Přejít na obsah

Prechod zo stareho DVR stb Kaon na obyčajný HD Mediabox- UPC SK


Návštěvník Milosko78

Doporučené příspěvky

Návštěvník Milosko78

Stale vyuzivam na slovenskom UPC ešte ten velky setobox KAON DVR kde sa da aj nahravat 3 programy a pritom prepínať

Na Slovensku nam upc ako europskemu odpadu ponuka z nových boxov iba lacný Mediabox, kde sa neda nahravat viac programov,dalej nemozte ked nahravate 1 program prepnut, dalej treba externy hdd.. Proste hanba 

Z urcitych dovodov rozmyslam nad prechodom na tento slaby mediabox.

Akoo funguje archiv? Napriklad casto nahravam futbalove zapasy.... Teraz ,pri novom Mediaboxe,ked nahravanie by nefungovalo tak ako chcem..tak je mozne v archive nájst aj hocijaky futbal aj keby sa predlžovalo,alebo by bola zmena programu atd? Teda ten archiv ked vyberam program sa da vybrat len urcity cas zaevidovany v EPG,alebo mozem to vybrat aj na urcity cas,pri zmene daneho programu? Teda ze futbal mal zacat povodne 20:00 ,ale realne zacne 20:30 a skonci dlhsie?  Nesekne ma to podla povodneho epg a neukonci to,lebo sprievodca "mal iny plan" ?

Alebo nejde iba o futbal, proste napadne ma že chcem vidiet nieco zo  vcera o 14:20 (napriklad mimoriadna relacia na ct24), mozem to najst v archive na 14:20? 

Upraveno uživatelem Milosko78
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já v obýváku mám "cihličku" a v děckém pokoji (on tedy syn už dítě není ) stále používám ten velký Kaon, který má displej a ukazuje čas, a nebo stanici, která zrovna vysílá. Mám ho defacto od začátku, co ho dávali do oběhu. Prostě fakt hodně dlouho. Pouze byl kdysi v obýváku. Pokud opravdu nemusíte, doporučuji vám si ho nadále ponechat. Dokud bude fungovat, nehodlám se ho zbavit.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník marosf

Miloško. Napíšem veľmi zjednodušene. To, že nové STB nemajú interný úložiskový priestor je absolútne v poriadku a v žiadnom prípade to nie je tým, že nás operátori majú za "európsky odpad". Dnes už je takýto trend.

Mať interný HDD v STB nebol želaný ani pre poskytovateľov služieb IPTV. Zvyšuje to cenu STB, kapacitné požiadavky časom začnú rásť a to čo dali pred pár rokmi do obehu je za krátko nepostačujúce.

UPC nikdy nebol IPTV operátor a preto ich DTV (cez staré STB Handan a Kaon) pracovala len v smere k účastníkovi a nie aj opačne a preto ani nebolo možné poskytovať služby ako nahrávací priestor na servery operátora, tak ako je to bežné u IPTV poskytovateľoch.

No s príchodom služby Horizon sú už posledné STB na túto funkcionalitu teoreticky pripravené. Menšou nevýhodou je, že pre túto funkciu musí mať užívateľ aj pripojenie na internet, čo pri IPTV nutnosťou nie je. Ak treba vysvetlenie, pozrieť google.

UPC ešte takúto službu nezaviedlo, ale časom zavedie. A to, že môžete STB použiť na nahrávanie na externý HDD (áno, je v poriadku, že môžete sledovať len to čo nahrávate a opačne) berte ako veľkorysosť, lebo iní poskytovateľa IPTV túto funkciu blokujú kvôli tomu ani nekanibalizovala biznis z predaja nahrávacieho priestoru v cloude (unicast).

Upraveno uživatelem marosf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale on nemá velký Kaon. On má Handan CV 6000. Takže nemůže přijímat HD kanály.

U zpětného shlédnutí je nastaven nějaký přesah, pár minut před a pár minut po. Pokud by se to do toho jednoho pořadu dle EPG + přesah nevešlo, stačí pustit další pořad dle EPG a tam to bude pokračovat resp. tak bude několik minut duplicitních o přesah původního kanálu. Jen pozor, zpětné shlédnutí začne být aktivní až od aktivace služby. Takže když ve 12h odsouhlasíte podmínky na novém boxu, pak se můžete zpětně dívat až na pořady od té 12 hodiny.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milosko78

marosf

Takze sa mam poklonit slovenskemu UPC ze vobec mi poskytnu tento box,ako velkorysost?

Prečo teda cesky,madarsky a aj rakusky uPC poskytuje aj Mediabox DVR.  a slovensky iba "obycajny" Mediabox? T

Preco stary box Kaon ktory mam ako pise Ivo Mašek vyššie dokaze nahravat 3 kanaly bez ohladu na to co pozeram?  

