Přejít na obsah

Nové stanice


Pavel m

Doporučené příspěvky

A kolik by to mělo pravidelně sledujících a kolik by si byli ochotni připlatit? Je to placený kanál. Je třeba také počítat s tím, že kromě nákladů na distribuci ve vlastní síti jsou vždy náklady na abonenta, který má možnost to přijímat i když na to nekouká.

Pojďme si to vzít hodně hypoteticky. Takže kdyby se dohodli, že to musí být umístěné třeba v nabídce Komfort. Vodafone má okolo 600 tisíc zákazníků televize, dejme tomu, že půlka bude mít nabídku Klasik. Zbývá tedy 300 tisíc abonentů krát cena za kanál. I kdyby za něj chtěli jen 10Kč, jsou to 3 miliony měsíčně navíc. A kdyby se to mělo přenést na zákazníky plně, tak u Komfortu k internetu by to bylo zdražení o 3,68% (bráno k ceníkové ceně, ne k různým individuálním). 

Takže kvůli pár tisícům lidí, které by to reálně zajímalo by byly doslova statisíce naštvaných, že se jim zdražuje televize kvůli nějakému kanálu, který oni nikdy sledovat nebudou. Tohle je na...

OT (soukromé povzdechnutí): nehledě na to, jak se nám teď audiovizuální trh zvrhnul, tvůrci si zakládají vlastní streamovací platformy, obsah se nám roztříštil. Kde jsou ty doby, kdy Hulu a HBO byli relevantní platformy, kde člověk našel skoro vše. Dnes máme HBO, Netflix, Disney+, AmazonPrime, SkyShowtime, Voyo, Prima... A ve výsledku, když bych chtěl mít vše, tak i kdybych vychytal ty akční zaváděcí ceny u každé platformy, tak snad dnes už platím více jak za kompletní nabídku Supreme, co stála 1099Kč myslím. Trošku jsem doufal, že bude jedna až tři streamovací platformy, kde bude většina obsahu, to jsem ale bláhový co? I když, já na TV už několik let prakticky nekoukám, ale uvidíme, co se bude dít, kde se to ustálí. 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Marek-26 napsal:

OT (soukromé povzdechnutí): nehledě na to, jak se nám teď audiovizuální trh zvrhnul, tvůrci si zakládají vlastní streamovací platformy, obsah se nám roztříštil. Kde jsou ty doby, kdy Hulu a HBO byli relevantní platformy, kde člověk našel skoro vše. Dnes máme HBO, Netflix, Disney+, AmazonPrime, SkyShowtime, Voyo, Prima... A ve výsledku, když bych chtěl mít vše, tak i kdybych vychytal ty akční zaváděcí ceny u každé platformy, tak snad dnes už platím více jak za kompletní nabídku Supreme, co stála 1099Kč myslím. Trošku jsem doufal, že bude jedna až tři streamovací platformy, kde bude většina obsahu, to jsem ale bláhový co? I když, já na TV už několik let prakticky nekoukám, ale uvidíme, co se bude dít, kde se to ustálí. 

No, a pak se majitelé autorských práv rozčilují nad nelegálními službami, ve kterých máte k dispozici nejen všechny filmy a seriály obsažené v těch legálních platformách, ale i stovky dalších pořadů, které ani nikde jinde legálně shlédnout nemůžete. A to všechno v aplikacích uživatelsky plně srovnatelných třeba s tím Netflixem, a za nějakých 60 Kč měsíčně. Jenže holt všechna velká studia po nárůstu úspěch Netfilxu (který původně měl našlápnuto být právě takovou univerzální, leč legální službou) zavětřila prachy a rozhodla se hrát si na vlastním písečku, svoje pořady nikomu nelicencovat a pokud možno konkurenci zlikvidovat. Konkurence je sice potřebná věc, ale ne taková, jaká vznikla mezi legálními streamovacími platformami.

Omlouvám se za OT.

  • 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Modem Compal (černý), CA modul
  • Ústí nad Labem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 1. 2023 v 13:23, Pavel m napsal:

ČT 1 HD severovýchod,    ČT 1 HD Jih    - od 15.2.2023

 

https://static.vodafone.cz/cp/docs/tv/frekvencni_prehled_digitalni_kabelove_televize.pdf

mě to nějak neschází .Ale koukám ,zatím nic .

  • Premium
  • -
  • Základní, Family, Sport, Cinema
  • Vodafone Station, CA modul
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten TravelXP by ale mohl být když už aspoň rovnou ve 4K. To by byla jeho výhoda. A souhlasím s tím, že dokáže pokrýt obsahem to, co na Travel Channelu a dalších chybí. I když třeba DocuBox a další ho častečně kombinují.

 

Jinak souhlasím s tím, že je katastrofa, kolik streamovacích služeb se nakonec dostalo i k nám. Zaprvý jich je hodně... to znamená... hodně aplikací, hodně roztříštěného obsahu, hodně času, hodně peněz. Zadruhý nejsou nejkvalitnější... a mají své chyby. Hlavně, stejně na žádné není všechno ani z jejich vlastní knihovny. Jsou tam jen věci, které buď mají levně nebo kde čekají rentabilitu. I v Americe na HBO Max jsou doslova stovky seriálů od WB, které tam prostě nejsou třeba. Přesto ale v Americe zrovna hodně lidí radši zaplatí těch 1000Kč měsíčně za x služeb než Comcast/DirecTV apod. aby mohli koukat na skoro cokoliv kdykoliv. Je to trochu smutné celé. Na počítači s hrama to je podobné, taky x launcherů/storů, ale ne tak hrozné. VOD je extrém. A extrém je i to, jak je díky tomu vidět, že fakt jen hrstka společností ovládá celý svět. Kdyby ale aspoň netočili v 7 z 10 případů lejna...

 

Abych se vrátil zas k témě... Co Disney Channel HD, Nickelodeon HD, H2 HD, C&I HD, AXN HD, CNN HD, MTV HD? Furt nic? A vedete si ve VF svoji sledovanost?

Upraveno uživatelem Jack_6428
  • Souhlasím 1
  • To se mi líbí 2
  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...