Přejít na obsah

Rychlost Wifi


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Zdravím, možná jen něco ve Windows přehlížím, uvítám jakékoli nápady...

Co jiného, kromě nastavení síťové karty, může v nastavení Windows 10 ovlivnit rychlost wifi ?

Donedávna jsem podezříval Compal, nyní mám možnost srovnávat. Compal je nevinný...

Síťová karta:                          Intel Dual Band Wireless-AC 3165, téměř identické verze 19.51.m.n, obě aktuální pro danou edici Win, téměř stejné nastavení

Download W10Pro64:         80 Mbi/s

Download W10Home64:  200 Mbi/s

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Pro Intel wifi adaptery se  bezne instaluje s ovladacem i Intel PROSet/Wireless software, kde muzes videt detaily spojeni, tak je porovnej:
image.png.a4fd88d71008ea2bfdcd26cf4aa6c9b8.png

Taky porovnej vsechny polozky v Advanced nastaveni, jestli tam nekde nemas omezeni sirky pasma:
image.png.6518d6915087230d075823d45f09b28c.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Aplikaci Intel PROSet/Wireless software jsem nenašel, i když se jinak Lenovo i Dell snažili, neznám ji, takže ani nepostrádám. K nastavení NIC jsem se čas od času vracel, dle mých (ne)vědomostí nastavoval, zřejmě správně, neb při porovnání s druhým nb (Lenovo - Atom - 200 Mb/s) jsem neshledal podstatné rozdíly. Slovo podstatné zdůrazňuju, někdy je obtížné zjistit, co chtěl básník, v tomhle případě překladatel lokalizace příslušné verze softu, říci.... Přesto Dell s I7 se zmůže jen na 80 Mb/s. Proto úvodní otázka zní Co jiného, nežli NIC ve Win10...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

A proto je dobre instalovat ovladace od Intelu, ktere jsou zaprve mnohem novejsi a zadruhe prave vcetne PROSet/Wireless:
https://downloadcenter.intel.com/product/89450/Intel-Dual-Band-Wireless-AC-3165

Ony i ty zdanlive nepodstatne rozdily muzou prave byt dulezite. Rozdilna verze ovladace muze znamenat prave dulezity bugfix.
A jestli se jedna o customizovane ovladace (jednou od Dellu a jednou od Lenova), tak tam muze byt rozdil jeste vetsi... protoze kdo vi, jake upravy si tam kazdy z nich udelal.

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

@Evzen  Podle Windows mám na kartě NIC aktuální ovladače na obou strojích. Domníval jsem se, že Win vyhledává aktualizace ovladačů na webu výrobce. Zjevně to není tak docela pravda.

Dík za odkaz na drivery Intel, chvíli mně trvalo zorientovat se, především v označení adaptérů. Na stroji s Home edicí (no, stroji - spíš strojku, Lenovo Mii320 s Atomem) je v.19.51.8.2 z 25.10.17, na laptopu Dell Inspiron 17/7773 (Pro edice) je v.19.51.12.3 z 12.9.18. V obou případech Win tvrdí, že je to to nejlepší, co si můžu přát 

Podle verzí se drivery příliš neliší, zatím nevidím důvod stahovat balík driverů a softwaru, který neznám a nejspíš ani nepotřebuju. Navíc nemám dobré zkušenosti s bloatwarem od Dellů, jsem proto skeptický i k sofwaru od Intelů. Nehledě na fakt, že na té nižší verzi (Lenovo) DL chodí k plné spokojenosti. Příčina je problému někde jinde...

Níž je pro zájemce  pokus o vložení přehledové tabulky

Spoiler
  |ntel(R) Dual Band Wireless-AC 3165
Win10 64bit HOME Edition Lenovo   PRO Edition Dell
Verze ovladačů 19.51.8.2 25.10.2017   19.51.12.3 12.09.2018
      na webu Dell nejnovější 19.51.14.1  
Soubory ovladačů C:\W|NDOWS\system32\DRIVERS\Netwfw04.dat     C:\W|NDOWS\system32\DRIVERS\Netwfw04.dat  
C:\W|NDOWS\system32\DRIVERS\Netwfw04.sys     C:\W|NDOWS\system32\DRIVERS\Netwfw04.sys  
  C:\WlNDOWS\System32\drivers\vwifibus.sys     C:\Wl N DOWS\System32\drivers\vwifibus.sys  
        C:\WlNDOWS\system32\IntelWifihv04.dll  
  C:\WlNDOWS\system32\Netwuw04.dll     C:\WlNDOWS\system32\Netwuw04.dll  
           
NIC Sit'ové adaptéry     Sit'ové adaptéry  
  - Bluetooth Device (Personal Area Network)     - Bluetooth Device (Personal Area Network)  
  - Bluetooth Device (RFCOMM Protocol TDI)     - Bluetooth Device (RFCOMM Protocol TDI)  
  - Fibocom L831-EAU        
  - |ntel(R) Dual Band Wireless-AC 3165     - |ntel(R) Dual Band Wireless-AC 3165  
  -----        
Vlastnosti sítě Název: xxx     Název: xxx  
SSID: xxx     SSID: xxx  
  Typ sítě: Přístupový bod     Typ sítě: Přístupový bod  
  Dostupnost sítě: Pro všechny uživatele     Dostupnost sítě: Pro všechny uživatele  
  ¤ Připojit automaticky, pokud …     ¤ Připojit automaticky, pokud …  
  o Vyhledat další …     o Vyhledat další …  
  o Připojit i pokud síť …     o Připojit i pokud síť …  
        o Intel - povolit nastavení připojení  
           

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Windows hleda JEN ve SVYCH vlastnich driverech, u vyrobcu HW rozhodne NIKDY nehledal.
Ty vypisy jsou k nicemu, to jsou jen same obecne a zcela nepodstatne blbiny (co bys taky jinyho cekal, ze ti Windows 10 ukazou).
Pokud nehodlas zkusit, co jsem radil, pak k tomu uz ja nemam dal co rict.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Ukecal's mě, zkusil jsem, doporučený soft nalezl právě jen neaktuální ovladače NIC (wireless a bt). Teď tam tedy jsou poslední drivery od Intelu. Podle předpokladu, problém s downloadem je jinde !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

No a jak rikam, ted se musis probrat vypisy parametru a najit rozdil(y). Nekde tam nejaky rozdil musi byt videt.
Napr. kolik ma ten ktery notebook wifi anten (a kolik jich je pouzito) ovlivnuje rychlost spojeni a tim i moznou dosahovanou rychlost. Nebo bude nekde omezena sirka pasma... nebo zapnuty nejaky energy saving rezim adapteru... nebo...
Bez toho, aniz bychom videli, co tam pred sebou mas, nemuzeme radit... ted je na tobe zkoumat a zkoumat a zkoumat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podla tohto

https://www.notebookcheck.net/Dell-Inspiron-17-7773-i7-8550U-16-GB-17-Touch-Convertible-Review.263146.0.html

je to 1x1 AC modul s max. linkovou rychlostou 433 Mbit (realne tak polovica).. to vyzera, ze ten Dell z nejakeho dovodu ide vo WiFi N, nie AC (podla rychlosti by to tak sedelo).

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...