Přejít na obsah

Nové stanice


Pavel m

Doporučené příspěvky

15 minutes ago, Adolf.Shitler said:

A tlačit po síti IP streamy, které se pak budou někde před poslední mílí překlápět do DVB-C, tak to je snad ta nejhorší možná varianta ze všech a nedává vůbec smysl.

Jasne, Cablelabs a spol. tomu nerozumeju, nechces im poradit? Ci povedat velkym operatorom vo svete (voci ktorym je Vodafone druha liga), ze je to blbost (hoci to tak uz prevadzkuju)? Pojem IP stream neznamena len nejake pochybne streamy v Kodi.. bol by si prekvapeny, co vsetko ide po IP vrstve (a vobec o tom nevies), casy SDI a podobnych standardov su uz za nami (v studiu, postprocessingu aj distribucii).

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aspoň podle informací co mám od operátorů do dvou let všichni přejdou na Vodafone TV. Máme se radovat nebo brečet. To není tak jednoznačný. Já osobně nám i IPTV od O2 takže můžu porovnávat. O2 TV má na rozdíl od UPC TV trošku horší obraz, ale co se týče zpětného zhlédnutí tam je na tom co se týče kvality mnohem lépe O2 TV. Takže lze předpokládat, že si přechodem trošku pohoršíme v kvalitě obrazu, ale polepšíme v ZZ jak v kvalitě tak i v počtu stanic se ZZ. Na druhou stranu v neprospěch Vodafone TV je že to není na webu, jen tablet a mobil. Prý se na tom pracuje. 

  • Basic 250 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • Modem
  • Litomyšl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ quadra2030 Ty máš utkvělou představu, jak IP spasí svět, ale ono to tak v reálu vůbec není a v broadcastu už tuplem ne, tam se ty tvoje IP streamy používají možná na záběry někde z povodní, když tam přijede reportér s mobilem a čeká, než dorazí zbytek štábu. Tak něco točí takto a štáb si pak přenosákem přes satelit zajistí trasu. Tož to k těm tvým IP streamům :P

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@quadra2030 tu mluvil o především o signálu od operátora k zákazníkovi a o řešení last-mile, takže mi přijdeš trošku mimo s argumentama o posílání z přenosáku do studia... To může být divákovi u zádele i kdyby si to do od kameramana do televize posílali na disketách nebo poštovníma holubama.

 

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komfort
  • Vodafone Station, CA modul
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když ty kanály nebudou v DVB-C, ale budou jako IPTV, tak budou zabírat místo stejně. Buď jako Unicast nebo jako Multicast, ale prostě místo zaberou tak jako tak. Rozdíl je pouze v tom, že DVB-C je nepoměrně jednodušší forma šíření signálů, byť oproti IPTV Unicast nemá DVB-C zpětné shlédnutí (ale zase lze nahrávat, což může někomu vyhovovat víc).


@ Michal Pelikán Nauč se číst a pak teprve reaguj, resp. jestli nerozumíš pojmům jako SDI apod., tak raději nereaguj vůbec:
"bol by si prekvapeny, co vsetko ide po IP vrstve (a vobec o tom nevies), casy SDI a podobnych standardov su uz za nami (v studiu, postprocessingu aj distribucii)"

Upraveno uživatelem Adolf.Shitler
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jenom doufám že budu moct tuhle společnost bez sankcí opustit když přestanou dodávat signál v C pásmu, já mám tedy smlouvu na KABELOVOU TV a nikoli na IPTV o krabice na provoz TV nemám zájem, myslím že nebudu sám

Upraveno uživatelem Honza333
  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...