Přejít na obsah

Kaon 700 samospúšťanie


Návštěvník foreteller

Doporučené příspěvky

 Zhruba ve 14:15 hod. opět samozapnuto (P4). K zapnutí TV mě stačil jenom DO od TV (a naběhla skutečně TV Prima, což je P4). Po vypnutí opět hodiny.

Neuplynulo ještě 24 hodin, a samozaplo se to (respektive zapnuto vzdálenou správou) 4x. Že se obnovují data z "centrály", to chápu. To pozoruji občas i na cihličce, kde se kontrolka z oranžové změní  v zelenou, v boxu to chvíli šumí a pak se vypne a kontrolka je opět oranžová. Rozhodně to není několikrát za den a vzdálení správa to umí vypnout.

Chybu nepřičítám set-top-boxu Kaon (ten se jen tak mýrnix-týrnix sám od sebe bez přispění vnějšího vlivu nezapne). Chyba je jinde - někde v centrále.

Upraveno uživatelem Ivo Mašek
  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, chyba je ve firmwaru Kaonu, který se při pokusu o stažení aktualizací zasekne a zůstane mrtvý (aspoň u mě, mám ECO režim, u vás s rychlým startem zřejmě jen zůstává zapnutý). Dá se jen vypnout natvrdo, proto zhasnou i hodiny. To časté samozapínaní by mohlo být tím, že box není připojen k internetu. Mně se zapíná jen jednou denně, ale skoro vždy u toho umře. Jediné, co funguje, aby to přežil, je vypínat ho vždy dlouhým podržením vypínacího tlačítka, jak radil tomus. Ale pokud ho vypínáte jen proto, aby nespotřebovával zbytečně elektřinu, tak to dělat nemusíte, když nemáte nastaven ECO režim. Jak tady před pár lety někdo měřil, tak v zapnutém stavu bere asi 25W a ve "vypnutém" 22W.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
  • Mladá Boleslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já to vypínám tak, že TV ovladačem vypnu TV a STB ovladačem vypnu STB., a na displeji boxu svítí hodiny. Jsem tak zvyklý z boxu B3001. 

Co se týče firmware, tak přece se několikrát za den sám od sebe (a časově nepravidelně) nepokouší spojit s "centrálou", aby si sám stáhl aktualizaci. Musí odněkud dostat impuls.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Jen pár postřehů o samospouštění. Problém přetrvává akorát se více samospouští přes den. Vypnutí boxu natvrdo nepomáhá. Probudí se sám jak chce a kdy chce. Prodleva při přepínání stejná. Přeskakuje to o dva kanály protože nestíhá. Obracet se na podporu nemá cenu. Odpovědi jsou vždy stejné.  " o problému víme , bude opraveno příští aktualizací" . Je to to rok co to řeším a nic.

  • Basic
  • -
  • -
  • Compal CH7465, CA modul
  • Plzeň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kuko61

testuje sa 🙂 samospustanie som za posledny tyzden nezaznamenal, dialkove lepsie co sa tyka originálneho, Logitech Harmony stale prilis citlivy. 
Pomenili sa asi kody jednotlivých tlacitok na dialkovom, na Logitech Harmony ma inu funkciu viacero tlacitok, na originálnom je problem s CH + - pri zapnutom EPG. Predtým tieto tlacitka sluzili na pohyb v EPG po strankach, teraz sa pri stlaceni CH + - prepne program a vypne EPG. Čo je dost blbé. 
Zlé je, že už poslali dotazník, v ktorom sa však dalo vybrat len z napisanych odpovedi na otazky, ale nebola tam moznost napisat chyby testovaného fw do nejakého okna.
Z toho dotaznika v podstate nemoze UPC nic dôležité ohladom fungovania nového fw zistit...

Upraveno uživatelem kuko61
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

9 hours ago, kuko61 said:

problem s CH + - pri zapnutom EPG. Predtým tieto tlacitka sluzili na pohyb v EPG po strankach, teraz sa pri stlaceni CH + - prepne program a vypne EPG

To je doufám vtip!

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
  • Mladá Boleslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zby

Ano, taky jsem si všimnul změněných funkcí tlačítek (a i změněných kódů... což už se stalo i dříve). Bohužel. Jinak nevypnutí (po tom, co si v noci ověřuje přítomnost aktualizace) se mi objevuje stále - i s novým testovacím FW. BOHUŽEL!

Upraveno uživatelem zby
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...