

Když chci každopádně používat jen bridge mode má cenu koukat po Technicoloru TC7200.U který mám možnost koupit a byl na síti upc od roku 2013? Neví někdo jestli ty technicolory také odcházejí stářím, u některého zdejšího člena jsem si všiml že má TC7200 V2 a nevím jaký je tam rozdíl oproti TC7200.U

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TC 7200U je oznacenie kastrovanej verzie UPC, ktora podporuje iba jedno aktivne WiFi pasmo (2,4 alebo 5).. vsetky TC z distribucie Liberty/UPC su 7200U, mozu sa lisit verziou hw - v2 ma lepsie WiFi vlastnosti.

TC 7200 pouziva fullband capture tuner a novsi/modernejsi Broadcom chipset ako Cisco 3208/12 - cize nemusi mat v poradi 8 kanalov (Cisco musi mat download kanaly nasledujuce po sebe, dane tunerom) a podporuje bridge mode pri IPv4, s poslednou verziou fw by mal fungovat aj PD (prefix delegation) pri IPv6/DS Lite.

Je to v sucasnosti najlepsia volba (ak nepotrebujes 500 Mbit) pre modem v UPC, lepsia ako Cisco.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tou nutností mít download kanály za sebou u Cisca, se trošku vysvětluje, proč obvykle je moje maximální rychlost 130-160 Mbit, teď o víkendu mi to jeden test jel na 198 Mbit (UPC test), zatímco před 3 lety jsem měl 230 Mbit. Nechal jsem si navýšit linku na 300 Mbit se zachováním pevné veřejné IP adresy, ale nemám tedy nechat vyměnit i modem?

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Drejkys

Já jsem jen úplně nepochopil v čem přesně spočívá ta výhoda když nemusí být kanály za sebou? Jako že se ty kanály v čase přelaďují a tím je zajištěn rychlejší internet i ve špičkách? 

Jinak takové zpomalení jaké pozoruje uživatel vpa by cisco způsobit nemělo, nemáš náhodou cisco EPC3925 v režimu router?

Upraveno uživatelem Drejkys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CMTS moze kedykolvek preladit kanaly na modeme (podla vytazenia), hlavne na vytazenych uzloch (kanaly su zdielane vsetkymi uzivatelmi na danom uzle). Prejavuje sa to na priepustnosti (a rychlosti) siete. UPC v CZ pouziva myslim 24 kanalov, na SK som videl zatial iba 16..

Z tohto pohladu je pre UPC vyhodnejsie menit vsetky starsie modemy za Compal, ktory podporuje 24 down kanalov (a 8 up kanalov) a lepsie moze vyuzit priepustnost siete.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Drejkys

Tak jestli máš epc3925 a chceš plnou rychlost musíš ho přepnout do režimu bridge a dát si za něj vlastní router s gigabit LAN. Nebo si vzít od upc ten Compal. Sám jsem asi před měsícem koupil router TPlink archer C6 za 1000kc a je dobrej.

Proč jsi dal pryč Technicolor TC7200?

Upraveno uživatelem Drejkys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...