Přejít na obsah

UPC routing (směr Brno vs Praha)


Návštěvník d3vaS

Doporučené příspěvky

Návštěvník d3vaS

Ahoj, ještě mě zajímá jedna věc:

Jak je možné, že UPC ve stejném městě a takřka stejné lokalitě (rozdíl je asi dva bloky), používá různé cesty (routování) pro své klienty?

U mě doma:

Seznam.cz pinguji přes Brno tj. výsledek cca 13ms

a u kolegy je vidět, že jede přes Prahu tj. výsledek 6ms?

Já:

ja_ping20185.png

kolega:

image001.png

Celkem jsem pátral čím to celkově je, má lepší latence od stejného poskytovatele takřka všude. (až jsem si tracetnul cestu)

To je vybrané náhodně, ta cesta? Dá se nastavit nějak jiná výchozí brána? Něbo něco podobného?

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník d3vaS

Jinak té jiné konečné adresy jsem si nevšiml ale vliv to nemá. Odzkoušeno u kolegy na adresu co u mě jde přes Brno:

ping2018725.png

Jaké, výchozí body myslíš? Na třetím řádku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Jasne. Externi IP adresa kazdeho z vas je zcela jina, tj. neni az tak s podivem, ze to muze byt routovano jinudy.
Plus, pokazde jste to zkouseli v uplne jinou dobu, tj. pomery na Internetu byly jine a routery nebo load balancery po ceste proste usoudily, ze jinudy to bude lepsi (nebo ze jinak nez jinudy to v tu chvili ani nejde).

Internet uz davno neni o staticky definovanych routach, dneska to je vsechno dynamicky rizene podle aktualniho stavu na siti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník d3vaS

Ok, to jsou asi tajuplné věci topologie sítě UPC, já i když jsem zkoušel pingovat první uzel v seznamu sítě který kologovi jede přes Prahu, tak i tak to u mě jde BRNO a pak až následně Praha 🙂 je to zajímavé, ale asi jsem prostě na jiném uzlu ač jsme od sebe dva bloky, škoda.

Nic hrozného, jen jsem byl zvědavý, v online hrách to ale dělá takřka jedou takovou odezvu.

 

Kdy jsme ve stejný čas na stejném serveru já mám 44ms a on 23ms in game 😉

(toto byl celý důvod mého pátrání)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
2 hours ago, d3vaS said:

ale asi jsem prostě na jiném uzlu ač jsme od sebe dva bloky

tak tak... rozlozeni zateze site...
Byt od sebe dva bloky nic neznamena... podivej treba svyho casu v Berline, tam si taky lidi pres zed videli do oken a pritom to byly dva uplne odlisny svety 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezká paralela. Jen doufám, že v případě internetové přípojky to bude trošku konzistentní. Jinými slovy každý provider by se měl v měl v rámci své sítě snažit poskytnout pokud možno stejnou kvalitu připojení pro každého účastníka v dané oblasti. "Žádné zdi" mezi blízkými sousedy.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...