Přejít na obsah

Výměna modemu


Návštěvník pista

Doporučené příspěvky

@mikee. vyssi jitter stale trva, latence skrz modem je ~1.5 ms (v porovnani s desetinami ms na ostatnich kabelovych modemech); problemy se ztratami paketu se poslednich par let snizily na minimum (ale nevymizely). Problemy s provozovanim protokolu jinych nez TCP/UDP stale trvaji (IPv6 tunely stale nejedou vic nez ~20 Mbit/s) a asi navzdycky trvat budou. Vic verejnych IP adres za jednim modemem jeste stale funguje, zalezi samozrejme na tom, kolik adres sit umozni (v administraci Compalu to je videt).


Otazka pana Shitlera, jestli mel Compal v bridgi nekdy nejake problemy, me pobavila. 🙂

Upraveno uživatelem zajdee
  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 hours ago, zajdee said:

v porovnani s desetinami ms na ostatnich kabelovych modemech

Nie je celkom pravda - mam podobnu latenciu (viac ako 1 ms) na TC4400, co ma ten skvely Broadcom chipset. Napriek kecom na internete je Intel Puma 7 (Arris) porovnatelna s Broadcom 3390 (Technicolor), ono rezia OFDM stoviek diskretnych kanalov zaberie nejaky ten cas a CPU vykon.

Kedze nic ine od Vodafonu nedostanete (teoreticky by ste mohli dostat Vodafone Station CGA2433, co je verzia od Technicoloru s Broadcom chipsetom, ale ta ma este bugovejsi fw ako Arris), tak je cela diskusia akosi bez vyznamu 😀

Nepopieram, ze aj Intel Puma 7 mal vo svojom fw/SDK problemy v bridge mode - po dlhsom uptime (tyzden a viac) dochadzalo k zahlteniu modemu a bol nutny restart (v router mode to nerobilo), bolo to opravene az v nedavnej verzii SDK na jesen minuleho roku.

 

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mikee.

@quadra2030 @zajdee Díky za konkrétní informace, s Ciscem jsem si zvykl na to, že prostě jede a nemusím nic řešit. Uptime přes rok, stejná veřejná IP asi 3 roky, stabilní rychlosti, minimální jitter a když jsem testoval ztrátovost přes icmp asi 2 dny z vm, neztratil se ani jeden packet.

 

@sodekcz @Adolf.Shitler Jasně, nakonec mi nezbylo než to vyřešit výměnou routeru a segmentací sítě vč. pořízení switche s podporou vlan. Ohledně "vystřílení" více veřejných IP, ještě si vzpomínám, jak byla možnost až 3 zařízení za modemem u mého tarifu uvedena ve specifikaci služby. Při problému minulý rok jsem to už nikde v aktuálních podmínkách nenašel, tak jsem dopředu vzdal dohadování se na infolince.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

To jsem rád, protože já s ním nikdy žádný problém neměl. Možná i proto, že si ty problémy sám nevytvářím, viz třeba jakási urputná snaha některých jedinců na provozování IPv6 apod. nesmysly, bez kterých se lze v pohodě obejít a problémy tak nemít 😛

Strkani hlavy do pisku problemy nikdy nevyresilo.

Snaha nekterych jedincu tvrdit, ze to, co nechybi jim, nechybi ani nikomu jinemu, je taky usmevna.

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Ale no tak, nech toho trolleni...
Ze lidstvo je degenerovany a statisice klientu neumi pouzivat Internet pomalu na nic jinyho, nez na fejzbuk (a tudiz se s projevy tech existujicich problemu nepotkaji), jaksi neznamena, ze ty problemy neexistujou.
A ty to moc dobre vis...

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

Compal měl někdy nějaké mouchy pokud jde o bridge, že by bylo potřeba je vychytat?

Víc veřejných IP sice k dispozici je, ale jelikož bez záruky, tak k čemu to? Nehledě na fakt, že za svým routerem rád vidím celou jednotnou síť a mám přehled o připojených zařízeních, takže jsem víc happy, než kdybych v případě switche za Compalem neviděl nic 🙂

Jo měl 🙂

  • Kabel 500 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Compal CH7465; Cl karta
  • Ostrava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...