Jump to content

Nové stanice

Pavel m
 Share

Go to solution Solved by Marek-26,

Recommended Posts

Už v dubnu jsme klientům oznamovali, že jedno Euronews s 9 jazykovými mutacemi končí. Z nabídky 5 různých programů, Euronews anglické, francouzské, ruské, italské,  řecké a maďarské, jsme vybrali jazykově nejbližší anglickou verzi a pro Slovensko navíc maďarskou mutaci. Protože anglické Euronews ve standardním rozlišení skončilo k 31. 10, tak jsme ke stejnému dni přešli na HD verzi.

Cartoon, zatím nemám nové informace k HD. Zkusím zjistit víc, popřípadě technik. 

• Like it 1
  • Internet 500
  • Neomezeně
  • TV Komplet
  • Compal, CA Modul
  • Praha

Můj otec je hodně naštvaný, protože Euronews sledoval v němčině (a kromě rakouských kanálů, to pro něj, po zrušení Arte, byla jediná stanice v němčině (tedy, která zároveň nemá českou lokalizaci, tedy AutoMotorSport nepočítám). Osobně si myslím, že minimálně ta německá verze by v Česku být nabídnuta měla, protože si troufnu říct, že je u nás stále dost lidí, kteří umějí německy, ale ne anglicky.

• Internet 300
  • -
  • Komfort
  • CA modul, Kaon DVR
  • Hodonín

3 minutes ago, peno napsal:

Osobně si myslím, že minimálně ta německá verze by v Česku být nabídnuta měla, protože si troufnu říct, že je u nás stále dost lidí, kteří umějí německy, ale ne anglicky.

S tim na 100% souhlasim, i kdyz sam zpravodajstvi nesleduju a jsem anglictinar (i kdyz jako spravnej Brnak jsem samozrejme odkojenej ORF a OE3).
Tohle neni kanal pro English-biased youngsters...

• Jiná služba
  • -
  • Jiná služba
  • modem Compal (bridge mode), CA modul
  • Brno

On ten Euronews asi dlouho nesledoval, protože už minimálně 4 měsíce běží pouze anglicky. Všimnul jsem si toho u znamého, který to měl puštěné v italštině

Odesláno z mého MT pomocí Tapatalk

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • modem
  • Praha

Jenom se chci zeptat - bude se jeste neco dit s tim nefunkcnim Euronews HD na nekterych TV, nebo se mam zacit obavat, ze ne treba kvuli T2, ale kvuli nejakym?? nestandardnim?? parametrum?? kanalu priste prestanou fungovat treba i nektere dalsi?

Schvalne pisu otazniky, protoze netusim, v cem muze byt rozdil oproti jinym, ktere funguji. Nejaky priznak vysilani??

• Jiná služba
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA

Může se jednat o použití nových profilů u kodeků, případně nastavení samotného encoderu.

Informaci předáme do Euronews, ale osobně mám obavu, že se nic nestane, protože se jedná o starší typ TV a bude to spíše její problém.

Bodobná situace je u Sport 1/2 HD po přechodu na nové encodery, kde na některých TV dochází ke "kostičkování" obrazu. Odpověď od povidera byla u nás máme vše správně, nic přenastavovat nebudeme.

Bohužel v ČR již není technické zastoupení Panasonic se kterým jsme se snažili řešit podobné problémy.

• -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC

S tím toho UPC moc dělat nemůže, leda by to chtěli reenkódovat. Případné stížnosti by měly směřovat přímo na Euronews. Zkusil jsem ten kanál teď na starém Samsungu (řada B) a normálně hraje.

Ono H264 má několik profilů a každý má řadu levelů. Pokud vaše starší TV nepodporuje nějaký vyšší profil/level, a ta stanice jej používá, máte smůlu. Tyhle technické údaje by možná dokázal zjistit někdo s PC kartou. Nebo by to mohl zjistit @technik

EDIT: koukám, že mě technik o pár minut předběhl :D

Edited by marena
  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
  • Mladá Boleslav

To ale neni vubec zadna pozitivni zprava. TV podporuje nejaky standard (DVB-C, Full HD....) a pak staci nejaky? novy? profil a stejne jde vsechno do ha*zlu.

Netusim, jestli je zrovna 2012 nejak extra stara, ale s takovym pristupem neminim kupovat TV co rok (nebo po kazde zmene nejakeho profilu) byt nic jineho tomu nebrani.

To pak nema vubec zadny vyznam to mit v HD.

Edited by cvancara
  • Jiná služba
  • -
  • Komplet
  • CA
  • OVA

• David R. changed the title to Nové stanice