 

Upraveno uživatelem Milosko78
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník marosf

Madarsko, Rakusko a Polsko boli vzdy napred uz velmi davno. Co sa tyka DTV, tak Slovensko malo najblizsie k Cesku. A v podstate aj vzdy len dohanalo inych. V zaciatkoch po spusteni vyuzivala kapacity sesterskej UPC CZ. Pan Svejda potvrdi :-) Cela skupina vsak v tomto posobila dost nejednotne a kazda krajina mala volne ruky a vlastne riesenia. To sa ciastnocne zacalo zlepsovat az pri modem-routeroch Compal avsak tym to konci, kedze vacsina europskych pobociek bude predana Vodafonu.

Nie, dnes DVR Set-top boxy uz nie su cestou. Integrovane HDD s rozumnou kapacitou (t.j. minimalne 500GB) zvysuju nakupnu cenu STB. Su casto poruchove. Slovenska UPC ma najmenej abonentov zo vsetkych okolitych krajin kde skupina posobi. Teraz ked uz maju Horizon, tak pre operatora je najekonomickejsie a najziskovejsie ponukat prenajom diskoveho priestoru v cloude. Samozrejme za poplatok.

Stary Handan CV-6000 dokaze nahravat viac programov sucasne lebo ma 2 tunery :-) Inak, aj vdaka tebe si nedovolia zacat hromadne nahradzat SD programy za HD. Nech si to s tebou ostatni clenovia fora vybavia :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stary Kaon bol zaujimavy tym, ze mal integrovanu Conax CAS7 citacku kariet, ktora podporovala sharing.. takze s jednou kartou nebol problem nahravat dva rozne programy z dvoch roznych multiplexov a treti program (z jedneho z tych dvoch multiplexov) pozerat.. to pri CA moduloch nie je mozne (Conax CAS7 zakazuje sharing na CA module). Rovnako nebol problem "vytiahnut" nahravku z Kaonu, kedze stacilo pripojit vnutorny HDD na linux a vykopirovat ts subory..

Cloud a Horizon je vyhodny hlavne pre poskytovatela obsahu.. ked vidim "spolahlivost" Horizon TV, tak dakujem, ostanem pri Technisat STB a moznostou nahravania na HDD a naslednou moznostou spracovania v pocitaci 🙂

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milosko78

marosf, este raz a jasne sa pytam:::

Preco slovenska UPC neponuka premiovy stb Mediabox DVR ako CESI,RAKUSACI,MADARI,ATD  ale "iba " Mediabox ktory nema možnost nahravat viac programov naraz? Externy hdd ze si musim pripojit to beriem,to sa dá zvladnut..

jednoduchá otazka pre teba marosf

Nezda sa mi ze ja uz 23rokov platim  UPC som zodpovedný za malo SD programov v ponuke. Zodpovední su nenažraní manazeri ktorí si urobili s tychto stredoeuropskych pobociek UPC ryžu a odpad pre zakaznikov. Ano, povies mi niekto ma nenuti zsotat v UPC. Beriem. Ale vyhradzujem sa aby si mi hovoril ze zakaznik UPC je za nieco zodpovedný.

Zakaznik v Rakusku ma väčšie mzdy a nizsie sumy UPC a bohatsiu ponuku. Asi by si neuspel keby si niekomu povedal ze je za nieco zodpovedný. Asi by si to rakusky Hanz s tebou vybavil strucne jasne 😄

OKKKKK????😶

PS: ja nemam Handan ale stary KAON KCF-B3000HCO,ktory nedokaze archiv atd,ale zvlada to co Mediabox SK nie.... Je to tažká mašina,ale šlape 

 

Upraveno uživatelem Milosko78
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník marosf

Milosko,

CZ - 1 milion abonentov DTV

HU - 2 miliony

RO - 2 miliony

PL - 3 miliony

* zdroj https://www.libertyglobal.com/operations/companies/

 

Na Slovensku dodnes za 11 rokov nema ani 400.000 abonentov DTV.
Sme velmi maly a nezaujimavy trh v ramci skupiny Liberty Global. Je teda logicke, ze asi nebudeme mat STB na takej urovni ako tam, kde je silnejsi trh a vyssie zisky.

Inak, vazne povazujete STB za dolezite? Osobne ich povazujem za prezitok. Mam 3 TV s CA modulmi a som vdacny za to, ze nemusim pouzivat akykolvek STB. To je tiez dovod preco by som nechcel ziadnu IPTV, kde je STB od operatora povinnost. Ano, nemam funkcie Horizon TV, ale nechyba mi. Da sa  pouzivat aj na PC cez browser, ci aplikaciu pre Win10. Som spokojny a to platim rozhodne viac ako ty (nie, nevyvysujem sa).

 

Ale chapem ta. Trnavska natura vsetko vysvetluje 🙂

 

Upraveno uživatelem marosf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milosko78

Kolko teda platis? Ja mam tiez na dalsich 2 tv CA moduly,a treti tv mam na stboxe,aj kvoli nahravaniu športovych prenosov,lebo zatial som nenasiel sposob ako si nahrat sportovy prenos ,ked nepocitam notebook a ine moznosti... Teda pri tv v HD sportovy prenos.

Co ma spolocne trnavska natura zo stboxmi ktore ponuka UPC SK?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...