Přejít na obsah

Výměna modemu


Návštěvník pista

Doporučené příspěvky

Návštěvník mikee.

Zdravím komunitu, měl bych několik dotazů k tématu. Pro začátek přidávám pár informací. Internet od UPC využívám od roku 2012, začínal jsem na Fiber Power 25 a dnes mám rychlost 150/10. Od počátku mám ke službě v pronájmu modem Cisco EPC3208, se kterým jsem spokojený a za celou dobu jsem neměl problém s kolísáním rychlosti nebo výpadky, jen jednou (asi v roce 2018) odešel napájecí zdroj, který byl následně vyměněn technikem. Nějakou dobu jsem plně využíval možnosti 3 veřejných IPv4, později jen 2 se samostatnými routery za switchem pro fyzickou izolaci LAN a WiFi. Toto (více veřejných IP) zřejmě začal UPC loni v létě omezovat, při 2 připojených routerech docházelo k blokování komunikace, po restartu modemu a zapojení jednoho z routerů spojení fungovalo do chvíle, než byl připojen i druhý. Nyní k otázkám:

1) Zaznamenal jsem aktuální nabídku na bezplatné navýšení rychlosti ze 150M na 300M na 1 měsíc. Chtěl jsem vyzkoušet, jestli by pro mě měla vyšší rychlost nějaký přínos v porovnání se současnou. Volal jsem na infolinku a operátorka mi po zjištění, že mám modem Cisco sdělila, že s tímto modemem mi rychlost nenavýší. V tomto fóru jsem zaznamenal příspěvky, kdy uživatelé stejného modemu rychost 300M bez problému používají. Šlo o neinformovanost operátorky nebo se časem situace změnila?

2) Mám vlastní WiFi ac router, který mi plně vyhovuje (používám jej jen jako AP a switch, izolaci LAN a WiFi řeším po omezení na 1 IP sw routerem s vlany) a dokud modem Cisco spolehlivě funguje, nemám potřebu řešit jeho výměnu. Některým uživatelům byla nabízena výměna těchto starších modemů za nové WiFi routery. Chtěl jsem se zeptat, jak je řešeno při přepnutí do bridge WiFi, zůstává aktivní WiFree, které občas využívám na cestách? Modem mám nyní v racku a obávám se nežádoucího rušení stávající WiFi, když bude rackem částečně stíněný signál a spíš by dávalo smysl WiFi vypnout.

Díky za vaše názory.

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud rychlost s tímto modemem nenavýší, tak to tak prostě je.

U Compalu v režimu bridge nebude WiFi aktivní, tj. nikdo se na Wi-free nepřipojí, protože tam ani žádná nebude. Ale to nic nemění na tom, že tobě bude Wi-free fungovat i nadále, samozřejmě na cizích modemech (na vlastním by ti stejně nešla, i kdyby tam byla Wi-free aktivní).

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam leta modem Cisco EPC3212, coz je neco podobneho. Pred par lety kdyz se navysovala rychlost mne take presvedcovali o nutnosti vymeny modemu. Nepristoupil jsem na to a tristovkovou rychlost tohle Cisco v pohode zvlada. Uz jsem taky menil 2x zdroj, ale dokud to pujde, nic jineho nechci.

  • Kabel 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • 2x CA modul, Compal black
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@mikee.

1) Situace a pravidla se změnili. Stejně tento modem budetemuset, tak jako @hombergvyměnit, jelikož bude s největší pravděpodobností ukončen jejich provoz v síti Vodafone.

2) Při přepnutí do režimu bridge není na modemu WiFi aktivní, služba WiFree se tím pro Vás nevypne. Ale Liberty Global (dřívejší vlastník UPC) stejně letos WiFree vypne v zemích, které odprodal.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ZlaťákTo je dočasný stav. Ve VF se určitě s prodejem modemu počítá, spíše by mě zajímalo, zda ho také budou prodávat na splátky atp. Teď z důvodu příprav přelití zákazníků z UPC do VF systémů probíhá spousta příprav, ať už přizpůsobení a vývoj VF systémů na služby, které doteď neměli, tak jiné přípravy typu vrácení záloh klientům, zmrazení některých aktivit atp.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@SnahV nejbližší době nikoliv. Vodafone nyní připravuje (resp. už dlouho) Docsis 3.1 modem a ten má "jen" ac. Zatím jsou na trhu dostupné asi 2-3 modemy pro docsis 3.1 s WiFi 6 a ceny jsou okolo 500 USD. Když by Vodafone dostal nějakou slevu, stejně se bavíme o 10 tisících za kus + servisní poplatky, úpravu firmware atd. A teď si sáhněte do svědomí, zda byste dal za pronájem modemu 400Kč měsíčně nebo jste si ho za 10 tisíc koupil? 🙂

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V sucasnosti nie je ziadny DOCSIS 3.1 wifi ax router s europskym CA certifikatom v ponuke vyrobcov (Arris, Technicolor). Vodafone pouziva Arris TG3442 DOCSIS 3.1 router (Vodafone Station), Liberty Global ma Arris TG3492 (obidva pouzivaju Intel Puma 7 chipset).

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...