Přejít na obsah

Výměna modemu


Návštěvník pista

Doporučené příspěvky

@Adolf.ShitlerTak ne každý tomu rozumí, nechtějí mít doma x krabiček, každá žere proud, můžou mít mezi sebou nějaký konflikt, museli by je nastavovat atd. Opravdu drtivá většina uživatelů je BFU, kterým Compal bohatě stačí a ani nemají potřeby využívat věci, které nabízí k nastavení natož aby toužili po dalších věcech navíc.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak asi ideální stav by byl uspokojit obě skupiny. To znamená pro ty co to moc neřeší připravit zařízení al-in-one a pro druhé modem bez zbytečných fičurek a bez WiFi, za který by si dali své zařízení. Obě tato zařízení by mohla být nabízena jak na pronájem, tak na odkup.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V sucasnosti existuju iba dva DOCSIS 3.1 modemy s europskym CA certifikatom - Technicolor TC4400 (Broadcom 3390) a Arris TM3402 (Intel Puma 7).. ani jeden nie je v ponuke ziadneho europskeho kabloveho operatora.. daju sa pouzit iba v DE v ramci Routerfreiheit (vlastneho zariadenia), nehovoriac o tom, ze Technicolor ani Arris neposkytuje podporu na tieto zariadenia.. a u nas (kde nie je moznost pripojit vlastne DOCSIS zariadenie) je to cele bezpredmetne.

Arris TG3442 (Vodafone Station) aj TG3492 (Liberty Giga Connect Box) umoznuju operatori prepnut do bridge modu - samozrejme iba v pripade IPv4, resp. v DE je to full DS  (dual stack).. takze nemaju dovod poskytovat iba modem (kvoli par uzivatelom, drviva vacsina ziada all-in-one box).

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Právě jsem absolvoval přemlouvací telefonát na téma výměny modemu. Mám odkoupené Ubee (viz signatura) od roku 2013, čili šest a půl roku funguje a nevím o něm. Slečna věděla, že nabízejí Compal, další podrobnosti jsem z ní nevytáhnul (kdy budou nové modemys EuroDOCSIS 3.1) a když viděla, že o tom dost vím (díky vám všem), tak ani moc nenaléhala, že v dalším kole nás budou obesílat písemně, takže zatím jedu dál močálem černým podél bílých skal.

Velice oceňuji korektní hovor, poprvé mi volala, když jsem byl v autě, řekl jsem ať zavolá za hoďku, za hodinu a kousek volala znovu. Za tohle má u mě Vodafone malé zanedbatelné plus, to se od dob UPC už zlepšilo.

  • 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník mikee.

Rok se s rokem sešel a zítra mi má technik přivézt nový Compal z důvodu změny tarifu na 500/30 (1G tarif s Vodafone Station pro mě nebyl přijatelný z důvodu absence bridge režimu). V posledních měsících jsem s Ciscem zaznamenal několik výpadků (neběžel internet, ale modem se podle signalizace stavu tvářil, že je vše ok), kdy řešením byl restart modemu. Chtěl bych se zeptat, jestli už má Compal vychytané mouchy, alespoň co se týče provozu v bridge nebo se můžu připravit na problémy se stabilitou. Také by mě zajímalo, jestli ještě někdo provozujete za Compalem v bridge víc zařízení, které dostanou vlastní veřejnou IP. Jak jsem psal před rokem, dříve jsem tak za switchem připojeným do modemu provozoval 3 (router pro domácí LAN s VPN, wifi router pro telefony, tablety a ntb a linuxovou vm) dhcp klienty a byl jsem happy. Díky.

M.

Upraveno uživatelem mikee.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Compal měl někdy nějaké mouchy pokud jde o bridge, že by bylo potřeba je vychytat?

Víc veřejných IP sice k dispozici je, ale jelikož bez záruky, tak k čemu to? Nehledě na fakt, že za svým routerem rád vidím celou jednotnou síť a mám přehled o připojených zařízeních, takže jsem víc happy, než kdybych v případě switche za Compalem neviděl nic :)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mikee.

Zaznamenal jsem na tomto fóru ve starších vláknech různé stížnosti na Compaly v porovnání s Ubee nebo Technicolory, a tak jsem předpokládal, že v souvislosti s modernizací sítě došlo k výměně modemu/routeru u mnohých a mohou mít čerstvou zkušenost o kterou se mohou podělit. Jen mě zajímal aktuální stav.

 

Víc veřejných IP zaručuje vzájemnou izolaci a nezávislost, např. umožňuje mít od domácí LAN oddělené různé IoT - IP kamery, cloudové žárovky, vypínače, zásuvky apod., které posílají data do Číny a nikdo nezaručí, že nejsou součástí spícího botnetu nebo nesbírají data z LAN.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Compal ma vyssiu latenciu (oneskorenie), ktora sa prejavi pri velkom pocte download kanalov (16 a viac) a vysokemu zatazeniu (500 Mbit) - single core Atom CPU starsej generacie (ktory je integrovany v Intel Puma 6) nestiha, hoci fw za posledny rok/dva uz su na tom lepsie (optimalizacia a presun spracovania medzi ARM a x86 jadrami) a nemaju take vypadky, ako prve verzie (ktore boli navyse zranitelne).

Bezny uzivatel to ani nespozoruje, azda jedini su hraci online hier (a testy typu pingplotter).

V bridge mode je v sucasnosti velmi stabilny (deslatky dni uptime).

 

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@mikee. oddělit sítě můžeš i na slušném routeru i s jednou veřejnou IP. Některé AP umí více SSID včetně oddělení klientů. V každém případě za Compalem v bridgi s rychlostí 500Mb/s můžeš zapojit zařízení tak, jak to popisuješ (pokud máš přidělenou IP V4). Jen mi přijde škoda vystřílet takhle tři veřejné IP.  Správa takého systému se dá nakonfigurovat i v rámci jednoho routeru. A vidíš, v jednom zařízení, co se kde děje. 

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...