Přejít na obsah

Zakódovaná nabídka CA modulů


vpa

Doporučené příspěvky

Co se mi stalo. Minulý a předminulý týden nám UPC dělala v domě nějakou úpravu. Snad se vyměňoval kabel okousaných od myší.

Po této úpravě jsem zjistit, že TV box Kaon nechce naběhnout. Stále jen had. Mám pocit, že jsem ho nevypnul a nastala aktualizace, která neproběhla správně. Neřešil jsem to hned protože mám ještě 3 TV s TechniSat CA moduly. No ale teď v neděli jsem zkusil zavolat na podporu a zprovoznit ho. Nic nešlo, tak jsme ho dali do továrního nastavení a stále nic. Objednali jsme technika na dnes večer.

Po telefonátu jsem si pustil TV s CA modulem a po chvíli hláška zakódováno. No asi nebylo předplatné, tak jsem přes Moje UPC poslal signál. Nic, čekám, žádná změna. Divné. Zkusil jsem druhou TV, běží, ok, za chvíli opět, zakódovaný signál. Tak znovu volám techniky, ale nic, tak ať zkusím třetí. Co myslíte, jde, za chvíli zakódovaný signál. Už nevěděl co, tak v pondělí zavolá nikdo jiný.

V pondělí jsem čekal, nakonec nikdo nevolal, jen já do UPC, ale technik żádný. Dnes už se ozvali, ale nic nepomohlo. Navečer přišel technik, protože po výměně kabelu viz výše došlo k zesílení signálu, tak jsme tu zeslabili a na konec tv box začal fungovat. Ale tři televize s CA moduly mají jen základní nabídku. Rozhodně to není náhoda. Před zásahem funkční, po něm nefunkční.

Upraveno uživatelem vpa
  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je možné že na televizory nedorazilo únorové předplatné, to lednové platilo tuším do 8. Února. Zkus jít do nastavení televizorů a podívat se zda je tam načtené únorové předplatné, Případně se i podívej jaké má předplatné kód, jestli se shoduje s lednovým předplatným.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

V TV mám taky CAM TechniSat. Po asi pěti minutách čekání na načtení únorového předplatného normálně naběhl Cinemax a dál běžel …   Takže problém bude jinde.
Před časem jsem, po několikaměsíční přestávce, znovu nasadil některý CAM, na načtení předplatného jsem čekal několik hodin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Zakódovaná nabídka CA modulů
před 8 hodinami , tomus napsal:

Je možné že na televizory nedorazilo únorové předplatné, to lednové platilo tuším do 8. Února. Zkus jít do nastavení televizorů a podívat se zda je tam načtené únorové předplatné, Případně se i podívej jaké má předplatné kód, jestli se shoduje s lednovým předplatným.

V Zone 5 jsou dva stejné řádky, horní pro únor, spodní pro leden. Technik z podpory říkal, že se to na kartu propsalo. Já nevidím žádnou změnu, oproti stavu, kdy jsem poprvé volal v neděli. Zkoušeli jsme Nova HD i Nova 2 HD, včera večer i PRIMA MAX (na tom se rozběhl box během chvíle).

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

(Ráno moudřejší…, večer jsem nečetl pozorně)   Tipuju, s pravděpodobností hraničící s jistotou, na nekvalitní signál, aneb Jak rozvést VF signál pro 5 (slovy pět) přijímačů . Soudě podle použití CA modulů firmy Technisat ten rozvod po bytě už něco pamatuje a mohl by vyprávět, VF signál někdy udivuje. Zkus jeden tv přijímač s CAM zapojit přímo na účastnickou zásuvku, bez jakýchkoli dalších rozbočení/odbočení, anebo rovnou kontrolovat všechny konektory, rozbočovače, atd, prostě celý svůj rozvod signálu. Taky bych orientačně ověřil sílu datového signálu na vstupu modemu, především poměr signálu k šumu (SNR)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera technik měřil a právě jsme zeslabovali, protože vyměnili páteřní kabel někde v trase přede mnou a už nemusím doma zesilovat. Signál je bez chybovosti a vypadá v pohodě.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

OK, můžeš tedy vyloučit jednu z mnoha (tu méně pravděpodobnou) příčin problému, ostatní zůstávají - zjevně se manipulovalo s téměř všemi prvky a spoji starého rozvodu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Podle čeho soudíš, máš k dispozici měřič úrovně signálu?
Především jakékoli spoje, téměř vždy z navzájem různých materiálů, stárnou a vlivem prostředí více či méně oxidují/korodují, spojením různých kovů a kovových slitin vznikají elektrochemické či termoelektrické články, atd. atd... Při hledání příčiny problému jsi zajisté mnohé spoje rozpojoval a znovu spojoval, celý svůj, dosud funkční rozvod,  jsi dokonale (nepublikovatelný výraz, dle libosti). 
Indikátor síly signálu v přijímači je právě jen indikátor, každý výrobce přijímače vyhodnotí nedostatečný signál jiným způsobem a přiřadí mu z omezené databáze chybových hlášení nějakou, více či méně debilní a nepřípadnou hlášku, třeba právě Zakódovaný signál.

Prostě odzkoušej připojit TV napřímo a prokazatelně kvalitní účastnickou šňůrou, za deset let se tu toho napsalo dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...