Přejít na obsah

Nové stanice


Pavel m

Doporučené příspěvky

Návštěvník notizia

Nový příspěvekod technik » stř, 7.9.2016, 08:45

 

 

 

 

Jack_6428 píše:

To bez debat může. Ale spíš v USA, kde je to celkem běžné, než tady. Arte HD v 720p50 opravdu vysílá. U Viasatu HD si už nejsem tak jistý a tipoval bych zásah UPC, ale třeba se pletu...

 

http://www.digizone.cz/clanky/viasat-hd ... ozlisenim/

 

Opravdu s tím signálem nic neděláme, jak ho od Viasatu dostáváme, tak ho vysíláme

 

 

Tomu moc nevěřím, když ho má Skylink v plném HD 1920x1080. Pokud byt o provozovatel dodával jen s tímto nízkým rozlišením, tak by to i tem Skylink poskytoval dále s nízkým rozlišení a nepřeváděl do plného.

 

Hlavně že taková capina jako UPC show HD kde jsou jen upoutávky je v plné rozlišení 1920x1080 a ještě s datovým tokem 8,1 MBit/s. Tento kanám by v HD bohatě stačil s menším rozlišením a nižším datovým tokem nebo dokonce v SD. Rozhodně by si více zasloužit ten Viasat než nějaký reklamní kanál, kde jsou je upoutávky a nic jiného. Vidím že kvalita s politikou UPC jde někde jinde a pomalu a jistě do začíná jít od devíti k pěti. Nevím proč není konečně zařazen i Viasat Nature SD, který je i v slovenském UPC místo jiných podřadných kanálu jako je např. Mňau a regiony+.

 

Kdy bude konečně ta slibovaná náhrada za již delší dobu odpojený kanál Fun1 a také to Country no.1. To je opravdu takový problém konečně zařadit kanál Muzika CS, kde je to co v UPC velmi chybí. UPC má spoustu hudebních kanálu ale ani jeden co se zabýva československou muziku všech dob kromě dechovek a podobně co řeší ale Šlágr. Dále by byli také vhodnější raději dát do nabídky MTV Hits místo MTV které jen odpad a nic jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..... Tomu moc nevěřím, když ho má Skylink v plném HD 1920x1080. Pokud byt o provozovatel dodával jen s tímto nízkým rozlišením, tak by to i tem Skylink poskytoval dále s nízkým rozlišení a nepřeváděl do plného.

 

No on Skylink všechny programy placené nabídky transkóduje. Tak není problém změnit i formát na 1080i

 

Hlavně že taková capina jako UPC show HD kde jsou jen upoutávky je v plné rozlišení 1920x1080 a ještě s datovým tokem 8,1 MBit/s. Tento kanám by v HD bohatě stačil s menším rozlišením a nižším datovým tokem nebo dokonce v SD. Rozhodně by si více zasloužit ten Viasat než nějaký reklamní kanál, kde jsou je upoutávky a nic jiného. .....

 

To že by se snížil BR u UPC Show HD moc nepomůže. Ten program vysílá v nějakém streamu, kde je alokovaný BR. Když bude vysílat o 2 Mbps menším BR, tak se do toho streamu další program stejně nevejde ...

Takže pro vás je ideální stav je pustit Viasat Nature / History HD to do nějakého transkodéru, udělat z toho 1080i s BR kolem 12 Mbps a budete spokojen?

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to v 720p50 opravdu posílá Viasat, já si to ověřím, tak bych do toho nevrtal a nechal to tak... Jinak jsem rád, že mi "předpověď" opět vyšla a World/ID budou brzy nahrazeny TurboXtraHD/IDXtraHD podle plánu. O Viasatu HD jsem nevěděl, docela mile mě to překvapilo, protože s Viasatem nekomunikuju neb mě jeho stanice (až na Nature) více méně nezajímají. No a až dojde po 15. k tý obměně tak další programy přibudou nejspíše až 1. listopadu - což mi nevadí, protože jich bude několik. Možná i pět.

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..... Tomu moc nevěřím, když ho má Skylink v plném HD 1920x1080. Pokud byt o provozovatel dodával jen s tímto nízkým rozlišením, tak by to i tem Skylink poskytoval dále s nízkým rozlišení a nepřeváděl do plného.

 

No on Skylink všechny programy placené nabídky transkóduje. Tak není problém změnit i formát na 1080i

 

Hlavně že taková capina jako UPC show HD kde jsou jen upoutávky je v plné rozlišení 1920x1080 a ještě s datovým tokem 8,1 MBit/s. Tento kanám by v HD bohatě stačil s menším rozlišením a nižším datovým tokem nebo dokonce v SD. Rozhodně by si více zasloužit ten Viasat než nějaký reklamní kanál, kde jsou je upoutávky a nic jiného. .....

