Přejít na obsah

Změna DNS


Návštěvník Lukaso

Doporučené příspěvky

Návštěvník Lukaso

Dobrý den,

mohl by mi, prosím, někdo ze zkušených poradit, kde v nastavení routeru od UPC (wireless getaway) změnit DNS? Nejsem s to tuto možnost nikde najít.

Mockrát díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník MBP

Také jsem prolezl všechna nastavení a nemohu nikde najít změnu DNS (mám taky Compal CH7465LG v Router módu).

Přijde mi zvláštní, že by takto základní funkci "prémiový modem" neuměl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník arteez
On 6/16/2019 at 2:10 PM, zajdee said:

Tento prémiový modem skutečně žádné pokročilé možnosti konfigurace nenabízí. Bohužel.

Nejhorší na tom je, že na internetu jsou screenshoty firmwaru od UPC, kde taková možnost byla, dokonce i manuál k prémiovému modemu, který UPC přihodilo (a je momentálně dostupný online na stránkách UPC lol) zmiňuje možnost změny DNS. Psal jsem si s podporou na facebooku, kde technici očividně nevěděli, že ta možnost je už zablokovaná (...), ovšem pak mi volala nějaká paní s tím, že to opravdu možné není, a na dotaz čím je modem tedy prémiový odpověděla, že umí 2.4 i 5 GHz wifi najednou (wow ...). Řekla, že možnost tedy byla nejspíše v nějakém updatu odstraněna, ale nemůžu downgradovat, nebo nainstalovat vlastní firmware, protože by nefungovaly (už samozřejmě blíže nespecifikované) služby, a že si k modemu za 2k mám koupit ještě vlastní router, abych mohl změnit jeden blbý údaj o DNS, který DHCP server na modemu rozesílá - a vsadím se, že kdyby UPC DNS náhodou změnilo adresu, tak neřeknou "Pardon, kupte si nový modem", ale prostě to změní. Omlouvám se, za tak dlouhé kecání o ničem, ale fakt z toho nejsem šťastný.

Nevím, jestli tohle je nejlepší místo, jak dostat od UPC nějakou přesnější odpověď, ale prostě jako zákazník bych chtěl poprosit o znovupřidání funkce, kterou modem očividně umí. Minimálně aspoň o podání uspokojivějšího vysvětlení, proč byla funkce odstraněna, než jen, že by nefungovaly nějaké služby, nebo že by se v tom asi moc hrabaly babičky, které by pak volaly na support, že to nefunguje.

podpora.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neblbněte. 🙂 DNS servery UPC stále nepodporují DNSSEC natož jejich doména, ale Vodafone má jejich doménu zabezpečenou pomocí DNSSEC. Možná se to s Vodafonem změní, kdo ví. Já jsem se na to UPC naposledy ptal před rokem:

Citovat

tuto technologii zatím nemáme, ale nemůžeme vyloučit, že někdy v budoucnosti se tato technologie může objevit i u nás. 

Nedalo mi to a vyptával jsem se na to víc i na podporu DNS over TLS až mi po dvou týdnech zavolal jeden pán z technické podpory, který se mi to snažil vysvětlil akorát škoda, že né po e-mailu. Vysvětloval jak tu síť mají zabezpečenou, apod.

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny kombo modemo-routery (a je jedno, jestli pro kabelovku nebo ADSL) jsou primárně určené pro BFU a je samozřejmě záměr operátora, aby tam šlo měnit co nejméně a Franta se v tom nemohl vrtat a pak brečet, že mu to nefachá. Takže jak bylo napsáno nahoře, pro znalé - modem do bridge a router svůj.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...