Přejít na obsah

Nové stanice


Pavel m

Doporučené příspěvky

Vůbec nejde o to, co si pořídíš TY, protože TY v globále nikoho nezajímáš. Stejně jako nikoho nezajímají jakési přes 5 let staré články kdesi z webu, kde autor popisuje svoje domněnky, např. o tom, jaká je údajně průměrná pozorovací vzdálenost (přičemž se tam vyskytuje slůvko "asi" a samozřejmě ničím podložené to vůbec není) nebo do článku o UHD zamotá OLED. O tamním diskuzním fóru se pak také nedá říct, že by vynikal nějakou extra návštěvností a zájmem lidí, spíš je tomu přesně naopak :P@ Lev 1974 Co by měl kdo kam převádět z SD do HD? Pokud samotná TV stanice nabízí HD, pak ji VF v nabídce má (přičemž duplicita v SD je skrz starší televizory a majitelé těch novějších televizorů ji klidně mohou ignorovat a programy v SD smazat, resp. je vůbec neladit). Pokud ale TV stanice HD nenabízí, pak s tím VF sotva co udělá. Celkově to ale nijak nesouvisí s tím, že by se měl začít do nabídky přidávat i dostupný obsah v UHD.

Pravěk: analog
Středověk: analog - SD
Nedávno: analog - SD - HD
Aktuálně (by mělo být): SD - HD - UHD
Výhledově: HD - UHD

:)

------------------------

 

Že se nově napsaný post přidá k tomu předchozímu, to by šlo ještě akceptovat v případě, že by mezi těmi posty byla aspoň dvouřádková mezera, ale nikoliv, že se oba posty nalepí na sebe. A naprostá demence je pak to, že takto přidaný post nejde editovat a tudíž ani opravit ten vzhled :(

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám možnost sledovat RAI 4K. Viděl jsem v nativním 4K například kompletní Euro 2020 nebo seriály #Leonardo https://www.csfd.cz/film/794622-leonardo/galerie/plakaty/ či skvělý seriál Geniální přítelkyně. Ujišťuji vás, že kvalita oproti HD byla opravdu markantní a viditelná. Kdo říká že ne, buď neviděl opravdové 4K anebo lže.

Upraveno uživatelem marek-81
  • Basic
  • Red Basic
  • -
  • -
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak do této legrační diskuse o honění kvality a tipťop zobrazení přispěju také jednou legrační, ale snad faktickou poznámkou. Už s nástupem FullHD se ustupovalo od používání kompozice "velký detail" a vypadá to, že 4K tuto kompozici úplně zabije. No, chtěli byste se dívat třeba na 65" ve 4k třeba na... (doplň si každý dle svého gusta) 😊
A jinak, třeba i když olympiáda měla být vyráběna ve 4K, tak ano, vyráběna byla, ale velké procento kamer bylo přepočítáváno, neb byly nativně pouze HD... Pokrok nezastavíš, ale ani neuspěcháš... JInak, není problém mít v telefonu 4K video, problém (a to hlavně v ceně a v kapacitách) je ve 4K mít broadcastový řetězec.

  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Medvědtady  nejde jen o jednorázové nebo výjimečné eventy jako  jsou Olympiáda nebo MS ve fotbale. Je spoustu obsahu který se už natáčí několik let ve 4K. Jak jsem zmínil, velké televize mají nativního obsahu ve 4K dost, samozřejmě ne vše je vyráběné ve 4K, ale pomalu a jistě obsahu přibývá. Jenže dokud to nepochopí všechny veřejnoprávní televize, bude to běh na dlouhou trať. Česká televize kdyby mohla, tak vysílá stále v SD (90% archivního obsahu je stejně v SD), ale naštěstí tlak diváků na HD je natolik velký, že v podstatě neměla na výběr. 4K je stále na počátku, to je pravda, ale každý pokrok musí nějak začít. Nicméně jsem optimista, myslím si, že se i u ČT dočkáme kanálu ČT 4K, moje domněnka je, že to bude do roku 2024.

  • Basic
  • Red Basic
  • -
  • -
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to přesně jak píše Marek-26. ČT jako veřejnoprávní televize to musí vykrýt z peněz od státu, to jest dotace (ze státního, z peněz nás všech) a z koncesionářských poplatků (ovšem ty jsou určeny na něco jiného). Vzhledem k tomu, že státní rozpočet připomíná Titanic a spousta lidí má problém s výší koncesionářského poplatku už nyní a veřejnoprávní televizi by nejraději zrušili, tak nevím, no..
Soukromé subjekty to mají jinak - vlastně trochu jinak. Kde a od koho asi generují via reklamy peníze pro výrobu a zisk?
Btw: snad poprvé v dějinách zažíváme, že (možný) televizně vyráběný obsah (právě teď) srovnává technickou kvalitou film. Tedy na úrovni diváka, pokud se dostane ke skutečně kvalitně šířenému 4K a porovnává s BlueRay v UHD... To je jenom kuriozita, ovšem.

  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím, že pořád řešíte jen rozlišení HD x UHD, ale kvalita obrazu je i v datovém toku, kompresi apod. Já se raději podívám na HD, které má dostatečný datový tok pro použitý kodek, než UHD , kde se bude na datovém toku šetřit a bude to v podstatě mazanice 😞

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Compal, STB Kaon KCF B4003
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud by se v jednom DVB-C multiplexu vysílaly 3 UHD kanály, přičemž využitelná kapacita multiplexu s QAM 256, SR 6900, je 50,870 Mbps, tak by datový tok včetně zvukových stop  jednoho kanálu vycházel na přibližně 16,9 Mbit/s , použitý kodek H.265/HEVC, 

Zda tyto parametry budou stačit pro kvalitní obraz, to už posuďte sami, já to nedokážu odhadnout.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...