Přejít na obsah

Nefuknční připojení k firemním síťovým diskům skrze VPN


Návštěvník xfridrich

Doporučené příspěvky

Návštěvník xfridrich

 

Dobrý den,

před pár týdny jsem se přestěhoval do nového bytu, a od té doby se nemůžu připojit k sítovým diskům skrze firemní VPN. Původně jsem měl v minulém bytě také UPC, a vše šlapalo v pořádku – měl jsem starší modem značky Cisco.

 Naše firma používá L2TP/IPSec VPN, s ověřováním předsdíleného klíče. K této VPN se mi podaří úspěšně připojit, avšak se nedostanu k firemním síťovým diskům. Disky jsou řešené přes Synology NAS, a mají privátní statickou IP adresu 192.168.1.113. Když jsem připojený k VPN, disky dokážu úspěšně pingnout, ale bohužel se k nim již nedokážu připojit – jak přes namapování ve Windows, tak ani přes webové rozhraní Synology.

Předpokládám tedy, že problém bude v IPv6, které jsem s novým Compal modemem dostal. Když se totiž připojím na UPC Wi-Free, na síťové disky se dostanu –  Wi-Free komunikuje pomocí Pv4.

Řešil jsem to s naším oddělením ve firmě, ti mi však nedokázali poradit, proto se obracím sem. Další zajímavostí, kterou jsem zjistil, je, když si nechám vyjet IP adresu, ze které jsem aktuálně připojen, tak mi to vždy vrátí UPC IPv6 adresu, nikoliv firemní IPv4, jako tomu bylo dříve, se starým modemem. Zkoušel jsem už několik věcí, ať už zablokování IPv6 ve Windows, jak pro port Ethernet, tak i pro port WAN VPN. Stejná situace se opakovala, i když jsem za Compal přidal svůj router, a na něm nastavil, aby pracoval pouze s IPv4.

 

Můžete mi prosím poradit, jak se ze své sítě připojit k firemním síťovým diskům?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predpokladam, ze VPN klient je software na pocitaci.. a ten klient ma zjavne problem s IPv6.. ozaj, aku mas vnutornu siet IPv4, co ti prideluje Compal? Mal by si ju mat z ineho rozsahu ako 192.168.1.x (kedze cielovy Synology na druhej strane VPN tunela pouziva ten rozsah).

Ked to ide cez VPN, malo by byt uplne jedno, ci je tunel cez IPv4 alebo IPv6 z hladiska endpointu.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník xfridrich

Používám nativního Windows VPN klienta. Vnitří síť mám právě 192.168.0.x /24, ale už jsem zkoušel i změnit několik oktetů, avšak beze změny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...