Přejít na obsah

Nové stanice


Pavel m

Doporučené příspěvky

před 6 minutami, Honza333 napsal:

Jasně já jsem ale starej konzerva, chci přijít k Tv vzít ovladač, pustit a mít to tam... pokrok nezastavíš ale jsem prostě stará škola

Já to mám úplně stejně - jeden ovladač na TV je strop. Proto pro mě má smysl IPTV jen s aplikací na Android TV (v tom systému - alespoň na mé TV - mají aplikace stejnou váhu, jako "aplikace" pro sledování DVB TV), takže mi je jedno, jestli kliknu na appku pro DVB-C nebo na appku pro IPTV. Ta pro IPTV bude mít navíc alespoň ZZ a nebudu muset řešit změny v nabídce programů...

Vodafone tímhle směrem naštěstí směřuje, takže mi vůbec nebude vadit, až bude CA modul nepotřebná věc...

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komfort
  • Vodafone Station, CA modul
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hrochada

Ty aplikace mají stejnou váhu, ale třeba u T-Mobile appky se často stávalo, že prostě spadla a musela se přes home nabídku znova spouštět, což se u DVB-C nestane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty výpadky na SAT jsou ročně v řádu minut, už jsem to psal. To není vůbec nic zásadního a ani zdaleka se to neblíží třeba počtu hodin nedostupnosti pozemního signálu při výlukách vysílačů. Vůbec bych to neřešil. Skylink opravdu není nějaká RU stanice.

Ad zpětné shlédnutí - sranda bude, až Nova s Primou tuto věc zatrhnou (už se tak kdysi stalo u Novy a Skylink Live), to pak budou u IPTV a OTT operátorů protáhlý ksichty :D

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

To je docela možný já jsem někde četl že se vysílací práva se kupují na den, proto některé stanice film třeba v noci opakují ale platí se to jako jedno vysílání,  takhle jsem tomu rozuměl, svojí produkci samozřejmě můžou mlít do nekonečna, Nova může takovou růžovku fofrovat dokola celý měsíce a zpětně 24hodin 365x za rok. Tak je docela možný že to zatrhnou, třeba je to dneska jinak, opravdu nevím

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 hours ago, Adolf.Shitler said:

y máš utkvělou představu, jak IP spasí svět, ale ono to tak v reálu vůbec není a v broadcastu už tuplem ne

Mam velmi dobru predstavu, pretoze vidim, ako broadcast studia prechadzaju na IP technologiu - je to vykonnejsie a podstatne lacnejsie ako zastarane SDI! Preco by mali platit studia za premrstene ceny proprietary rieseni SDI, ked rovnaku funkcionalitu za podstatne nizsiu cenu ponuka bezny Ethernet a IP? Mas vobec predstavu, co stoji 3G SDI (3 Gbit koaxial) technika (pre produkciu full HD obsahu ci 4K)? Ak si myslis, ze majitelia a producenti obsahu nechcu setrit, tak si na obrovskom omyle.. samozrejme sa to neda urobit naraz, preto existuju aj hybridne riesenia (s cielom prejst na all IP), ktore sa mimochodom nasadzuju aj v nasich TV..

Jeden Ethernet 10Gbit port prenesie 6 HD-SDI (1,5 Gbit full HD) streamov naraz pri zachovani synchronneho prenosu a je duplexny (SDI port je iba jednym smerom).. stoji menej, ako jeden/dva HD-SDI porty!

Inak nechapem, co ta tak rozculuje, ze po optickej backbone pojdu tvoje programy ako IP, az pri tvojom baraku sa to zabali do DVB-C paketov a posle do koaxialu..

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Historie ukazuje, že ne každá technologie, se kterou se kdy přišlo, a do které se vkládala zářná budoucnost, je tak ideální a dokonce některé technologie posléze zmizely v zapomnění :)
A pokud jde o ta tvoje studia, tak samozřejmě nějaké lokálky, pro které je cena základem, se na IP vrhnout mohou, to nerozporuji.

Proč bych se měl rozčilovat? Mně je to vlastně fuk, protože pokud se cokoliv u DVB-C změní, tak mizím k DVB-S2. Jenom jsem poukazoval na to, že tvoje řešení (a pochopitelně nejenom tvoje) je příliš krkolomné a nemá valný význam. DVB-C lze i nadále šířit po optice z Prahy do celé republiky a nějaké převody z IP do C kdesi po cestě jsou technicky pitomost. Ale jasně, to je věc VF jak se rozhodne a ne moje :-)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

....Jenom jsem poukazoval na to, že tvoje řešení (a pochopitelně nejenom tvoje) je příliš krkolomné a nemá valný význam. DVB-C lze i nadále šířit po optice z Prahy do celé republiky a nějaké převody z IP do C kdesi po cestě jsou technicky pitomost.  ...

Bohužel vás musím poněkud zklamat, ale opravdu to funguje tak, že distribuce do jednotlivých měst je na IP vrstě a teprve tam se signál DVBC vytváří na "modulátoru QAM" (obdobně to funguje pro sat upling nebo DVBT vysílače, kdy se z centálního HE rozvádí signál na vysílač)

Bude tedy jedno, zda bude pro oblast (město) jeden modulátor či více "malých CMTS RPHY s funkcí DVBC modulátoru

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...