Přejít na obsah

Dvě přípojky v bytě


Návštěvník Dron

Doporučené příspěvky

Návštěvník Dron

Dobrý den, potreboval bych poradit. Mám v panelovém bytě 2 přípojky od upc, v obýváku a pokoji pro děti. V obýváku mám připojenou televizi a modem. V dětském pokoji není připojeno nic. Chtěl bych v dětském pokoji připojit internet. Zajímá mě zda je vůbec možné, aby v jednom bytě jeli dvě připojení na internet, každý z jedné přípojky? Pokud ano co k tomu bude potreba? Musím kontaktovat UPC, aby mi pronajali druhy modem, nebo mohu nějaký koupit? V obýváku mám navíc v pripojce ještě nějakou rozbočovací krabičku - CFS - 02/65L. Musím ji mít i v dětském pokoji pokud chci jen internet, nebo se dá přímo připojit na zdířku ve zdi?

Dekuji za odpověď

Silný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dragokazov

V jednom bytě Vám dva internety nezřídí, nebo to dříve aspoň nešlo. Má to nějaký konkrítní důvod? Nebude lepší si prostě natáhnout kabel, nebo se připojit po WiFi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dron

Důvod je ze nechci tahat kabel přes celý byt, proto jsem myslel ze by šla využít ta zdirka od UPC v dětském pokoji.

Kazdopadne díky za odpovědi.

Asi to nakonec vyresim zesilovačem Wi-Fi signálu, protože Wi-Fi z obýváku do pokoje dosahuje jen velmi slabě.

Upraveno uživatelem Dron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S powerlinom od nemeckého výrobcu Devolo mám vynikajúce skúsenosti. Na rozdiel od nového UPC WiFi boostera umožňuje prepojiť v byte niekoľko miest a ide o skladačku viacerých typov zariadení. Ja mám systémom dLAN 1200+ prepojené koncové body v 3 miestnostiach v byte, pričom reálne dosahované prenosové rýchlosti sú spravidla 100 - 300 Mbps (systém sa automaticky adaptuje na aktuálne potreby komunikácie a podmienky v elektrickej sieti). Mám to v prevádzke už skoro 3 roky bez akýchkoľvek problémov a okrem routera Compal a troch zariadení dLAN 1200+ mám takto vytvorenú domácu sieť s pripojenými 11-timi zariadeniami cez Ethernet a WiFi (2,4 a 5 GHz), pričom na Compale je WiFi vypnuté. Cez powerline mám takto pripojený aj smart TV s CA modulom a Chromecastom Ultra (takto výborne funguje aj Horizon Go). Samozrejme koaxové prípojky mám tiež na dvoch rôznych miestach - tam kde je pripojený router Compal a tam kde je pripojený smart TV.

Upraveno uživatelem Fuchs Tomáš
  • 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Router Compal, CA modul, HD Mediabox
  • Bratislava IV.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník KabLe

no pri powerline zalezi tiez na rozvodoch ci su nove lebo pri starych ist nemusi a tak isto aj ci zasuvky su na jednom istici ak nie potom to treba prerobit...

cez powerline mam doma dokonca prepojenu telku a ide v pohode este aj cez predlzovak co neodporucaju 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...