Přejít na obsah

Internet nejde přes kabel když je zapnutý Bridge Mode


Návštěvník Max Trix

Doporučené příspěvky

Návštěvník Max Trix

Dobrý den, mám zapojen router mám nastavený Router Mode při Router Mode jde všechno v pohodě Bezdrátově i Kabelově ale když přepnu na Bridge Mode tak Nejde kabelový internet ale bezdrátový ano Co s tím mám dělat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jandik

Neprepinat to do bridge modu. Tim vypnete router a tak nejak se ocekava ze bude za takto nastaveným modemem/routerem nějaký router.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Max Trix

Ale když to do dám do Bridge Mode tak mám veřejnou IP A když to dám do Router Mode Tak mám zase soukromou IP nebo-li jenom v síti ale to já nechci a dříve mi to v Bridge mode šlo vše v pohodě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jandik

No samoztejme. Protoze za tim modemem v bridge modu mate zapojen PC, takže dostane IP verejnou. Kdyz tam date router a pripojujete se se pres nej tak vytvori vnitrni sit kde maji zarizeni soukromou vnitrni IP, ale navenek vuci internetu vystupuji vsechna zarizeni pod jednou IP.
Ten druhy zpusob je spravne, preci jenom vystrcit do netu comp...



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná jsi vyčerpal počet veřejných IP adres. WiFi karta má jinou MAC adresu, než LAN karta a než modem. Veřejná IP se přiřazuje na základě MAC adresy. Jednu veřejnou ti vyčerpal modem v režimu router. Druhou veřejnou vyčerpalo zařízení na WiFi. Třetí veřejná by byla na LAN kartě atd.

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Max Trix

Aha takže to mám nechat v režimu Router ok? Ale můžu nastavit aspoň na jedno zařízení (Raspberry Pi 3 Model B+) veřejnou IP?

 

Upraveno uživatelem Max Trix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Ono by asi bylo nejlepsi si precist nejake zakladni informace i sitarine a POROZUMET tomu, PROC se nektere veci deji.
Pak si dokazes odpovedet na spoustu otazek sam.
Ale hlavne budes vedet PROC to zapojit tak ci onak a nebudes jen slepě delat neco, co ti nekdo jiny rekne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozes iba presmerovat niektore porty pre Raspberry PI v rezime routeru (mas IPv4, inak by si sa nevedel prepnut do bridge modu).. pripadne dat Raspberry PI do DMZ.

Ono je tiez blbost, ze tie UPC kramy bridguju aj wifi rozhranie, nie iba ethernet.. este stale poskytuje UPC 3 verejne IP adresy na uzivatela (kedysi to bolo iba pri najvyssich programoch)?

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...