 

To že by se snížil BR u UPC Show HD moc nepomůže. Ten program vysílá v nějakém streamu, kde je alokovaný BR. Když bude vysílat o 2 Mbps menším BR, tak se do toho streamu další program stejně nevejde ...

Takže pro vás je ideální stav je pustit Viasat Nature / History HD to do nějakého transkodéru, udělat z toho 1080i s BR kolem 12 Mbps a budete spokojen?

já si myslím ,že zrovna Skylink není takový dobrák aby uměle navyšoval formát obrazu na Viasat Nature / History HD .Protože si platí drahou kapacitu na satelitu.

  • Premium
  • -
  • -, Základní, Family, Sport, Cinema
  • Vodafone Station WiFi 6, CA modul
  • -Most
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hupkydupky

Na "nové" Discovery v HD se já osobně velice těším, protože na 4K TV 165cm i s upscalingem jsou některé SD programy nekoukatelné. Co se týká Viasatu v HD, nevidím v tom problém. 720p 50fps je plně dostačující. Samozřejmě, není to jako z bluraye, ale to bychom se bavili asi o jiných hodnotách bitrate, šířce pásma atd... Že se ČT dokopala konečně k rozhodnutí nasadit za naše koncesionářské poplatky i ČT24 a ČTD/art do vysokého rozlišení je taktéž chvályhodné a vítané.

No, ale co jsem měl původně na srdci je nasazení programu History 2. Odpoví mi někdo z UPC, zdali, třeba i do budoucna, plánují nasadit tento "dokumentaristický skvost"

v české mutaci, nebo i s titulkama do nabídky? Před pěti lety byl dokumentaristickou vlajkovou lodí History HD, ale co se z něj za tu dobu stalo, je k pláči. A já se tedy podle vzoru Giorgia Tsoukalose a Ericha von Dänikena ptám: "Pánové z UPC, Vetřelci dávnověku mají další dvě nebo tři sezóny a český divák je o ně ochuzen! Nebyl by to krásný vánoční dárek pro vaše současné zákazníky? Nestoupl by počet nových klientů?" :santa:

 

Ostatně, co třeba na vedení společnosti navrhnout nové tematické rozdělení doplňkových balíčků? Nové, ale hlavně JINÉ, než máte teď!? Žánrově oddělené: Kdo chce sport, dejte mu sport, kdo chce hudbu, dejte mu hudbu, kdo chce filmy, dejte mu filmy, kdo chce dokumenty, dejte mu dokumenty. Nechte si to rozumně zaplatit a samozřejmě neměňte každé tři měsíce programovou skladbu a všichni budou dle mého spokojení. Já osobně mám zájem o dokumenty, dejte mi JEDEN balík dokumentů, ale nerozptylujte nabídku do dvou nebo i více balíčků! Proč bych měl mít něco z balíčku Darwin a něco z Koktejlu, něco odněkud jinad, když mě ty ostatní programy nezajímají? Samozřejmě vidím váš cíl - udat co nejvíc, za co nejvyšší cenu, ale jde to udělat i jinak a příjmy možná stoupnou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HD verze více méně jakýchkoli SD stanic jsou vítány, to rozhodně. Jen bych byl zatím ještě opatrný s tím vypínáním SD klonů a šel na to pomalu. Z těch Discovery se těším nejvíc na Science. Program docela zajímavý a HD to chtělo. Na TurboXtra a IDXtra jsem trochu zvědav, ale nějak pravidelně na ně asi koukat nebudu a chápu, že někoho může konec World mrzet. Škoda ID ale určitě není. ID bylo díky absenci češtiny a 16:9 o ničem a program IDXtra je dost podobný, takže tahle změna by měla být spíše plus. ČT to ale docela trvalo. Chápu, že 24ka je velký projekt, ale mluvilo se o tom fakt dlouho. Zprávy sice HD nutně nepotřebují, ale dneska už je v HD všechno a pomalu to prostě chtělo. Přemýšlím zda dojde i na zařazení CNN HD. Časem. Déčko/Art... Vzhledem k tomu, že už to z Kavek pumpují ven v nativu nějaký čas a ještě delší dobu to v něm vyrábí, díky zajímavé programové skladbě to vítám - přestože vím, že původně by bývali radši kdyby to bylo ještě později. History 2 HD bude až bude česky. Bylo již řečeno a nezáleží to na UPC, ale History resp. A+E. Já bych to viděl spíš na jaro. A o další Vetřelce nepřijdete, myslím, když je bere Zoom/History. Sice později, ale přece. S těma balíčkama to je ale utopie a já jsem docela rád za to, že to je jak to je.

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...