Přejít na obsah

Modernizace sítě /nový router/


Návštěvník FrOst

Doporučené příspěvky

Návštěvník FrOst

Zdravím,
mám doma v baráku  - COMPAL CH7465LG za ním zapojený stařičký TP-LINK TL-WR841N a dál za ním pak ještě stejně stařičkou Tendu.. Díky tomu že nyní modem od UPC už disponuje wifinou a celkově tak pokreje spodní patro tak jsem chtěl zrušit ty dva staré routery a nahradit je jedním rychlejším, protože nyní mám tři wifi sítě a celkově je všechno tak nějak divně složité a pomalé.. Jsem si vědom nastavení compalu do režimu bridge ale tím přicházím o wifi, takže mě zajímá jaké koupit zařízení a jestli existuje způsob jak toto vše nastavit tak aby to fungovalo..
Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejný pincip tady byl popisován v jiných vláknech. Neporadím ti konkrétní model, ale mnohé routery dnes umí i AP. Osobně jsem to takhle kdysi řešil minimálně na značkách TP-Link a D-link. Když vybereš nějaký vhodný model, dá se nastavit do stejné vnitřní sítě jakou poskytuje Compal, z Compalu to do toho druhého zařízení nedáš do WAN ale do LAN portu. Tak ti zůstanou na Compalu volné LAN porty a na routeru (v režimu AP s vypnutým routováním) další volné LAN porty, přičemž všechny budou na stejné síti. WiFi zkus nastavit na obou zařízení stejně (SSID/heslo), zvol jiné kanály a třeba ti to takhle pojede.

Jen podotýkám, takhle jsem to řešil na vnitřní síti s IPV4. Nejsem síťař a netuším, jestli stejné řešení platí pro IPV6.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...